Споделена история от Тинейджърски

Испански или английски?
Здравейте аз съм на 13 и с моята най-добра приятелка се решихме да ходим в езикова гимназия другата година освен, ако тя не реши да отиде в иконома, но това няма значение. Чудя се кой език да избера и кой ще е най-добре за мен. За сега си избрахме испанския, защото го смятаме за по-лесен. Аз съм учила този език онлайн, гледах думи от един сайт, но това не е достатъчно, защото там нямаше нищо за граматиката. Никак не ми е труден, изгорянето е лесно. За сега изобщо не мисля да се записвам в паралелка по немски език, защото ме дразни лексиката, думита са много трудни за изговаряне, пък и не знам какво ще стане с граматиката, разбрах от някои хора, че го учат една година и пак нищо не знаят. Аз попринцип съм много добре с английския и ми един от любимите предмети - за него нямам никакъв проблем, но се чудя дали ещ направя грешка, ако избера испанския тъй като, ако реша окончателно да ходя в чужбина да работя (за сега си мисля Англия), трябва ли да знам и немски освен английски? Ако вие сте учили в езиков, моля дайте ми съвети какво да правя и кой език е най-добррия вариант. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Според мен е испанският. Аз съм супер имам само 6 по английски, тази година уча испански и много ми харесва, благозвучен и хубав език. Немския ми е ужасен. Може да отидеш и в Испания, кой знае

2.   Уча немски трета година в езикова гимназия и според мен не е толкова труден език, но не се насилвай да го учиш, щом не искаш. Испанският е дори по- говорим. Запиши испански първи и английски втори. Ако старателно учиш в училище и ходиш на допълнителни уроци по АЕ, ще ги научиш и двата на високо ниво. Препоръчвам ти да посещаваш уроци ( аз ходя на " Британика" и съм много доволна), защото на втория език не се набляга. Миналата година взехме 70% от материала, а като гледах учебниците за тази година, видях, че в XI клас са на ниво B1 , тоест се завършва с ниво В2. 1. С английския поне имаш добра база, затова трябва да ти е втори и да го доучваш, за да стигнеш ниво С1- С2 и да живееш в Англия.

3.   По-добре научи англййски първо, защото е официален език. И аз съм на 13 като теб само, че искам да науча немски, но съм си наумила първо английски след това немски.

4.   Избери английския, поради простата причина, че се говори навсякъде. Научи него и после прецени кой друг език ще учиш. На мен испанския ми е противен, не знам точно защо (междудругото на никой не му пука). Предпочитам немския, дори и на повечето да им се струва труден. Ти си решаваш.

5.   Може да направиш микс. Ако се запишеш в испанската ще знаеш и английски и испански. Аз лично съм на мнение, че един език трябва да ни харесва, като го учим, а на мен лично не ми харесва как звучи немския. Грозен и груб ми е и аз лично не бих го учила. Аз мисля да ходя в испанската гимназия, но с испански и италиански, а английския почти го знам и ако направя една британика или нещо такова в осми клас нама да имам пропуск.