Споделена история от Тинейджърски

„Спри да се чудиш кога ще се случи нещо хубаво и то ще се случи“
Преди време бях попаднала на тази мисъл. ( не помня къде я видях, а и не е особено важно )
Според вас дали е вярна? Според мен е вярна, защото много приятелки са ми казвали, че и те са я чували, пробвали са това и се е получавало. Също така аз мисля, че работи, когато се чудиш кога и дали ще се случи нещо, което не зависи от теб, но което искаш силно.
Какво е вашето мнение? Мислите ли, че е вярна? Ще се радвам да споделите мнение!
Момиче на 16.

Коментари

1.   Мисля, че нещата се случват и въпреки нашите желания и планове. Но, ако съвсем седиш и чакаш, едва ли щастието ще те залее от горе. Вече в трета тема пиша да бъдете активни за себе си, да се срещате с хора, да работите за бъдещето си, да имате интереси, които ще ви срещнат с други хора и покрай тях ще научите нещо.
Моят любим девиз, на който уча и децата си е "Направи, каквото трябва, да става каквото ще."

2.   Има нещо вярно в това.Половин година си търсих жилище в определен район във Франкфурт с определен лимит, което беше мнооого трудно, но не успях и в момента в който психически не издържах на напрежението и отказите , то само ме намери.
И в мечтите си не съм си представяла, че ще живея в такъв апртамент за такива пари.Още не мога да повярвам как се получи.
Така, че има някаква доза истина.

3.   Мисля, че е вярно и особено ако спра да мисля за въпросното нещо и се занимавам с неща, които обичам.

Satanic Blasphemer!

4.   Ами... Това обикновено сваля напрежението и човек действа по-спокойно и разнообразно.
На 16 освен за гадже не знам какво друго може така силно да искаш. Работи върху себе си. Те мъжете сами ще те намерят, само очи да имаш да ги разпознаеш...

5.   Мисля, че е вярно.

6.   Вярно е. Например, моята майка забременя точно в момента, в който бях изгубила всякаква надежда, че това ще се случи.