Споделена история от Тинейджърски

Имам един въпрос към вас свързан с ученето и искам да Ви попитам нещо?
Здравейте уважаеми, хора! Аз се казвам Виктория Антонова и съм ученичка в 9 клас! Утре ми предстои тест по история върху 2 урока, но аз докато чета не мога да запомням и това за мен е доста голям проблем! И искам да Ви попитам как мога да уча за да запомням много по- лесно? Колкото и пъти да го чета не мога да го запомня така е и с книгите, които лятото трябваше да чета! Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   В интернет има много тестове за начин на учене и съвети за всеки тип учащ. Най- важното е обаче да си концентрирана и мотивирана. Можеш да си направиш абонамент за Уча. се, там има уроци и тестове по всички предмети.

2.   Чети книги. В началото явно ще ти е досадно. Напъни се. Първо по 10 страници на ден, после след месец по 50. До година две ще четеш книгите за ден. Така си обогатяваш речника, изказа, ще можеш да запомняш и разказвателните уроци

3.   Първо, трябва да го правиш с желание. Може би имаш проблеми с концентрацията. Помоли майка си или баща си, или, ако имаш, по - големи брат или сестра да ти помогнат. Успех

4.   Благодаря ти, за съвета! ❤️

5.   За разказвателните ми е било много лесно като си представям докато чета- буквално.
Става като филм в главата ми, представям си го като филм който гледам, въпрос само на фантазия.
Ако пък не си толкова креативна, чети на глас, можеш един път да си запишеш на аудио урока и после да си го пускаш и слушаш. Така е минало през зрителна и слухова памет, по-лесно се запомня.
Само с четене и на мен ми е било трудно, но защото особено с уроците по история не си връзваха много неща, съмнявах се в това което четях, исках да добавям информация и от други източници, да доказвам дали пък е както казват... и така докато приех, че за училище ще препредавам "приказки" а за каквото ме интересуват истини, ще си ги търся на други места.

6.   Благодаря Ви! Ще пробвам съветите Ви!