Споделена история от Тинейджърски

Събиране на пари
Здравейте! На 15 съм ии много искам да купя нов телефон на мама за рождения ѝ ден, който е след 2 месеца. Не ме разбирайте погрешно, имам спестявания, които събирам още от малка, но не искам да ги изхарча за това. Семейството ми е добре финансово, смисъл мама със сигурност има пари да си купи нов телефон, но просто искам аз да я зарадвам, защото тя винаги ми купува всичко, което поискам, естествено , когато прецени, че ми трябва и го заслужавам. Та трябва ми помощ как да събера толкова пари за това малко време. Няма как да работя, понеже скоро училището почва и да. Мислила съм си да продавам някакви неща онлайн, които вече не ползвам, но май в олх вече няма такова търсене. Знам, че е доста трудничко, при такива условия, да ми кажете, но ако имате някакви идеи, бих била много благодарна <3

Коментари

1.   От парите, които ти дават като джобни, предполагам не са малко, щом сте добре финансово. Пари от разни други роднини. Можеш да се лишиш за кратко от някои удоволствия и така ще се съберат парите. Но е по добре да се комбинирате с баща ти за телефон. А пък ако събереш по-малко сума, може да и подариш екскурзия или почивка за няколко дни някъде, хем ще бъде и по- оригинално от телефон. Телефоните не струват малко, а е по-добре да се отделят достатъчно средства за тях, не да се прибърза да се взима някакъв, така че мисля, че е по добре телефонът да го оставиш тя сама да си го избере

2.   Напиши какъв модел телефон има майка ти в момента, за да знаем дали си заслужава да се заменя за друг, както и с каква операционна система да е и от какъв клас.