Споделена история от Тинейджърски

Как да я забравя?
Здравейте! Както разбрахте от темата искам да забравя едно момиче, което го харесвам вече година и нещо искам да попитам хора, които са били в подобно положение като моето и да хвърлят по един съвет насам. Благодаря предварително!

М. 15г.

Коментари

2.   Понякога това което мисли човек за щастие, е точно обратното. Отговорът на въпросът ти може да зависи от едно важно нещо. Споделил ли си чувствата си с това въпросно момиче? Ако не си, най-лесно е да го направиш. В този случай има два варианта да отвърне със същите чувства или да те отреже. И в двата случая има болка и радост. Ако те отреже ще имаш ясна причина, защо трябва да я забравиш (защото нещата няма да се получат) и така реално твоето желание ще се збъдне. Ако приеме то тогава ще влезеш в нов вид изпитание и там самият ти ще решиш дали наистина харесваш това момиче, защото нали знаеш, когато си влюбен виждаш човека през розови очила. Ако се окаже, че не го харесваш чак толкова то тогава прекрати връзката (естествено с добре отношения).

3.   Благодаря на коментар No_1. Истината реално е, че тя веднага се усети, че я харесвам даже понякога ми отговаряше във tik tok със сърчица. Но като цяло контакт със нея имам почти 0% поради простата причина, че тя живее в друг град. Тъй като по онова време със ниско самочувствие (и сега съм така) като ми се наложи да ми види лицето и съответно като това стана изпаднах в някакъв страх и отхвърляне и сигурно почти година не я търсех във тази платформа. Смешното обаче е, че по най-неочаквания начин се влюбих във някого (във интернет) сега това момиче си има приятел и съответно не искам да им се мешам в отношенията си стоя надалеч и чакам рано или късно да спра да я харесвам. Не един път съм се борил но просто сякаш нещо ми казва "отиди и я виж" и просто го правя ще си го призная преди да се влюбя никога не съм разбирал връстниците ми, както и по-малки от мен да казват неща от сорта като "не мога да живея без нея/него, той/тя е моят живот или например когато се разделят да казват неща като "ти не ме обичаш", " ти ми закопа сърцето" при положение, че на 12, 13, 14 години едва ли може да стане кой знае какво и някакво ми е става някак си смешно но... Накрая видях какво е макар, че отбягвам подобни неща да говоря, защото все още ми е странно. Като цяло съм доста затворена и дръпната личност налага ми се известно време да прекарам с човек за да го опозная и да го допусна или да не го допусна до себе си. Аз съм човек, който не се харесва особено като цяло (може би най-вече поради комплекса ми за това, че не съм особено хубаво изглеждащ или може би така си мисля) но както и да е да не навлизаме в друга тема.. Както и да е. Лек/а ден/вечер

М. 15 г.

4.   Ако си има гадже не се занимавай, аз съм в седми клас харесвам момче от десети клас но той си има гадже и освен това няма да иска да се занимава с мен. Внимавай, не се впускай в холеми чувства иначе после ще страдаш, като мен.

5.   Единствено и само с времето, което пак не е гаранция, но помага! Направи каквото зависи от теб т. е. прекъсни всички мостове към нея. Имам поредица от неуспехи и в личен и в професионален план. В момента съм на 30 г. - сменил няколко града, доста работни места и т. н. Познавам хора, на които цели 20 годишни бракове се разпадат и т. н. Просто наблегни на това да си здрав, и на мен ми се иска да върна някоя от предишните, но има и необратими процеси понякога. Със сигурност ще имаш ситуации, които ще бъдат предпоставка за добри отношения - важното е да хванеш момента и най-вече да сте на една вълна с човека отсреща...!

6.   Здравейте! Пак съм аз много благодаря на коментиралите не очаквах такова разбиране. Реших в крайна сметка напълно да спра по всякакъв начин да я гледам и тн. Вече видях, че няма смисъл да се занимавам чисто просто, защото шанса е почти 0% и е невъзможно да се видим може би ще е най-добре да поизчакам с това и да видя дали ще си намеря друго момиче, с което наистина да имам някакъв шанс отколкото да стоя отстрани и да се любувам на някоя със, която ще имам никакъв шанс а и отгоре на всичко и обвързана. Но като цяло не знам ще видя може пък и да се влюбя в някоя много повече отколкото нея съм я харесвал общо взето някак си буквално всички хубави момичета, които са били покрай мен никога не съм чувствал това, което чувствах към нея но, както се вика най-добре да пуснеш нещо, което не те кара да се чувстваш добре и да забравиш за него, колкото и да е хубаво то. Мале сега се улавям какъв любовен роман описах току-що но както и да е.

Лек/а ден/вечер

М. 15 г.