Споделена история от Тинейджърски

На 16 и самотен
Здравейте. На 16 съм и съм адски самотен. Не съм толкова затворен, не съм отблъскващ, спортувам доста и с чувство за хумор и самоирония. Миналата година (8ми клас) след преместване в по-горния етап на обучение, в новото училище нямах познати, но бързо се сближих с доста голяма част от класа. Всичко беше добре, до момента в който явно съм започнал да им идвам в повече и те просто ме отблъснаха. От не кой знае колко богатия ми житейски опит знам, че не винаги съм бил най-приятният на хората. И повярвайте, знам го и гледам да работя над тези мои недостатъци. Просто съм разговорлив и явно на моменти се главозамайвам и губя нишката на нещата. Та, стигнахме до май/юни миналата година. Дотогава всичко беше нормално. На един/два пъти не ми се излизаше с компанията, на което те не реагираха добре. Започнаха да ме обвиняват колко лош приятел съм защото съм ги игнорирал и пускаха някакви малоумни шеги (по-късно ми казаха, че просто е бил с цел провокация, за да може да им обърна внимание). И буквално в следващата седмица се отдалечих страшно много от тях. Един път в инстата бяха качили стори, че са излезнали всички, но без мен. Добре знаем, че щом това се е случило, съвсем съзнателно не са ме поканили и мен. Оттогава спрях комуникация с тях и не съм излизал с никого. В училище са враждебни към мен (разбираемо, предвид факта, че и аз съм имал някакви недостатъци, но неоправдано, при положение, че не комуникирам с тях)… Та след тази случка от юни, аз се затворих в себе си и започнах да се упреквам. Няма на кого да споделя нищо, нашите не са опция в никакъв случай. В училище съм отличник отдолу догоре, като просто силно се надявам другата година да ме одобрят за стипендия в чужбина и да се махна оттук (преди някой да каже нещо, няколко деца от нашето улилище бяха одобрени да изкарат 11ти и 12ТИ клас в Америка, като доста силно искам и аз да заживея за постоянно там). Разбира се, с хората от класа си общуваме и няма никакъв проблем, но не е задълбочено. Имам 3/4ма приятели от преди гимназията, но се виждаме доста рядко, така че и те не са опция. Та да, това е моята история

Коментари

1.   Здравей! Аз съм на 14 (момиче) и доскоро също нямах много приятели. Разбирам те напълно, защото също съм била адски самотна с фалшиви приятели, на които не може да се Разчита . За сега също се притеснявам догодина какво ще правя, особено защото съм в малък град и всички се знаем, а мен не ме харесват повечето, макар и да не се познаваме много. Но както и да е, това е друг въпрос... Просто бъди себе си и всичко ще се оправи! (ако искаш ми пиши в инстаграм)

3.   Запознай се с хора от другите класове/паралелки.

4.   Е не можете да се набутате всички да живеете в Америка!
Трябва да останя някой и извън Америка, та да може да ви плаща масрафа, докато вие си живеете безгрижно там...

5.   Това е било грешката,че си се сближил с всички. Който е приятел с всеки,не е приятел с никой.Тъжно е,но ти си останал излишния в компанията.Опитай да се сближиш с 1-2 човека,с които да си приятел и всичко ще се оправи. Късмет!

6.   6 Заради тази глупава реплика много хора биват промити мозъци. Пълни глупости и доста ограничено мислене.
И да се оправи всичко злоба и тъпотия в главата им ще има.
Въпроса е да не си пропилее живота заради тъпи деца.

8.   Въобще не се притеснявай и не мисли за това. Аз съм на твоите години. Просто си попаднал на кофти компания. Това не означава, че ти не струваш. Даже напротив. Това че някой си не те харесва не трябва да ти пука още повече че си отличник. От опит знам как на мен ми се дразнят кат изкарам висока оценка и започват някакви леки нападки от сорта че " не съм излизала от нас цял ден" за да уча. Не че ми пука де.