Споделена история от Тинейджърски

Труден живот
Темата ми е малко срамна, но много ме притеснява. Скоро започнах училище, но ме е страх да отида понеже нямам какво да облека. Нашите нямат много възможност и на зима си купувам само по 2 блузки, които от носене се захабяват лесно и за другата зима оставам без тях... няма какво да облека и не ходя на училище и много ме е срам... :(

Коментари

1.   От къде си?

2.   Колко си голяма, напиши от къде си, какъв размер носиш, мисля че ще помогна с каквото мога.

3.   Хей, няма от какво да се срамуваш изобщо.. Но ще ти предложа нещо... Ходи да пазариш от магазини втора употреба. Пърчо, че дрехите са маркови и второ, че една блузка излиза по-малко от 2 лв. Спестявай от джобните, които ти дават(колкото и да са те). Аз сега примерно в у-ще си купувам едни солети примерно и се наяждам и останалите пари- 1 и нещо ги слагам в касичката. Не мога да кажа, че сме бедни, но аз пък пестя от най-малкото нещо, колкото пари и да имам. Така че търси алтернативи и да имаш много дрехи не е най-важно. Може да ходиш с 2 блузи и едни дънки на училище, но важното е да си здрава и щастлива така че горе главата!

4.   И също така на колко си?

5.   Може би си се сетила, но все пак пробвай във вторите употреби... трябва доста ровене, но има страшно хубави дрехи за по 5-6лв. Миналата зима си взех палто на Мango за 10лв. :)

6.   С 20 лв в магазин за дрехи втора употреба ще си купиш доста неща. Има блузки за по 2-3 лв, дънки за 3-4-5 лв. Переш ги и си ги носиш със здраве.

7.   Колко си голяма, как изглеждаш? Може някой да помогне. Примерно дъщеря ми е на 14, доста слаба и понякога подарявам или слагам на контейнера дрехи, които вече не носи. Другото е магазините за втора употреба. Наред с боклуците се намират и доста прилични и съвсем евтини неща. Неи имаме средни възможности, купуваме на децата си дрехи в разумни количества, но аз си купувам и от такива магазини, а даже и на децата от време на време, защото има много запазени и дори с етикет. Така, че пиши от къде си. Не трябва да се срамуваш, въпреки, че знам как во значение отдават тийнейджърите на дрехите. Моите деца са сравнително скромни, а дъщеря ми нарича прекалено наконтените момичета "кифли", но чувствата ти са разбираеми.

8.   Да, кажи от къде си. Ако си момиче мога да ти помогна. Няма да са, нито много, нито нови дрехите, но няма и да са парцали (просто някои запазени неща, които вече не ми стават или не нося). :)

9.   няма нищо срамно в това да си беден!
И на мен не ми е лесно, но какво да нправя?

кажи от къде си, на колко години си, момче или момиче си?

10.   Браво на съветите горе.
Аз лично мразех преди магазините втора ръка, ама сега са отворили страхотни магазини! Заможна съм, но пак си купувам дрехите САМО ОТ ТАМ - марки има, които не са представени в България и не можеш другъде да си ги вземеш, станах приятелка с продавачките и си пием и кафенцето с тях - защо не?
Ако искаш, дай някакъв мейл адрес, за да може хората да се свържат с теб и да ти изпратят дрешки и други неща за училище.
Прати си размерите - височина, тегло, кои номер дънки носиш, блузки, якета, обувки. Сигурна съм, че доста хора ще могат да ти изпратят неща от децата си, или от самите себе си.

11.   Не се срамувай и аз съм така.. е не точно имам много дрехи но не са достатачно.. секи ден съм с едни и същи и така имам 3 горнища едно розово и едно светло розово.. тях ги нося само като се исцапа едното обличам другото и така секи ден.. е не съм чак кой знае кфо.. добре съм.. но проблема е че в мойто даскало приятелите ми абе сички който познавам.. всеки ден са с различни и нови дрехи хубави удобни.. красиви.. а аз обекновено с горнището ми някой клин кецовете.. и така.. сега идва зима и секи е с якета обаче хубави модерни ама и скъпи.. а аз не мога да си го позволя миналата година ми бяха купили ч яке и то едно цхервено дебело кат шуба.. на "ПИНГВИН" приличам с него.. едно друго имам не помня от каде е.. някфо кафяво то пък ми е малко и късо.. и сега си ходя с горнища а на вън е студено а мойте фр са с якета нито дебели нито тънки нормално като за есено време а аз имам яке като за северния полус!! много се срамувам понякога не ми се ходи на училище.. и сега започвам да търся работа.. имаме пари не мога де се оплача но тези неща струват малко скъпо.. а и ако си купя ч нещо трябва да чакам до другия месец за друго!! омразна ми отчаяна съм... винаги съм гледала съпите и хубавите, модерните неща при другите.. а аз с едно НИЩО.. наще ако земат да ми купят някоя дреха ми купуват или нещо децко или модела който аз не нося примерно дънките не ги нося с широко там от доло на краката ами тясно и прилепнало.. и така. или купуват някви дърташки за мен неща.. се пак съм на 14 и за мен тези неща са дърташки така да го кажем.. и вече като чуя "аууу, много хубаво яке видях иди да го видиш и да ти го купим ем не е скъпо".. и ми става ясно и изобщо даже дума не казвам.. не че не е скъпо ами ГРОЗНО!!! .. такаче по добре си намери работа слет училище се някаде биха те приели да подреждаш шкафове или нещо такова..

