Споделена история от Тинейджърски

Не мога да се целувам
Аз съм момиче на 15 години. Никога до сега не съм се целувала и това много ме притеснява. Все някога ще си имам приятел и той като разбере и ще стана за смях, защото спред мен не е много нормално на тези години да не можеш да се целуваш, а то до тогава може да стана и повече.

Другите около мен си мислят дори, че може и да не съм девствена, че сменям момчетата като носни кърпички и т.н., защото не съм някаква затворена, неконтактна или де да знам, тоест с нищо не показвам че всичко, което си мислят не е така. Сега като разберат както вече казах ще стана за смях. Много ми е притеснено и много ме е страх да не би някой да ме целуне спонтанно пред всички и аз да се шашна и да не успея да го целуна и... ооооооо не не ми се мисли.

Или дори да не е спонтанно просто дойде момент в който ще се наложи да целуна приятеля си например, не че до сега не е ставало, но аз винаги се дърпам, но не мога винаги да правя така. Какво да направя?..

Коментари

1.   Няма какво да правиш или да му мислиш. И аз бях като теб, имах същия проблем. Страхувах се първия път да не се изложа някъде в целувката :)
Но, вярвай ми, като дойде момента, всичко става от самосебе си.
Не е нужно да тренираш и да се учиш от някой. Нужно е само да имаш желание и чувства :) Успех

2.   Когато се целуваш с момче което не харесваш, всичко е изкуствено и някакси не изпитваш наслада. А когато харесваш момчето чувството е невероятно :)

3.   Пак от номер 2... аз да ти разкажа нещо което надявам се ще ти помогне. Това лято бях на един лагер и си харесах едно момче. 5 дена уж се забивахме ама нищо друго. Много изках да го целуна (после разбрах че и той е изкал) ии на 5тия ден едно момиче имаше рожден ден. Другите бяха купили бира и водка ии пийнахме.. към 4-5 часа лично аз бях доста замаяна и се отпуснах някакси от водката (не се притеснявах толкова за каквото и да е било) когато всички налягаха отидох да му кажа лека нощ и той ме дръпна при него..

В началото само лежах до него и се базикахме нещо с останалите в стаята (полу заспали) накрая те заспаха и преди да се осетя той ме целуна после аз... иии полвин час горе долу се целувахме и се закачахме.. на другата вечер бяхме сички капнали от рожденния ден и легнахме към 12 на по другата той дойде да ми каже лека нощ към 2 обаче до 4..... ;) и така. Мисълта ми е че... абе нз изведи си извод сама, от тогава не съм се занимавала с друго момче, а ве ако искаш в скайп може да си пишем zory_v ще ми е приятно . Аз съм на 14 :)

4.   Всеки се учи !! ще си дойде от само себе си всичко, повярай. а това, че сьздаваш грешно мнение за теб е смешно. естествено може да запазиш тайната си

5.   Всичко идва от самосебе си както казват просто трябва да се отпуснете и ако се харесвате истински самото привличане ще ви накара да се целунете просто когато стане не мисли за това !

6.   Не си единственна аз съм на 14 и не съм се целувала незнам какво па правя

7.   Аз също не съм се целувала и благодарение на вас разбрах, че няма нуйда да се упрйняжам. Аз съм на 12 и се надявам скоро да опитам

8.   кво стана от две - три години е темата как се справи ???

9.   здравей, аз съм Габи и ще се опитам да ти помогна:

започваш да си въртиш езика по посока обратна на часовниковата стрелка и си накланяш главата, за да не си удряте носовете... това е, не е трудно :)

ако искате пишете ми на ел пощата, който иска да пише( или ако има въпроси някой). gabuun@abv. bg ми е пощата, дано да се публикува :) късмет на авторката :)

10.   здравей аз сам на 14 години и до скоро и аз не можех да се целувам, но това лято срещнах едно момче с което си допаднахме и нали така и после една вечер той ме целуна бях стаписана мислех си ами сега кат не мога да се целувам какво ще правя но се отпуснах и дори почнахме с език. Виж не е нужно веднага с език при мен беше парво обикновена целувка и после почнахме с език.. Така че не се тревожи и успех

