Споделена история от Тинейджърски

Бал 2022 - как да се отплатя на родителите ми?
Предстои ми бал през 2022 или с други думи - харчене на много пари за рокля, гости, храна и ресторант. Естествено, родителите ми ще платят за това, тъй като аз няма да мога много особено, но дали парите, които гостите ми ще дадат като подарък да ги дам на наще? Вие как мислите?

Коментари

1.   Е, не знам как е прието във вашето семейство, но мен ако питаш, ако не сте супер зле финансово, по-добре запази парите и ги инвестирай в нещо разумно, примерно в образованието си. А ако искаш да благодариш на родителите си, накарай ги да се гордеят с теб и с постиженията ти. Някой ден, като си намериш работа ще можеш да им върнеш парите, но за тях е много по-важно да знаят, че това, което са вложили като инвестиция, не само за бала, а за 12 години си е струвало и ти си блестяща студентка или имаш хубава работа.
Е, ако разбира се, са теглили кредит за да имаш бал или са се лишавали, тогава е друго.

2.   Според мен - не. Те са подарък за теб. Ако искаш, сподели това с родителите си, ще са трогнати, но вероятно и те няма да искат. Един ден и ти ще направиш същото за детето си, когато е абитуриент. Поздравления, че се замисляш за това и си съвестен/а/.

3.   но дали парите, които гостите ми ще дадат като подарък да ги дам на наще? Вие как мислит : ами незнам, дали ще ги дадеш на вашите или не. На твое място бих направила така след бала ще почна работа ще отида при родителите си и ще ги питам, колко пари ми струваше бала. Те ще кажат примерно ( 1000-2000 лева ) всеки месец от заплатата ще отделям определена цифра за тях като кредит и ще им го изплащам на определено число. А парите от гостите ще ги задържа за да се изнеса на квартира или при приятеля ми за да бъда самостоятелна, те щя са началото ми с което ще започна живота си като голям човек.

4.   Бал 2022 - как да се отплатя на родителите ми?
- Просто оправдай очакванията им, стани добър човек и образован.
А колкото до бала, задължително ли е толкова пари да пръскате?
Не е задължително.
Покани си твоите най-близки приятелки облечете си любимите си дрехи и отидете на ресторант, почерпете се. Няма нужда да се дават огромни суми за дрехи които ще облечеш буквално веднъж. Не го причинявай на родителите си. Аз не правих бал и се гордея с това.