Споделена история от Тинейджърски

Какво не ми е наред?
Здравейте!
Когато кажа на някого, че нямам приятели, те не ми вярват. Но наистина е така. Чудя се аз ли правя нещо грешно, та приятелите ми да прекъсват контактите си с мен или да ме игнорират?
Аз съм момиче, което не е много социално, харесвам да чета книги и не бих казала, че ми харесва да слушам чалга. Както можете да предположите, много малко хора искат да са приятели с подобни хора.
Та преди 3 години се запознах с моята бивша най-добра приятелка и не си мислете, че сме се скарали, нищо подобно. Та, миналата година тя се премести в друго училище, но не смятах, че това нещо ще промени между нас. В началото аз й пишех и общувахме, но с времето, като че ли тя започна да се променя - отряза си косата, облича се в черно, присъедини се към така нареченото гей общество и такива неща. Не ме разбирайте погрешно, наистина нямам нищо против тези неща, просто те сякаш я отдалечаваха от мен. Когато дойде лятото реших, че ще излизаме повече и отново ще се върнем към старите си отношения. Писахме си и се разбрахме за дата, аз бях супер щастлива, че най-сетне ще мога да си върна приятелката, но видиш ли точно преди да излизаме та ми съобщи, че е наказана за неопределено време. Аз реших, че е просто съвпадение. Мина месец, а тя все още не ми беше писала. Не издържах и в прав текст реших да я питам дали е все още наказана или просто ме е забравила. Тя не ми отговори, но пишеше, че го е видяла. Написах й още две съобщения, но накрая се предадох след като очевидно тя нямаше желание да общуваме.
Междувременно се опитах да излезна с още едно момиче. Но видиш ли, тя била извън града чак до другия месец. Демек няма да я има 1 месец. Малко ми стана тъпо, защото много исках да се сближа с това момиче. Седмица след като разбрах, че нея я няма, с мама решихме да идем до мола да направим един "шопинг" и познайте кого видях там. Момичето, което уж било извън града в момента. Аз малко се озадачих, но все пак реших да я поздравя. Тя просто ме погледна каза здрасти и ме подмина. Нещото, от което ми стана най-гадно, бе студения й поглед, а преди никога не се беше държала така към мен.
Преживях тази случка с малко сълзи и самообвиняване, което продължава и до този момент.
В старото ми вече училище имаше едно много затворено момиче, което почти не идваше в часовете, а когато го правеше с никой не говореше. По принцип аз от две години много искам взаимно да се опознаем и изглеждаше, че и тя иска, защото говореше с мен и се бяхме разбрали лятото да си пишем и да се разберем да се видим. Писах й и за мое щастие тя откликна и започнахме да дискутираме местата, на които ни се иска да се срещнем. В крайна сметка се разбрахме тя да пише на една нейна приятелка дали може и иска да излезе с нас и чак тогава да се разбираме къде и кога. Минаха 3-4 дни и аз я попитах какво става с нейната приятелка и кога ще излизаме, а тя ми каза, че въпросната й приятелка не била в града, а самата тя щяла някъде да ходи с баща си. При което аз я попитах кога ще се върне и до ден днешен няма ни вест ни кост от нея, а мина 1 месец оттогава.
Знам, че историята ми беше дълга и аз много съжалявам за това, но просто исках да си излея някъде душата. Моля ви кажете ми, аз ли бъркам някъде?

Коментари

1.   Здравей!
Ти не си виновна, понякога хората са просто твърде различни или се променят, затова приятелството им си заминава. Аз съм същата като теб, ти вероятно си интроверт и имаш нужда от малко приятели, но верни. Потърси приятели- има толкова много възможности на обществени места, в клубове по интереси, в клас... Намерих един сайт ( не правя реклама) и тъкмо попаднах на следната статия:
https://www.wikihow.com/Make-a-Best-Friend-(Girls)
На английски е, но сигурно ще разбереш почти всичко. В този сайт има и други статии на тази тема, можеш да си потърсиш. Има и книги за приятелството като тази:https://www.book.store.bg/p26091/kak-da-pechelim-priateli-i-da-vliaem-na-drugite-dejl-karnegi.html
Надявам се да съм помогнала!

2.   Сигурно твоите приятелки се делят от тебе защото нямате общи интереси. Аз затова нямам много приятели. И единствените приятели които имам на живо са хора с които нямам сходни интереси и гледам лека полека да ги отрежа защото ми идват леко лицемерни. А и без това са заети, една била с гаджето(не е валидно оправдание, но както и да е), другата с работата си(има 1 почивен ден на седмица и това оправдание е по-валидно от това "съжалявам, ама реших да изляза с гаджето"). Малко са истинските приятели. И моите така като твоите постоянно имат оправдания да не излизаме. А аз съм самотна, защото наоколо няма хора с общи интереси.

Единствените хора с общи интереси ги открих онлайн. Опасно е да имаш онлайн приятели, но е хубаво. Те ме познават по-добре от всеки. Дори от мен самата. Имаме общи интереси, но най-гадното е че живеят в други градове/държави(да и с чужденци си пиша). Може и това да пробваш. Но бъди внимателна. Хората в интернет много обичат да се правят на такива каквито не са.

3.   Най -важното в едно приятелство е в всеки един момент поне единия да бъде приятел ,а другия когато може и обратно...Напиши и така:-Когато аз съм по хубава от теб ти да си ксто мен когато ти си по хубава от мен аз да съм като теб.