Споделена история от Тинейджърски

Сетра ми е звездата в семейството
Здравейте! Имам по-малка сестра, която е на почит в цялото ни семейство, като че ли е принцеса. Буквално постоянно я глезят, купуват й всичко, което си пожелае, водят я през почивните дни навсякъде, където тя каже(разликата ни е само 2 години).... Чувствам се отвратилно. Ако питате мен, аз заслужавам да съм повече на почит в семейството ми, отколкото нея. Първо, съм много по-добра(само аз им помагам с домакинската работа, а тя не си е и мръднала пръстчето), второ, съм по-добра ученичка от нея. Нейният успех е 5.20,а моят 5.75! Чувствам се като пълна смотанячка! Не разбирам, след като аз съм по-добра домакиня от нея и по-добра ученичка, защо тогава всички мои роднини ме игнорираг(като че ли не съществувам), не ме глезят, и само ми карат, без да има причина! Какво мога повече от това да направя! Моля ви се за съвет! В безизходица съм!

Коментари

1.   Като не те уважават, не ги уважавай и ти, стани егоистка и ги зарежи след време.

2.   Разкажи ни повече за сестра си. Сигурно е интересен човек.

3.   Сестра ти пък как може да постъпва така.

4.   Ти не я ли попита какво иска тя от живота? Колкото до успеха не вярвам да е имала по слаби оценки от 5ца надолу.

5.   За съжаление това е често срещано при семейства с повече от едно дете - родителите си имат любимци и то са все по-малките. При мъжа ми е така, при майка ми също. Няма какво много да направиш, освен че ще ти набият комплекси, че никога не си достатъчно добра, обичана и т.н. Най-много да станеш болно амбициозен човек, който търси максимум признание от хората и никога няма да мисли, че е направил достатъчно.
Нейният живот ще е по-интересен, всичко ще ѝ се прощава, завършването ѝ ще е по-специално, сватбата, децата ѝ също. Колкото и да се напъваш, нямаш големи шансове, затова си гледай живота и интересите без много да се интересуваш от семейството си. Изнеси се при първа възможност и, ако няма промяна, поддържай дистанция.

6.   Засегната си от отношението на близките си, но това те тласка към негативни мисли и завист, които могат да се превърнат в порочен кръг. Не мисля, че трябва да обичат едната повече или по- малко заради оценките. Съветвам те да поговориш с тях и да им обясниш, че те боли от начина, по който ви делят. Може би те си мислят, че сестра ти има повече нужда от внимание и грижи, защото е по- малка, а ти си по- самостоятелна. Покажи им, че си зряла и искаш да решиш проблема, и те ще го оценят.