Споделена история от Тинейджърски

Кажете ми как да си помогна?
Здравейте! Много бих се радвал ако ми помогнете, понеже положението ми е настина много трудно, поне така го чувствам...
Тя обаче твърди, че ме приема за приятел и няма чувства към мен...

Мина една година, откакто се влюбих в най-прекрасното момиче на света-тя беше най-добрата ми приятелка... много неща преживяхме... и спиране в отношенията, и наранен съм се чувствал, и съм страдал като се е занимавала с други момчета, и неоценен, и съм я ревнувал, знаейки, че нямам право и т. н.... толкова много я обичам, че нищо друго не ме интересува толкова, колкото дори възможността да бъда с нея...

Знам, че може да кажете, че до няква степен може и да съм заслепен, но никое друго момиче не съм обичал така, повече от една година мина... скоро излизахме няколко пъти и самата тя ми каза да се държа като приятел, но да оставя чувствата настрана, с намек, че ако почувства и тя нещо ще ми го подскаже...

Кажете ми как да си помогна... казват ми да излизам с други момичета, за да не я мисля, но аз самият нямам желание... представяйки си, че няма да ми е приятно да ме види с друга... аз си искам моето момиче, а не други... а тя твърди, че няма чувства...

Колеги сме с момичето и се виждаме почти всеки ден... много бих се радвал да ми помогнете, понеже ми е много трудно наистина... преди време имах подозрения, че харесва един колега... разбрах, че се е целувала с него и го преживях много тежко... и тя не си призна, а един друг колега ми каза, че го харесвала като момче... , но не искала да е с него... идваше ми да се метна отнякъде...

Казва ми само, че го харесвала като приятел и т. н. моля, ако можете ми кажете как да спра с тази ревност към тоя, защото тогава това ми беше най-големия страх тогава, сега искам по някакъв начин да променя нещата поне до колкото мога...

Готов съм на всичко, просто искам да спра да се тормозя и въпреки, че изглежда нямам шансове засега с нея... не искам да се отказвам... с риск тя да си излиза с други момчета, а аз не.... и в момента се чувствам ужасно самотен, сякаш никой не ме разбира и нямам приятели, а тя същевременно си пише с тоя и си излиза с други, а на мен в момента не пише.. а, просто искам да се раздам максимално за това момиче, което ме кара да се чувствам така, както никой досега!!! :(

Коментари

1.   Хехе заслепен си да. Твой избор е как да излезнеш от ситуацията. Съдбата очевидно ти я е хвърлила, за да се научиш на малко самоконтрол. Та научи се на самоконтрол и всичко ще си дойде на мястото. Не пише с теб защото й е неловко, защото ти си толкова влюбен в нея, или защото я е страх от сериозна връзка. Чакай я докато си развиеш самоконтрола, след това ще разбереш че просто си се подготвял за още по-добра жена от нея. Когато свършиш с това ще разбереш колко много ценна е истинската любов, и ти ще я намериш, но според мен това не е тя.

-Death_Blade ^

2.   Ти на колко години си щом не те иска не се унижавай остави я да се лиже с които ще. Хектор

3.   Ж29: Ще кажа само, че това е хитра и обиграна жена. Знае как да държи по няколко човека под око и под ръка, на разположение по вяско време. Свенливо да си призная, и аз съм го правила преди време. Щом те отблъска и ти казва, че можеш да й бъдеш само приятел, а ти не усещаш нещата така, изходът е само един - Да сте никакви, най-чужди в света...

Повече от убедена съм, че потопиш ли се в бурния живот, позволиш ли си да обичаш и да бъдеш обичан и уважаван от други хора, ще я забравиш. Ако останеш в досегашното си състояние, ще се съсипеш, ще съсипеш живота си, шансовете си и все ще си на сухо. Освен това, тя ще има възможност да се възползва от твоята слабост и да те направи свой роб - Готов на всичко за нея по всяко време. След това ще бъдеш сдъвкан и изплют отново. Това ли искаш?! Това ли търсиш в живота си?!

Стегни се, комуникирай, живей и намери истинската любов в живота си. Не се втурачвай в една жена, която те манипулира... Ще бъдеш жестоко наранен както съпругът му от бившата си съпруга. И той като теб - той я обичал, тя него не. Лягала си с него за спорта, но по случайност цъфнало детето. Тя го ненавижда и презира. Сякаш не е нейно дете. Непрестанно изневерява на мъжа си, превръща се в нимфоманка и нископлатена курва. Иначе парадира за свръхинтелигентност, за творец, за писател, за психолог, за изключителен (ненавиждан) приятел и за супердухачка. Развела се, за да нарани мъжа си. Взела детето, не го гледа, хвърля го на познати, приятели и роднини, но не и при него. Настройва детето с/у баща му. Това ли търсиш в бъдеще?! Намери си свястно момиче-обект на желание!

4.   Пич тва е кофти ситуация при мен беше нещо подобно само че в случая две момчета ме обичаха а аз нито един от тях в крайна сметка не тръгнах с нито един от тях и само здравей - здрасти а аз в същото време се влюбих едно момче което беше в друга държава и сега вече не обичам никой и се надявам и да не се влюбя близките 4-тири год. защото любовта е сляпа и човек не може да се контролира и върши простотий а колкото до теб еби и майката то момичета под път и над път ходи е*и забавлявай се и не си показвай чувствата пред нея, отдръпни се не и обръщай внимание и тогава тя сама ще прояви интерес към теб!

5.   Аз имах приятел като теб, които много ценях, с когото всичко си споделях и абсолютно нямах никакви романтични чувства към него... С времето разбрах, че му вредя с поведението си, че той е искал винаги повече... и нарочно провоцирах множество скарваници с него, отдалечих се от него и сега не си комуницираме с него по никакъв начин.
Така му помогнах. Понякога трябва да освободиш хората, на които държиш, от себе си...
Дистанцирай се от момичето, нищо няма да излезне. Ако е имала романтични чувства към теб, никога нямаше да тръгне първо с други, второ, до сега да бяхте двойка...
Но не е така.
Осъзнай го и заживей без нея дори и като приятел. Това е най-доброто

А.