Споделена история от Тинейджърски

Влюбена съм
Здравейте, аз съм момиче на 13 години и мисля, че съм влюбена в едно момче... Той е на 14 и ме харесва, но какъв е проблема ли, ами това, че го харесвам страшно много, но не искам да сме заедно, защото ще ми пречи на учението... От петък започнахме да си пишем, но имам едно такова чувство, че е от момчетата където лъжат, че ме харесват, за да може после да ме боли... Е, ако е така получава му се! Пишем си много рядко и то даже някой път, ако не му пиша аз имам чувството, че изобщо няма да се сети макар, че да е срамежлив... Оф не знам, объркана съм вече и то много! Искам да го забравя, но не мога! Даже не знам какво да му пиша вече, толкова ми е неловко... Той ми каза, че ме харесва, но аз не мога да му кажа, че и аз го харесвам, но не искам да сме заедно! Тъпо е! Моля ви за съвет, как да го забравя или как да постъпя? ...

Коментари

1.   Защо да не можета да сте заедно? Не можете да ходите на разходка, на кино, на пазар и прочие ли? Разбира се, в свободното си време, а не, когато трябва да учите. Но това може и да го правиш и с други приятели/приятелки.
А иначе никой няма да вземе да те лъже, за да те боли. Не бъди наивна. Ще ти говорят какво ли не, за да се мотаете заедно като гаджета, колкото да си вдигат самочувствието. По принцип съм силно скептичен, че момче на 14 би могло да е истински влюбено.

Единствено не те съветвам да водиш ранен полов живот, по-добре си останете истински платонични приятели, те са по-ценни от мимолетните любовни истории - особено в детска възраст.

3.   Аз съм на 13 години и като теб и аз си пишех с едно момче и той ме излъга, историята е дълга после той ме изказа на всички в училище и сега всички се подиграват, затова не допускай момчета до себе си, защото ще страдаш, не бъди наивна и не вярвай на момчета който ще се възползват от теб.

4.   Моят съвет е просто да поговорите по-сериозно, да му обясниш как се чувстваш, за да знаеш истината. Не му казвай нещо, което да го нарани, но просто говори с него за това какво мислиш и чувстваш.
А и то сърцето и интуицията ще ти подскажат дали чувствата му са истински.
И другото - в любовта не се страхувай, ако се съмняваш и имаш страхове, това може да попречи. Довери се на чувствата си, с времето всичко ще се разясни, ще получиш отговори...
Междувременно, питай, разказвай, ако още нещо те притеснява...