Споделена история от Тинейджърски

Не знам как да се справя
Здравейте, тъй като от може би година съм в това положение и не намирам изход искам да ви попитам как се справяте с депресията? С 2 те ми най-добри приятелки се виждаме рядко, защото сме от различни градове, а приятелките от моя град са тотални кифли (не, че искам да ги обиждам ) и честно казано не знам до колко са ми приятелки, защото постоянните номера и драми не мисля, че са точното определение за приятелство. Има хора с , които да излизам, но просто не искам (хора на , които имам доверие ). Пускам си някакви сериали просо за фон, за да не се чувствамсамотнс и не се самосъжалявам.
Постоянно го правя, за да не мисля, но в един красив момент трябва да си легна или да направя нещо (не съм мързелива въпреки, че звучи, че освен да гледам някакви неща друго не правя) Не искам така да минават дните ми така пошли и безсмислени. А и честно казано се чувствам и недоуценена. Имам по-голяма сестра, която за родителите ми е перфектна ( и за мен) ако тя направи нещо хубаво я хвалят цяла седмица, но ако аз направя нещо също не по-малко хубаво само 1 браво да получа. Тя може да отиде при родителите ни и да си говори с тях 1-2, а аз дори не знам за какво да си говоря с тях повече от 20-30 минути. Родителите ми не се и интересуват от мен кой знае колко, ако ги питате как се казват приятелките ми няма да знаят, а сме приятелки с тях от 6 години нито знаят имената на приятелки от класа ми. Няма как да променя тях, затова искам да променя себе си.

Коментари

1.   Никой не е идеално щастлив, намери си някаква дейност/хоби, която да ти придава смисъл в живота.
Когато си млада, имаш доста време за приятели/приятелки, след време хората ще се занимават главно със семействата си. Затова си намери някакви приятели, докато още имаш възможности. Бъди по-общителна.

2.   Покажи този постер на родителите си. От тяхната липса на внимание към теб идват проблемите ти. Но и аз ще те посъветвам да се заемеш с янкаква дейност -запиши се на танци, ходи на фитнес, на курс по чужд език... Там е вероятно да си намериш приятели.

3.   Ако имаш възможност да си вземеш някакво домашно животно куче коте или друго за което да се грижи и което да ти е приятел винаги можеш да си говориш с него да си играеш с него и да ти попълва времето това също е вариант ако е куче при разходките ще намериш нови приятели и ще имаш другар за игра и най-добър приятел по принцип има някакво проучване че животните помагат при депресии и други подобни