Споделена история от Тинейджърски

Обсебена съм от учителка
Здравейте. Пише ви момиче на 13 години. Сигурно сте разбрали какъв ще е основния проблем в темата ми.
Така, познавам тази учителка от много малка, защото, когато си идвах при баща ми и баба ми ( казвам „баща ми“, защото съм дъщеря на разделени, но това е друг въпрос ) те двамата ме бяха запознали с нея и с двамата ѝ сина ( единият от които е на моята възраст ), с които станах приятелка.
Миналата година се преместих да уча в града, в който живеят баща ми и баба ми. Разбрах, че ще бъда в един клас с Мартин ( по-малкия син на учителката ми, т. е. този, който ми е връстник ) и донякъде се зарадвах.
Когато тази година разбрах, че Мартиновата майка ще ми преподава, също се зарадвах. Тя ми преподава по ФА и ми преподава за първа година, тъй като тази година за пръв път изучавам този предмет. Гледам да се държа подобаващо в часовете ѝ и никога да не се дъня.
Постоянно гледам нейни снимки. Още повече, че тя е майка на момчето, което харесвам и това ме кара да я харесвам двойно. От няколко седмици, тя е заела първото място в списъка ми с любими учители.
Споделих това с най-добрата си приятелка и даже преди 4 дни тя ми предложи да излезем и да го обсъдим. Излязохме и 10 пъти минахме покрай дома на въпросната учителка и имахме късмет, че никой от семейството ѝ не ни чу.
Но не веднъж се е случвало и това сама да ходя до къщата ѝ, тъй като живеем в малък град и къщата ѝ не е особено далече от моята.
Сдържам се пред нашите и не съм се осмелила да им го кажа, но обмислям да го направя.
Моля ви, дайте ми съвет как да се излекувам от тази вманиаченост, защото си давам сметка, че в даден момент, това ще ми навреди.
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Здравей, мили дете. Първо да те поздравя за това, че си грамотна. Пишеш и увлекателно.
Но. Нищо не се разбира по-конкретно за проблема. Сексуално ли те привлича, като образец ли ти харесва? За приятелка ли я искаш?

Ако в образът и виждаш жена, на която искаш да приличаш, то е напълно нормално тя да ти е фаворит. Дори е много хубаво, човек да има такава личност в живота си и стремеж, към който върви.
Не си вманиачена, не се притеснявай. Стига да не се стига до някоя крайност, аз мисля, че твоят проблем е в това, че се боиш и си го забраняваш, все едно е нещо неправилно и грешно.

Ние, вече порасналите деца, също все още си имаме някого, на когото се опитваме да приличаме. Затова и живеем в общество, взаимстваме един от друг. Продължаваме нечии мисли и идеали.

По-скоро наблегни не на това, че си обсебена, а на въпроси към тебе за нея. Какво ти харесва? Защо я харесваш? Като какво я харесваш? Какво очакваш от ситуацията? Как можеш да спечелиш това, което ти харесва? Заслужава ли си?

Помисли над тия неща и ако трябва говори директно с нея за каквото и да става дума в случая. Все пак тия твои емоции са отправени към нея, каквито и да са, най- добре да ги споделиш. Така хем ще чуеш мнение, точно от където трябва, а именно от самия човек. Хем ще ти олекне. А току виж и жената ти е дала някой съвет. Все пак има повече опит. Дори ако ти е трудно да пазиш тайна и ти тежи, кажи си и че харесваш сина ѝ.

Проблемът се крие в това, че мислиш, че правиш нещо грешно и после се наказваш. Попитай нея, да видим, тя какво ще каже по въпроса?

Успех!

2.   От авторката:
Не я харесвам сексуално, а я харесвам, защото е добра, търпелива, красива и интелигентна; с една дума - страхотна. Аз не се старая да приличам на нея визуално, защото това означава, че плащам данък обществено мнение. Просто ми харесва предметът ѝ и именно поради тази причина уча усилено по ФА.
По въпроса да ѝ кажа, че е любимата ми учителка: Ами, тъй като този вторник ( 14. 12. 21 ) имахме два последователни часа и се разбра, че имаме свободен час след това, всички останали ученици си тръгнаха, а аз останах да си говоря с нея, заедно с двете ми най-добри приятелки. Исках да ѝ кажа, че тя е любимата ми преподавателка, но просто не събрах смелост, защото аз по принцип съм доста нерешителна и колеблива. Ако друг път пак останем да си говорим с нея, ще се постарая да ѝ го кажа, за да има реална представа за това.

П. П. Благодаря Ви за съвета, също и за това, че ме похвалихте, че съм грамотна и че пиша увлекателно! <3

3.   Какво е това ФА? За такъв предмет не съм чувал.

4.   3-Може би "Физика и Астрономия"

5.   От авторката - според мен вече нещата сериозно се задълбочават, защото:
1. Написах стихотворение за същата тази моя учителка-любимка и ѝ го дадох, но може тя да си е помислила, че ѝ се подмазвам.
2. След всеки час оставам да си говоря с нея.
3. Всяка свободна секунда мисля за нея.
4. Постоянно търся нейни снимки във Фейсбук и ако намеря такива, ги изтеглям.
5. Няколко пъти излизах от сградата на училището с нея.
6. Постоянно говоря за нея.

Моля ви, ако можете да ми дадете съвет, дайте ми такъв, защото не знам как да се справя със ситуацията.

П.П. Да, ФА е Физика.

6.   Мацка, добре ли си?