Споделена история от Тинейджърски

Нищо не става от мен
Здравейте! Аз съм момче на 17 години и имам чувството, че напоследък не знам какво правя и въобще не знам какво да правя с живота си. Това чувство започна да назрява в мен от началото на учебната година когато видях, че в гимназията, която уча, е пълна анархия. Имам впредвид, че аз съм ученолюбив човек, но моите съученици не харесват това и дори се настройват много негативно към мен. Има и един преподавател, който ни преподава компютърни технологии, но не знам въобще как е станал такъв като абсолютно нищо не разбира и даже е неграмотен. Но въпреки това аз продължавам да уча, но в последно време усещам, че усилията ми просто отиват на вятъра. Преди 4 години реших да остана в това училище поради причината, че там има учители, които са много добри професионалисти и човечни хора и в действителност първите три години от гимназиалните класове протичаха добре и аз бях доволен, но нещата рязко се обърнаха. По принцип преди бях по-несериозен и безотговорен и нещата ги приемах на шега, но постепенно избрах да стана сериозен и да надграждам себе си, но май напразно! Та поради тази причина се чудя какво правя и дали въобще става нещо от мен, или съм пълен неотдачник.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Как така нищо не става от теб? Решил си да се промениш към по- добро, това е похвално. Не слушай неграмотния си учител и съучениците, които ти завиждат за добрите оценки, ами бъди активен ( не само физически), намирай си нови хобита, образовай се, общувай и се развивай. Пожелавам ти много успехи!

2.   Ти си сладък, виж не си неодачник, просто си любознателен и си нормален. Повечето на твоята възраст мислят само за глупости, такива като тях са идиоти и некадърници и май имат проблем в главите. Не ги слушай, ти си повече от тях. Прочетох себеси в твоята история. И аз съм в същата ситуация. Всъщност в кой град учиш пиши може пък да сме от едно и също училище. Ще станем приятели. Ще следя и историята.

4.   Здравей, имай предвид, че тези възприятия към себе си са моментни и не им отдавай такова значение. Движи се, бъди активен не само ментално, за да може да излизаш по-лесно от тези състояния. Разхождай се на чист въздух, обичай се и вярвай в себе си. Свят голям - хората са най-различни. Те са само някакво малко кръгче, в което си се озовал в момента. Фокусирай се върху добрите примери, които цениш там и мечтай смело в посока да си изградиш друга среда. Не спирай да си осъвършенстваш знанията по чужди езици! :) Поздрави!

5.   Напиши ни коментар, има ли развитие? От номер3.

6.   Слънчо, надей да мислиш такива неща, всичко ще се оправи.