12.   11, много си странен човек - отиди във втората употреба, там дрехи ХУБАВИ и МАРКОВИ всякакви!!!
Казвам ти, аз съм заможна и пак от там си взех целия гардероб за есента, супер якенце си взех на Манго, страшни дънки, ризки - ВСИЧКО.
Дойде едно момиче с майка си, много намусено - трябваха му бели ризи за училище, защото имали униформа. Изкараха му хубави ризки, всякакви - пробва, станаха му, но не взе. Май му беше унизително, а си личеше, че пари нямаха.
Смея си се под мустак - сърдитко Петко, празна му торбата. Аз си взех чудесни 3 ризи на Еспри! Едната знам, че е поне 50 евро иначе. Освен това дрехите вече не са на купчини, а тези магазини са и като бутици, има с избрани дрехи малки магазини втора употреба. Дори в класическите „за ровене“ се намират чудесни дрехи. Един ден преди зареждане има допълнително намаление - за 2 лв. има ризки, якета за по 10 лв и то МАРКОВИ. Имат и маратонки, и обувки - те са дори нови, взимат ги от Западна Европа от лагерите там, защото не са ги продали. Същност, голяма част от дрехите не са употребявни, а са пак от лагери, залежала продукция. Ама хайде, комплексирайте се и плачете у дома, вместо да предприемете нещо... А, ако сте в гимназия - учете за стипендия за добър успех, социална и без това трябва да можете да вземете. На вашите години бях също много бедна, но това не ме е правило нещастна. Носих най-евтините дрехи, дори пролетното яке на баща ми - втора употреба, същност за ски някакво... и пак бях най-известното момиче в училище, завърших втора по успех в гимназията, а нямах бална рокля и тоалет, за да си взема дипломата - е и? Аз съм си аз!
Днес имам пари, но знам стойността им. Никога не бих дала 50 евро за една риза, въпреки това искам да нося маркови дрехи. Решението е втора употреба, освен това са много готини хората, с които се запознавам там. Човек разтоварва, дори нищо да не си хареса, а ако взимате една стипендийка от 20 лв. - скоро цял гардероб може да си сглобите. Успех!

13.   От това въобще не трябва да се срамуваш! ... Заради срама си ли не ходиш на училище(че не разбрах)? !! о. О

14.   Aз също те съветвам да кажеш от къде си и да оставиш мейл или нещо друго,защото виждаш че има хора, които искат да ти помогнат

15.   Я по-спокойно. Криза сме, всеки обвинява нея, около 50% са точно като теб. От какво да те е срам- защото все пак имаш дрехи или... Опитвай да съживиш старите блузки, нали се сещаш някакви щампи, има си и картинки за прешиване (чието име не помня :D), както и купища емблеми и значки. Спестявай малко от джобните или въобще, от където можеш. Както казаха по-нагоре от втората употреба има велики маркови дрехи. Казвам ти страхотни са, запазени, още с етикета, махаш го слагаш в пералнята и си готова и спретната. В Казанлък примерно знам, че има невероятни дрешки, както и много такива магазини. Има си милиард трикове, не е срамно, напълно нормално си е, аз лично бих ти помогнала, ако си от моят град. Кажи от къде си или направо някакъв е-мейл и ще видим кой точно от кандидатите ще помага ;).

16.   Аз съм готова да ти помона осави имейл ако се страхуваш да дадеш твоя направи си друг имейл с друго име и от там пиши и се надявам модераторите на сайта този път да направят компромис и да побликуват коментара ти когато си оставиш имейл или скайл, аз съм готова да ти помогна защото знам как се чустваш!

/Мариела/