11.   Момиче само да ти кажа не прави грешката да казваш че не можеш да се целуваш той едва ли ще забележе от личен опит го знам :)

12.   Аз пробвах с опит. Взех една плитка чаша, едно топче и започнах да гоня топчето с език. И стана! Така може да си подготвен/а когато дойде моментът! :))

13.   Аз съм момче и не мога да се целувам

14.   След 6 месеца правя 17 години. Истината е, че си имам приятел, правим секс.... От скоро започнах и орален секс, а той още от началото. Никога не бях опитвала, е престраших се. Имам обаче друг проблем. Никога до сега не съм се целувала с език, винаги излизам с номера, че мразя да го правя, едва ли не това ми е най-омразното нещо в живота. Какво да правя?

18.   Мисля че немога да се целувам пробвала сам играехме на подараци и едно момче почна да ме целува и и аз но трябваше с затворени учи той беше с затворени а аз с отворени и постояно докато се целувахме го гледах

20.   И аз бях така, сега съм на 14, беше ми притеснено и първата ми целува беше само по устата да кажем детска целувка. След време започнахме с език. Просто трябва в ритъма на целувката, трябва да е бавно така е по-срастно.

22.   Винаги следвай партньора си той учи най-добре. Ако ли пък не започни ти с френска това е. Бавно и нежно да въртиш езика.

27.   Мили момичета!
Чета коментарите ви и се чудя как може 12 и 13 годишни деца да се притесняват от това, че не могат да се целуват. Аз на вашите години се молех да не ни дават много домашни, за да може да излезя и да играя с другите деца. Само за информация се целувах за пръв път на 17 и не ме е срам от това, защото си гледам образованието, но както се казва любовта като дойде не пита. Колкото до тези който са се упражнявали по различни начини-загуба на време. Целуването с човека когото истински обичаш няма нищо общо с тези глупави опити който правите. Когато е с подходящия човек всичко ще стане както трябва. При мен всичко беше като приказка. Не смятам че е грешка да споделиш с партньора, че не можеш да се целуваш. Ако той те обича ще ти помогне да се научиш и ще оцени факта, че му споделяш такава информация-това ще заздрави връзката ви. Аз споделих че не мога, и че не съм го правила до сега и той ми помогна да се науча. Що се отнася до целувката с език също не е толкова страшно. Когато дойде момента просто спрях да мисля, изключих света и изградих нов свят в който сме само аз и той. Не отричам че съм чела 10000 съвети относно това, но смея да твърдя, че половината и повече са преувеличени. Няма смисъл да се притеснявате-колкото повече мислиш всяко едно действие, толкова по-голяма е вероятността да объркате нещо. Отпуснете се и оставете половинката да ви води, а ако и двамата сте новаци в това начинание ще е още по-добре, тъй като имате възможност взаимно да изучавате този нов свят. Също така е желателно да затворите очи по време на целувката, защото както е понятно на всички зрението е едно от сетивата и когато го елиминираме останалите се засилват и чувството е още по-силно.
Надявам се да съм била полезна ако има въпроси или нещо неясно или ако някой има да каже нещо (допълнение или забележка) да пише под коментара. Приемам всякаква критика.
Успех на всички дами и не бързайте с целувките и секса в крайна сметка сте още деца и това, че си девствен/а на 14 или 15 изобщо не е срамно, а е много мило. Живейте си живота и се забавлявайте. Има време за гаджета и за всичко останало. Всичко с времето си.

28.   Ако момчето е експерт по целувките ще започне с суха целувка и ако ти си дръпната ще прави нещата по бавно докато не види, че ти харесва и оттам нататък от само себе си ще стане. На кратко ако момчето знае как и ти ще можеш да се целуваш. Моята първа целувка беше на 8(ха ха) и мога да кажа ще беше супер.

29.   Имаш наистина голям проблем.Ами сега какво ще правим?