Споделена история от Тинейджърски

Не мога да заговоря момичета на моята възраст.
Здравейте, на 17 години съм и от 1-2 години не мога да заговоря момиче, защото ме е срам, а не мисля че има някаква причина. Тренирам, поддържам се, но нещо куца. Имам някакъв страх, че ще бъда отрязан или нещо такова. Моля дайте някакви съвети как да се справя с моят проблем.

Коментари

1.   Аз съм на 30 и не мога

2.   Здравей, аз съм на13 и съм момиче но, те разбирам много добре и аз съм в същата ситуация като твоята.
Харесвам едно момче но не знам как ще реагира когато му кажа, затова смятам да ти помогна.
1:поздрави я, попитай я какво прави, как е. Кажи й името си не бързай да я сваляш или нещо такова, ако ти каже какви са любимите й занимания кажи че и ти обичаш да ги вършиш, накарай я да ти каже какви са любимите й песни кажи че и на теб са ти любими

3.   Moмче , хората говорят един с друг, не само когато искат да ги изчукат. Ако ти смяташ, че само в такъв случай искаш да заговориш момиче, няма да ти се получи, освен с проститутка. Научи се да бъдеш естествен с околните, ще ти вървят и приказките с момичета.

4.   Към 2 да кажеш на човек че обичаш да правиш каквото и той прави, само за да му се харесаш или да помисли че имате общи теми е лоша идея. Първо защото ти фактически го лъжеш, второ защото вероятно ще се стигне до момент когато ще подхване тема за "общите ВИ" хобита и ти ще си като на устно изпитване за което не си учил/а, тоест ще има да береш срам в следствие лъжата си. Да хубаво е ако имате общи неща, така ще имате за какво да си говорите, какво да правите, ако имате нещо общо кажи на човека отсреща, но иначе недей да се правиш на нещо което не си.

Иначе виж, жените и мъжете сме човешки същества, говора и мисълта са ни дадени за да общуваме, не само да се чукаме, та винаги можеш да заговориш някого, е освен в неподходящ момент и на неподходяща тема. Просто отиваш и заговаряш дадено момиче, ама естествено, не да се опитваш да се правиш на готин, защото само ще се спечеш, започваш с обикновен разговор, без сексуални намеци, вербални може, в стила на "харесвам очите ти" или дори "хубава си", но това не трябва да бърза да се казва, трябва да отстояваш позицията си, да види че се интересуваш от нея, но също че си независим и че не ти е чак толквоа наложително да е в твоето обкръжение. Това се получава с думите които изтича и езика на тялото. Комплименти от сорта на "хубава си, много си добра, добър човек си" и подобни, след като се поопознаете, защото иначе правиш впечатление на отчаян човек който просто търси да забърше нещо. Бъди естествен и всичко ще се получи.

5.   До 3,

Оправи ми деня! :D:D:D
Но да вметна нещо. Все пак защо ще искаш да се запознаваш с непознато момиче извън някакви работни отношения, освен връзка/секс? Едва ли ти е харесала да си ходите на кафе и да си споделяте за тежкият работен ден!

6.   В номер 3 има много истина. Аз съм такъв ти човек, прагматичен и не виждам смисъл да говоря с някого, просто за самия разговор, ако няма нещо конкретно за обсъждане или някаква цел.

В крайна сметка се получава, че обикновено говоря с жени, когато искам връзка/секс с нея. Само че когато говориш с някого с конкретна цел, общуването е някак студено и не може да предразположиш добре отсрещния, получава се едно напрежение и скованост.

Затова започнах да говоря с хората по принцип, не с някаква цел. Дори с продавачката в магазина, ей така някакъв смол толк, дори и да е грозна, за самия разговор. Така се научих да общувам заради общуването. После като свалям мацката, защочнах да говоря по навик с нея не за да ми пусне, а заради самия разговор. Пък ако между другото се ъусети взаимна химия, добре дошло, но това става между другото, без да е самоцел. Но дори и да не се получи секс/връзка, поне разговора е лек, приятен и разтоварващ и си тръгваш с настроение и топлота. Нищо общо с общуването с цел. Ако се научиш да общуваш леко и хората да им е приятно от твоите разговори, няма начин все в някой момент да не се получи химия с някоя жена. Лекото чувство за хумор също е голям плюс, разбира се, стига да е на място и да не е просташки.

7.   Не знам как си го представяте това говорене. Виждаш някоя някъде и започваш да се чудиш как да се присламчиш и да й го сложиш след 10 мин? Толкова ли са ви изпилени мозъците?

8.   Явно коментарите са на хора, които не са на възрастта на автора. Иначе щяха да са наясно 17- годишните момичета в България какво представляват. Направо си е за страх. Много ясно, че автора се притеснява.

9.   Номер8изобщо не те разбирам какво искаш да кажеш с това че били голям страх.