Споделена история от Тинейджърски

Въпрос към момчетата
Здравейте! Ами въпросът ми е по-скоро към момчетата. На 18 съм и необвързана, случвало ми се е 2-3 пъти като се съберем моята компания с други хора, дали на вила или просто някъде, да се гледаме с момче цяла вечер и си се усмихваме, но той не идва при мен да ме заговори. Сигурно ще си кажете, че трябва аз да отида, но просто предпочитам те да ме заговорят и аз от там да продължа разговора :дд Според вас защо не идват като очевидно се споглеждаме и харесваме?

Коментари

1.   Защото няма топки да дойде и да ти каже здравей :/

2.   Просто някои мъже много са ги рязали или по начало са си по-свити и се притесняват да не ги отхвърлиш. Защото реално не можеш да си сигурен дали даваш сигнал, а и има жени, които нарочно дават празни надежди да ги сваляш и да си чешат егото.

3.   Съгласен с номер 2 на 100%.

4.   Ако изглеждаш добре, просто го шибе. Ако ли не...

5.   - Номер 2 - да, това обърква човек. На мен също ми е много трудно да направя разлика и да разгранича нещата понякога. В момента съм на 30г. и много пъти съм получавал отказ и ако има момент, в който се стигне до няква комуникация ми се вижда странно. В крайна сметка за пореден път се убеждавам, че си зависи от човека отсреща и това каква е целта все пак...

6.   Защото нямат самочувствие. На мен не ми се случва само с момичета, а с всички съученици. От личен опит знам, че сигурно са ги тормозили преди и са решили да спрат да говорят много, защото мислят, че всеки ще ги отхвърли. Като цяло това са затворени хора с изгубено самочувствие и надежда за социален живот.

7.   Има сигнали, които човек може да излъчва, че иска някой да му обърне внимание. Това да прекарваш време покрай някого, да те гледа и да се усмихва не означава нищо само по себе си - изглежда като проява на добронамереност.

Не сте описала какво означава "да идва при мен да ме заговори" и какво следва от това.