Споделена история от Тинейджърски

Вече не знам как дя постъпя... Баща ми ще ме побърка!
Здравейте! Момиче на 13 съм, а ето я и моята история. Откакто съм се родила баща ми ме бие, обижда, псува.. и какво ли още не ми прави... Имам брат, който е на 10 и той също е търпял този побой заедно с мен. Майка ми никога не ни е била и винаги ни е пазила от него и по тази причина той започна да бие и нея. Имало е случай да обикаляме навън до 8 вечерта, защото ни е било страх да се приберем след като е имало страхотен скандал. Като завърших 4 клас заминахме за Германия. Живяхме в едно малко градче и аз трябваше да пътувам с автобус до училище. (учих в гимназия в съседен град) Когато трябваше баща ми за ме вземе по-рано от училище той винаги отказваше и неведнъж съм стояла в кабинета на сестрата поне по 1 час. Брат ми беше 2 клас и беше в училище в нашия град. Майка ми не може да шофира и затова когато баща ми решаваше, че ще отиде в България ние останахме сами без транспорт и с малко пари. (Майка ми не знае немски и непрекъснато си търсеше някаква работа. Аз имам A1 за немски, а баща ми B2 и само ние с него можехме да се оправяме с езика) Баща ми никога не ми е позволявал да се виждам с приятелки или да ходя на екскурзии, да каня приятели вкъщи или да ходя у приятелки и когато разбра, че мама ме е записала на една тридневна екскурзия с преспиване направо побесня и започва да я бие и да я обижда. Живяхме една година така и накрая на мама и писна и заедно с нея и брат ми решихме да се върнем в България и с баща ми да се разведат. Имаше скандали, бой, обиди - обичайното, но успяхме да се върнем в България с автобус. Баща ми остана в Германия, а ние с майка ми и брат ми веднага си събрахме нещата и се преместихме при баба и дядо. (апартамента, в който живяхме с баща ни беше на мама, но родителите на баща ми имат апартамент в съседния блок и понеже баща ми няма собствен апартамент щеше да живее с родителите си) Мама подаде молба за развод и започнаха едни дела, които се водят вече от почти 3 години... В събота и неделя през една седмица с брат ми трябва да ходим при баща ни с преспиване и е истински ад... сега като мама не е с нас няма кой да ни защити от него и е нещо ужасно... Ходим и на психолог, някой път ако се осмелим отказваме да тръгнем с баща ни и цял ден сме си вкъщи, защото той обикаля около блока ни и прави скандали със съседите, че "мама не му дава да си види децата"! В училище ми се подиграват и ме дразнят, казват, че съм зубърка, че съм грозна, че не струвам, че нямам приятели... Даже ми се смеят, че играя футбол с момчетата от квартала... Наскоро съда взе решение, че ще останем при мама, но ще имаме още повече контакти с баща ни и След това брат ми се разплака, защото ще трябва да ходим при баща ни още по-често... Преди един месец трябваше да ни вземат родителите на баща ми за два дни и стана скандал, след като ние отказахме, понеже баба ми посегна на мама, а леля ми започна да я псува... и то пред нас двамата! Сега ще трябва да отидем за Нова година при баща ми и не знам какво да очаквам... всъщност знам и точно от това се плаша... Моля Ви, дайте ми съвети как да не се побъркам и как да помогна на семейството ми(и на себе си) да не се побърка. Историята не е измислена. Моля Ви не ме обиждайте, защото съм се наслушала вече на достатъчно обиди. Благодаря предварително за отговорите!

Коментари

1.   Ако тези неща ги кажеш пред съда и институциите няма да ви карат да се виждате с него

2.   Запиши крясъците и побоищата му, след това ги използвайте в съда. И изобщо не си мълчете, а казвайте на адвокати и психолози какво ви причинява този изрод. Така като слушам цялото му семейство за психопати, нищо чудно че той е такъв. Успех.

3.   Потърси Закрила на детето и там ще те насочат.... ако трябва, ще се стигне до съд да си кажете мнението с брат ти... вие също имате право на мнение....

4.   Детенце, ти си на 13 г това означава че, можеш да заявиш НЕжелание/отказ да виждаш баща си! Говори с майка си, говорете с адвокат и да се заведе ново дело за отказ от срещи с бащата. След навършени 10 г детето може да заяви отказ така че, брат ти също може да откаже!
Има също вариант съдебен психолог да направи когнитивно интервю с вас (теб и братчето ти). Заключението от интервюто ще потвърди вашият страх от бащата, психологическо и физическо малтретиране и това ще е решаващо в съда. Никой съдия няма да позволи да продължават срещи с бащата при доказателство че, сте са негативни за вашето емоционално и физическо здраве!
Не се страхувай! Ще бъдеш защитена от съд и полиция!
Може също майка ти да изиска ограничителна заповед срещу баща ви, да не може да се доближи до вас дори навън!
Просто ще трябва да разкажете каквото си написала тук пред съдебният психолог, а може и в съдът да поискат да свидетелстваш! Бъди силна и спокойна! Всичко че е наред!
Но не си мълчете и не позволявайте повече да ви тормози този човек!
Бъди категорична и с майка си! Кажи и да подава жалба в полицията от сега за да не се налага да прекарвате празниците с него! Тя е длъжна да ви защити! Ако тя се страхува... върви ти дори сама!
Говори с учител, училищен психолог, обади се на гореща линия за помощ, потърси помощ!
Голяма и силна прегръдка от мен и да знаеш че, не сте сами! Ще имате помощ ако я потърсите!

5.   Така става като жените мозъка им е колко една кокошка сигурно баща ти едно време е бил най-готиния в обкръжението на майка ти и си го е избрала.

7.   Кофти работа, извинявай, че щеговоря така ама как на тоя мърльо баща ти не му дреме кво върши направо искам да го набия да му тегля един хубав бой да го видим как ще му дойде да бие малки деца и жена аз да му светя маслото, мъж комплексар. В този съд не ви ли питат вие какво искате, казваш, че вашите се съдят, защо позволяват това, да не би проблема да е и в майка ви и въпреки това, това не оправдава поведението му вие, собствените му деца сте по умни и имате повече капацитет от него. Търсете помощ от някакви институции, но да не стане по лошо, да не ви вземат в някой дом, че и там не е добре, къв е тоя нашия съд така да определя след като ви бие да го виждате не разбирам. Дай пояснение. А на другите деца не им обръщай внимание. И този психолог какво казва след като му разказвате.

9.   Авторката:
Благодаря Ви за съветите. Говорили сме и с психолог, и в съда, но закона в България е такъв, че дори и най-големите убийци и престъпници имат право на контакти с децата си.(говорила съм с психолозите за това) С брат ми сме споменавали и за ограничителна заповед, но ни казаха, че не може да бъде издадена такава. След всеки отказ за среща с него той ни прави проблеми и в съда(освен скандалите със съседите) и става още по-зле. Имам записи с неговия глас как говореше гадости и разплакваше брат ми, но ми казаха в съда, че да записвам без той да знае е незаконно и тези записи няма да бъдат зачетени в съда. Решено е да имаме повече контакти с него, защото според законите в България омразата и отдръпването от него се дължат на твърде малко прекарано време с него. Вече опитахме да направим така, че да не ходим там толкова често и нямаше никаква промяна. Някои от учителите ми знаят за това, както и приятелите ми. Всички, които не ме познават лично(предимно двойкаджийките и "готините" момчета) твърдят, че аз лъжа, за да ме съжаляват момчетата.(това не е вярно) С училищният психолог не смятам, че има смисъл да говоря, тъй като вече работя с психолог, който доста ми помага да се справям със ситуацията.