Споделена история от Тинейджърски

Продукти за кожа склонна към акне?
Здравейте! На 13 години съм и около от 3г страдам от пъпки, не ги наричам акне, защото има 10 по-лоши случаи от моя и трябва да съм благодарна,че не е нещо по-сериозно. Обикновенни пъпки, тъмни петна след тях и червени белези на една буза. Използвам салицилов спирт и хлорнитромицин. Пъпките изчезват малко по-малко и кожата ми със сигурност изглежда по-добре от преди. На едната буза ми изчезнаха всички, имах само разширени пори дори нямам червени белези там. Появиха се ситни, вероятно някаква алергия. На другата също нямам, но и там разширени пори, но на тази имам и червени белези, които не се махат.
Ако някой има/ е имал акне или пъпки, какви почистващи продукти използвате? Използвала съм гел на Mixa против несъвършенства, мицеларни води acne stop и nivea 3v1 скраб, маска и още нещо имаше,но не си спомням, тук като продуктите ми свършиха. Сега си взех на Acne stop измивен гел белия.
Ако може да ми препоръчате нещо,което ви е помогнало значително.

Коментари

1.   Има различна медицинска козметика Bioderma ,Eucerin ,SVR и други които биха ти помогнали но тя е много скъпа и не си заслужава на тези години да хвърляш маса пари за нещо което с израстването ти ще се изгуби.В крайна сметка ако те притеснява може да пробваш или да посетиш доктор.

2.   Първо, отиди на дерматолог. Те ще ти кажат най-добре какво да правиш против бактериално акне.
Второ, ако си момиче, отиди на гинеколог да провери дали нямаш кисти в яйчниците. И евентуално после на ендокринолог, защото акнето може да е хормонално.

4.   Здравей, имах подобен случай като твоя. Започнах да използвам “CBD Здраве Акне стоп” включва три продукта, които са: мицеларна вода, измивен гел и активен лосион.
Когато почистваш лицето с тези продукти, преди това хубаво си измий лицето ако имаш нанесен някакъв грим!
След което първо, почистваш с мицеларната вода включена от комплекта, после нанасяш на навлажнява лице измивния гел (търкаш докато не стане на пяна), след това активния лосион. Задължително всяка сутрин и всяка вечер!