Споделена история от Тинейджърски

Тревожност на бала
Тази година съм абитуриентка ии естествено родителите ми организираха да извикаме 30-тина човека на ресторант. Нямам против това, но когато си център на внимание си леко притеснен, само че аз така или иначе изпитвам голяма тревожност :Д. Как да се справя с това на деня на бала?

Коментари

1.   Да, сериозен проблем, не знам как ще го решиш. Я се стегни! Сега ти е по-важно да се притесняваш за матурите и кандидатстудентските изпити. А балът ти е най-малкият проблем. Младежи...

2.   Как ли, първо ги посрещаш като благодариш, че са те уважили, усмихваш с постоянно, благодариш за пожеланията от сърце и ако те питат какво ще правиш сега, казваш, че вероятно ще продължиш образованието си, но ще се разбере лятото и това е. Ако почнат да питат по-конкретно казваш в областта на еди какво си или еди какво си и до там. Никой не го интересува реално толкова, просто и те се чудят какво да питат един млад човек. Ако все пак искат да знаят какво ще учиш, казваш, че ще се пробваш за няколко неща и зависи от успеха. Това е вариантът по линия учене. Ако не мислиш да учиш, казваш, че ще си потърсиш работа, че вече е време и толкова. Ако се чудиш съвсем какво да говориш с някого, можеш да го питаш къде навремето е бил тяхният бал и как са го изкарали и после само се усмихваш и слушаш. Ако те подкачат на тема кавалери и гаджета, казваш, че има време за всичко и не бързаш. Но едва ли ще имаш време за такива разговори чак. Няма какво да го мислиш. Те твоите роднини и семейни приятели сами ще си направят купона, от теб се иска само присъствие и усмивки.

3.   Еее, 30 човека не са нищо, а като се зажениш по-натам евентуално? Започни да се подготвяш психически от сега, че ще си център на внимание и няма мърдане. Имаш 2 варианта - или да се притесняваш през цялото време и нищо да не разбереш от празненството, или да се отпуснеш и да се наслаждаваш. И аз съм притеснителна, за което доста съжалявам, защото изпуснах много моменти, докато се тревожех за всичко. Предполагам, че гостите те познават и са наясно с характера ти. Усмихвай се и гледай през повечето време да си около хората, с които се чувстваш най-комфортно - родителите/баби/дядовци/братовчеди/брат/сестра. Ти реално ще присъстваш само 2-3 часа и после ще тръгнеш за бала.