Споделена история от Тинейджърски

Разума или сърцето?
Аз съм на 17. Живота ми е много объркан... тръгнах със едно момче (на моята възраст) - когато съм с него съм много щастлива всичко е прекрасно... смеем се, целуваме се, гушкаме се, като всяка нормална двойка, но когато не сме един до друг, понеже аз уча в друг град и се виждаме само през уикендите, ваканциите или когато той реши да дойде при мен да ме види, а през останалото време абсолютно НИЩО!

Казва ми, че не обичал да говори по телефона... понякога я си пишем някои смс я не... иначе контактуваме по скайп. Каква връзка е това? Как да съм с него като той не ми отделя никакво внимание.
От друга страна наскоро се появи едно друго момче, двамата по принцип са приятели, но не много близки. И така от това момче аз започнах да получавам, това което не получавах от моето момче... той постоянно започна да ми звъни да се чуваме, когато не си говорим по телефона си пишем смс-и или говорим по скайп... с часове темите ни не се изчерпват по 5 часа и повече си говорим на ден иии много се забавлявам с него...

Той от една страна е това което искам... момче, което да се интересува от мен - да не съм му безразлична, дори ме ревнува... И така докъто той е мил с мен и получавам цялото му внимание, въпросното ''мое'' момче не възнамерява да ме потърси, казва ми на думи, че съм много важна за него, но няма намерения да започне да ми звъни или нещо подобно...

Сегаа вече споменах на моя, че се е появило момче, което ми дава вниманието, което не получавам от него и сякаш започна малко да ревнува, но знам ли вече... А всичко е толкова сложно...
Какво да правя - сърцето или разума... Лудото, сладко момче с което мога да правя щуротии и да ходя навсякъде или другия, който уш държи на мен, но сякаш за него всичко е една детска игра...

Коментари

1.   Ами то ако питаш мен този който ти е на сърце и близо до теб е разумният избор

2.   Избери другия, сега ти е времето за живот, ако не направиш това което искаш на момента после винаги има едно защо или ами.. ако..? така че живей си живота мъже от път и над път

3.   Щом с единия се чувстваш лишена от нещо, а с другия го получаваш, защо изобщо се чудиш? Вярно е, че има различни видове любов, сегашният може много да те харесва и да е малко, как да кажа, темерут (?? ), нооо в случая важната си ти. Казала си му вече какво ти липсва, а за да го направи няма да е каквато и да жертва от негова страна, щом не ще - толкоз.

4.   На 17 послушай сърцето много е рано да слушаш разум пък и къкъв разум е това да не си щастлива не разбирам втори път на 17 няма да си.

5.   Като гледам как си описала вече сама си си избрала :D. Като цяло при мен си отпускам сърцето и като навлезе в опасната зона разума го предпазва, само че при теб тва няма как да стане... освен ако не е с изневери и курвенски номера- няма да стане. Само имай на идея, че една връзка рано или късно минава периода с, , по 24 часа сме заедно, постоянно се целуваме, гушкаме, ревнува ме достатъчно, много е мил с мен и ми прави романтични жестове... ".

6.   От авторката:
Благодаря ви много за хубавите думи. Просто имах нужда да излея това, което чувствам защото бях много объркана... Надявам се нещата да се наредят, защото днес възнамерявам да се видя, с момчето, което всъщност се появи по-късно в живота ми, но навреме... Ще видим дали ще потръгнат нещата... И отново много съм ви благодарна за съветите и че отделихте време за моята история... :)))