Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво искам
Аз съм момиче на 19 години. Трудно ми е да изразя какво чувствам и мисля. Животът ми не е лош, нормален е. Но постоянно в главата си се оплаквам без причина и се натъжавам за нищо. Аз не искам нищо. И въпреки това си втълпявам глупости и се оплаквам. Аз не работя, имам съпруг и всичко ми е осигурено. Казвам си аз съм безработна и се оплаквам, обвинявам се. А в същото време аз съм безработна, защото просто не съм опитала и защото не искам. Не искам, защото все още не знам какво ме влече. И също дори да работя или да не го правя, аз като не плащам абсолютно нищо, не искам да си купувам нищо защо да го правя, тези пари аз няма да ги използвам. Осъзнавам как нищо в живота няма смисъл. И дори да имаш най-хубавият живот или най-лошият е все едно. Аз сега имам перфектен живот, нямам истински проблеми, освен тези с мисленето ми и леката криза/депресия. Просто не ми се живее, не виждам смисъл в нищо. Не съм тъжна, просто ми е всеки ден безразлично. Ето, имам перфектен външен вид в момента, вече няма неща, които да искам да променям в него, сега съм в най-добрия си възможен вид и съм доволна. И въпреки това си казвам и какво от това, какво е значението дали изглеждам така, или пък съм грозна, все тая. Имаме пари, но не купувам нищо, а и да получа нещо материално, то не ми носи щастие. Постоянно гледам в социалните мрежи как хора си показват луксозните дрехи, коли и аз си казвам “Виж другите колко много чанти имат, как всяка седмица са на екскурзия” и така започвам да си повтарям в главата Купувай си скъпи дрехи, чанти и едва ли не се конкурирам с тези хора. А на мен реално не ми трябват 10 чанти и вътрешно не изпитвам нужда да си купувам тези неща. Мисля, че нищо няма да разберете от темата, аз самата не се разбирам. Мислите в главата ми са много странни и различни, някои от тях са дори взаимно изключващи се. Бях в депресия няколко години, заради смъртта на баща ми, с който бях изключително близка. Оттогава се промених като човек. Преди бях много жизнерадостна, постоянно се смеех и лигавех, весела, не ми пукаше за нищо. Сега пак не ми пука за нищо, но вече съм песимистично настроена, въпреки, че осъзнавам, че в живота ми имам голям късмет и нещата винаги ми се получават. Вече не съм жизнерадостна като преди, а лицето ми е лишено от емоция. Не мога да напиша точно какво мисля, но усещам дисбаланс, другите също усещат проблем. Аз съм отчаяна от живота, а съм на 19 години. Дори непознатите го усещат, преди дни бяхме с приятели и се събрахме с едни хора, по работа беше и един от хората ме попита защо съм отчаяна и какво ми е, значи щом и те го чувстват, представете си. Брат ми ми каза, че от една година откакто завърших училище седя на едно място. Приятелите ми ме питат защо съм различна. Аз съм сангвиник и обичам промените и обикновенно се интересувам от много неща едновременно и те бързо ми омръзват, въобще аз съм 100% сангвиник като темперамент. Но сега е различно, сега не искам нищо. Аз нямам проблем с пари, имам си приятели, мъж, семейство, всичко какво ми трябва друго. Преди исках да стартирам бизнес, да ходя на фитнес. Но аз сега имам пари и без да работя и имам перфектно тяло и без да правя упражнения. И така нямам цел, нямам желание и затова нямам и цели и не правя нищо. Отвътре се чувствам празна. Плача за нищо като бебе. Не съм силна. Не знам какво не ми е наред. Имам всички възможности и потенциал, а се самосаботирам. Може би все още съм в депресия. Мислех, че вече съм я излекувала, но явно още седи. И нещо лошо да се случи и да си натъжа тя се връща отново и става много страшно, но хубавото сега е, че след няколко часа тъгата изчезва и съм не щастлива, но поне на средно положение като преди. Докато преди не беше така, преди като имах много голяма депресия постоянно бях тъжна.

Коментари

1.   Правиш голяма грешка, че не работиш. Запиши се да учиш нещо, в университет. Ако не ти харесва, смени после специалността. Но не се оставяй без професия и образование. При нас, жените, това е много измамно - като си на 19 г си хубава и млада, но това не трае вечно. Само след 15 години вече мъжът ти няма да те носи на ръце, ще имаш деца, които трябва да издържаш. Мъжът ти може да си намери друга и те ще са ан твоите ръце. Всичко се случва в живота. Не се отпускай и не се самозалъгвай, че ще си вечно на 19 г.

2.   Е ти се самозаблуждаваш. Изобщо не си щастлива. От цял ден стоене вкъщи откачаш. Трябва да работиш иначе имаш прекалено много време и ти се въртят лоши мисли. Това те обрича на депресия. Нормалните хора имат много ангажименти, не могат да смогнат. Ако искаш да си кифла, може също да се развиваш, без да си на 8 часов работен ден. Опитай се да направиш бизнес и да се развиваш. Дори Златка Райкова продава дрехии онлайн. Смисъл всеки прави нещо. А ако имаш много време, винаги ще си тъжна.

3.   Трябва да правиш нещо, което те удовлетворява. Ще се чувстваш супер след натоварен ден, в който си създала нещо или направила нещо полезно. В бездействието и в харченето на пари няма щастие. Щастието идва, когато изграждаш нещо постепенно всеки ден и виждаш напредък. Смисълът идва от това да си полезен за себе си и за другите и да виждаш удовлетворяващи резултати.

4.   Мързи те, та те гъзо боли!!! Един здрав бой и си готова!!! Дъщеря ми е на 36г., има мъж и двама сина, с висше е, работи от 9 до 6, върти къща 180 кв. м., и цялата домакинска работа, а тебе те мързи в носа да си бръкнеш. И само мрънкаш по форумите!!!

5.   Една мързелива лигла с напълно безсмислено ежедневие си ти. Ако трябваше да се бориш за хляба си, за да си платиш покрива над главата и сметките, да слугуваш някъде из чужбина, нямаше да ти остава време за депресии и кризи. Ако я караш все така, накрая на мъжа ти ще му писне да те влачи на гърба си и ще те разкара. Тогава ще ти се наложи да работиш и то на нископлатена работа, защото си без солидно образование, професия, квалификация, стаж опит и умения за работа. А и вечно няма да си на 19. Като минеш 35-40 освен за чукане, ако и в това не си също толкова некадърна, никой няма да те потърси за да те издържа. Е тогава вече ще имаш повод за депресия.
Хващай се и поне учи нещо като не работиш, че не знаеш какво ще ти сервира бъдещето.

7.   Здравей, мнението ми е, че нищо ти няма. Просто спри да следиш разни кифли в социалните мрежи. Въпреки, че изглеждаш добре, спортувай. Сега по залите е трудно, но поне ходи да тичаш. Това дава изважда човек от депресии. Помисли за бизнес, който да ти е интересен и да помага по някакъв начин на другите. Не го гледай от финансова страна, щом нямате проблем с парите и така дано се справиш с този етап.