Споделена история от Тинейджърски

Харесва ли ме или не?
Здравейте. На 13 години съм и харесвам едно момче от класа ми от втория срок на 6-ти клас(аз сега съм 7-ми). В началото на шести клас той много рядко ми казваше по нещо или ме питаше нещо, веднъж дори ми помогна да изчистя чина си от рисунките с химикалка, които бяха направили от 5-ти клас, с който делим една стая. Тогава не му обръщах много внимание и дори не му знаех името в началото(защото съм в този клас от края на 5-ти клас). След това обаче през втория срок изведнъж започнах да го харесвам. Веднъж като тръгнах да пресичам пешеходната пътека към училището той също беше тръгнал натам и му казах здрасти, а той започна да говори с мен за нещо(не помня обаче за какво) и След като влязохме в училището и наближихме класната стая той избърза (за да не видят приятелите му, че говори с мен може би?) и влезе преди мен. След което всеки ден идваше да си говорим. Даже се премести на по-близък до моя чин! Веднъж след като се провалих на едно устно изпитване по БЕЛ, от което зависеше дали ще имам 5 или 6 като годишна оценка по време на часа ми потекоха сълзи и като се обърнах към него той ме гледаше и ми се усмихна. След това в междучасието дойде при мен и се опита да ме успокои. Забравих да спомена, че преди изпитването той пак дойде при мен и ме пита какво правя. Обясних му, че си преговарям уроците, защото ще ме изпитват и той започна да ме окуражава с неща от типа на "Ти си избраната" или " Ще се справиш", също така и "Няма от какво да се притесняваш, стискам ти палци". Точно след великия ми провал момичето, до което седя си беше тръгнало и аз исках да му предложа да седне до мен за следващия час, но госпожата премести едно момиче до мен. Имах тази смелост, защото с опитите си да ме успокои наистина успя и ми стана много хубаво, че(може би) му пука за мен. По едно време започнахме да пишем домашни заедно(По принцип ние се видим зубърите на класа) и винаги се справяхме. В края на учебната година исках да му кажа, че го харесвам, но нямах такава възможност. Цяло лято си мислих за него.
В 7-ми клас вече не ми обръща почти никакво внимание, но това не ми попречи да му кажа, че го харесвам. Той реагира по следния начин: гледаше ме като гръмнат, каза " Добре, окей, супер" заеквайки и След това си тръгнах. Така и не ми каза харесва ли ме или не. След това се избягваме един друг и когато погледите ни се срещаха се обръщахме бързо настрани. Всеки път като се налага да си говорим (било то за някое упражнение по време на час или пък на рождения ми ден) той се изчервява и започва да заеква, като през цялото време е ухилен като луд! Само веднъж сме си говорили след това и той се пошегува с мен тогава и двамата се хилихме като луди. Отскоро разбрах, че е започнал да си пише с една от приятелките ми и да й говори на "Ели"(тя се казва Елена), а на мен никога не ми е казвал "Ели"(аз пък се казвам Елица

Коментари

1.   Опознайте си по- добре, станете близки приятели и тогава го попитай дали си пада по теб.

2.   Мисля си, че те харесва, но щом си пише с друга ти се опитай да му се харесаш с нещо, помни, че ти трябва да си различна от др. момичета. Не мисли за чуждото мнение това ще се хареса на твоя Ромео.