Споделена история от Тинейджърски

Все още преживявам раздяла
Здравейте, аз съм на 14 и искам да ви споделя накратко или не толкова моята история. Споделила съм на много хора, но искам да видя и мненията ви тук.
Така, на 19 номеври момчето сложи край на връзката, поради една причина, много дълга история. Не, не съм го лъгала или предавала, нито той мен. И не е затова, че живеем в различни градове или друго, наистина е по-специфичен случай и си бях виновна. Но аз просто проявих една честност.
В крайна сметка от няколко седмици не комуникираме, след месеци ужасни чатове, тормоз с думи, обвинения от негова страна... Но така, сега се чувствам по-свободна, не отварям със страх всеки път телефона. Обаче все още продължавам да страдам, все още мисля за всичко, идват ми толкова спомени, сещам се какво е можело да бъде, изпитвам огромна вина, че нещата са се провалили, заради мен. Толкова опити направих, но той така и не пожела да види истината, да ме разбере и да ми даде втори шанс. Аз се отказах преди седмици от него, понеже разбрах, че иска да ме унищожи напълно, да ми отмъсти, и то жестоко. И затова не искам повече да съм с такъв човек, който явно не ме е обичал и няма да ме обича по начина, по който аз, и който не ме цени. Но ето какво ме притеснява - вината, която изпитвам, може би през тези месеци той е някак си насадил голяма част от нея. Също, това, че и той е страдал. Мен повече ме боли от болката на другия, предпочитам аз да страдам, ще го понеса по-леко, отколкото някой да е наранен от мен. Това не мога да си го простя. Не, че и аз не страдам всеки ден, и то адски много. И има голяма промяна в мен. Но на него едва ли му пука особено, според мен иска да си го върне просто. Аз не съм отмъстителна и никога не бих искала да му връщам и аз нещо лошо. Другото-той така и не видя ситуацията, която ни скара по начина, по който аз. Знам как вижда нещата, но не е така. Създаде си много погрешно мнение за мен. Това ме измъчва, дори и толкова много пъти, винаги, да бях честна, той пак ме винеше и обръщаше нещата в негова полза. Като цяло не съм очаквала, че той е такъв човек. Просто съм разочарована. И ме притеснява и това, че ме чака отмъщение. Не знам какво ще правя.

Та така, също ме е страх, че не знам какво ще правя по-нататък. Кога ще дойде най-после нещо хубаво? Аз не мога да забравям и да спра да мисля така лесно. Да имам ли надежда, че ще дойде и щастието отново?

Не знам как да се оставям с мъката, вече четвърти месец...

Коментари

1.   Това ти е урок - не казвай истината на гаджето си. Не казвам, че трябва да го лъжеш, но понякога тактичността е важна. А иначе вероятно той е искал секс, а ти си още малка за такива неща. Разликата в годините ви е повлияла - той е вече мъж, а ти си тийнейджърка. Така че връзката ви е била обречена от самото начало и ти нямаш никаква вина. Прости си, прости и на него и продължи напред. И си избирай момчета на твоята възраст.

2.   Ама, той е само на 15, една година по-голям...Аз не бих се хванала с някого много по-голям, особено ако има такива цели, имам предвид - физичеките неща...Няма нищо общо със...да...Ако видя, че някой е такъв, бих избягала надалеч, за мен е важна душевната връзка, така че...

3.   А и плюс това, защо всички мислят, че в днешно време всичко е свързано със...няма да го напиша...Моята история е далеч по-различна...