Споделена история от Тинейджърски

Момиче от класа ми
Здравейте, от известно време имам проблем. Или по-скоро си мисля, че проблем; наистина не мога да реша какво точно е. Аз съм момиче на 18 години, 12.клас. Тази година завършвам и повече няма да видя съучениците си, поне не всички. А толкова много ги обичам и винаги ми е било забавно с тях.
Напоследък обаче често се улавям, че мисля само за едно конкретно момиче от класа ми. Тя стои точно пред мен. И е толкова красива... всеки път, когато влезе в стаята или мине покрай мен, ме подлудява. А косата й - толкова чиста, мека. Обичам дълги и пуснати коси, а тя цяла зима ходи така и е уникална. По принцип за 5 години с нея не сме си говорили много-много - тя е от групичката на "готините", а аз - от "задръстените смотаняци", които ги има във всеки клас. Срамежлива съм и общуването с хора ми е много трудно. Тази година обаче въпросното момиче доста често се обръща към мен иси говорим нещо (за кратко де, но все пак...), или ми помага на тестове, и аз на нея също. И всеки път ми става толкова хубаво, когато чуя топлия й нежен, мек глас. Или когато ми каже името. Направо пощръклявам.
И преди да си помислите нещо - не, не съм лесбийка. Дори напротив - имам алергия към всякакви такива извращения. Но не знам на какво се дължи това обсебване. Може би от факта, че в края на 12.клас искам да направя подарък на класа и по тази причина пиша книга, в която участват всички, а това момиче е главен герой. Моля, кажете ми мнението си по въпроса. И ми дайте съвет какво да правя с нея, защото ще ме побърка.

Коментари

1.   Може да не си лесбийка, но си се влюбила; дори първо си помислих, че си момче...
Моят съвет е да не мислиш за нея, ще си спестиш доста емоции и нерви, а и ще я забравиш до няколко години.

Ако ли пък не - направо и кажи, че много я уважаваш и харесваш като човек... и искаш да бъдете приятелки и да поддържате контакт и след завършване. Но не мисля, че нещо ще излезне от тази работа, тъй като ти не таиш прост приятелски чувства, а нещо между любов и мания.

Колкото до книгата - едва ли много от твоите съученици ще оценят жеста или ще я прочетат, ако са типичните български ученици.

След години ще се смееш на тинейджърските "драми", които си имала, не се взимай много на сериозно и късмет.

2.   Ще ти разкрия новината, която избягваш да признаеш пред себе си - харесваш си я :) и не го казвам с лошо, а изтъквам фактите. Нормално е да си привлечена особенно ако е сладка. Но не се вкарвай в излишни рамки и етикети на лесбийка, би и прочие защото като за начало едно таква осъзнаване е стресиращо (на мен ми отне 12 години докато приема и разбера собствените ми увлечения по момичета, като в крайна сметка осъзнах, че привличането ми е към човека и душата му, а не към неговия пол) Съветът ми е да си намираш поводи да си говорите, поразпитай я за интересите и извън училище, хобита, планове за следване - ако е свястно момиче няма да има проблем да си говорите. Относно книгата, за сега не мога да преценя дали е добра идея да и кажеш, че е главната героиня. В крайна сметка ти я познаваш по-добре и вероятно подозираш определен тип реакция, така че на база на това прецени сама дали да и кажеш (може пък доста да и погъделичка егото ;) Бъди себе си (много клиширано, знам) и успех!

Ж. 21

3.   Не ми става ясно от историята ти по какъв начин те "побърква" конкретното момиче. Привлича те сексуално или по-скоро и се възхищаваш и искаш да си като нея? Въпреки че може би преди не ти се е случвало да се влюбиш в момиче ,все още си във възраст ,в която още се изграждаш като човек и откриваш нови неща за себе си. Не е изключено да си бисексуална или лесбийка ,това вече зависи от това дали си се влюбвала в момчета ,изпитваш ли сексуално влечение към тях. А до това какви действия да предприемеш... Ако момичето е хетеросексуално шанса за нещо повече от приятелство е страшно малък. Поведението и към теб е най-вероятно чисто приятелско.

4.   Само да не обърнеш резбата заради това момиче- Шегата настрана. Аз когато бях на твоите години се запознах с едно момче. Но никой не знаеше,че ще мога да обърна резбата заради него .