Споделена история от Тинейджърски

Искам да сменя училището с цел промяна
Хейй, момиче съм 10ти клас. Та по различни причини когато бях малка самочувствието ми се скапа и от нормално общителна станах супер срамежлива и спрях да общувам и да се запознавам с хората. Това стана към 3/4-ти клас и до към 6/7 не ми беше проблем да бъда без приятели. Но когато се преместих в ново училище след 7-ми клас изпуснах момента и не се сближих с класа си и сега си говоря само с тези като мен, които дори не искат да излизаме и да си говорим на по-тийн теми. Просто не бях готова и още имах супер слабото самочувствие. Но в 9-ти клас започнах да изпитвам огромна нужда да излизам и да общувам и тъй като вече е късно с тези от моя клас изпитах нужда да започна отначало и на чисто. Правих малки крачки и постепенно самочувствието ми се вдигна и се гордея с себе си. Понеже имам различен вкус за музика и спортове реших, че искам да бъда себе си и да правя това, което обичам
Другата голяма промяна, от която имам нужда е да си сменя училището. Аз още от 8-ми клас исках, но все си мислех, че ще има промяна и тн. Не че имам проблеми там, но уча в частно училище и нали знаете как се учи там и как се изкарват оценки.
Та имам няколко въпроса:
Защо всички ми говорят как децата не приемали лесно новите, ако имам желание да общувам с тях, какъв е проблема?
Някой от вас сменял ли е училище след 9-ти клас и имахте ли късмет с класа и хората?
Според вас добра идея ли е да сменя училището?
Лесно ли се приемат по-срамежливите?
Благодаря на всички, които ще отговорят и прочетат:)

Коментари

1.   Здравей! :) Аз съм години по-малка от тебе в девети клас. Не знам дали е много добра идеята да се местиш в десети клас, защото ако отидеш в друг клас пак ще си аутсайдер и пак ще ти е трудно, защото вече класа се е опознал и са се сформирали така наречени групички. Всеки млад човек иска да излиза. Колкото и да обичам да стоя много вкъщи и аз излизам понякога с приятели. Радвам се, че си решила да правиш промени в себе си. Най-добри приятелства се правят с хора, които имате общи интереси от опит, иначе приятелството замири ( да има неуспешни и това ни учи за бъдещи ). Следващата година през лятото се запиши на лагер, там ще откриеш нови хора, щом обичаш да спортуваш запиши се на танци или тенис например, или английски. Аз всеки си казвам,
че от 7, 8 милиарда души все ще намериш един приятел. Като не се разбираш с твоя клас, се запиши на клуб в училище ако има разбира се, така ще намериш приятелства в другите класове. Надявам се да съм ти била полезна. :)