Споделена история от Тинейджърски

Харесвам го, но дали да му призная
Здравейте!
Искам да споделя и моята мъка. Значи харесвам едно момче, голям сладур е, запознахме се в училище. Той беше 6-ти клас, а аз пети. Видях го в едно голямо междучасие и го попитах дали тренира тенис в Локомотив (беше с анцуга на клуба). Той ми се усмихна и ми каза да. После помолих момчетата от моя клас да го питат как се казва. И така посредством едно момче от моя клас всяко голямо междучасие си говорихме(това момче казваше аз какво съм казала на него и обратно). В последствие разбрах, че той е син на най-главната треньорка в клуба. А аз сега тренирам вече две години при нея. На доста турнири сме били заедно и аз много пъти съм викала за него, той по-малко но все пак е викал. На един турнир кат бяхме и аз бих едно момиче и накрая той дойде при мен и ми каза: "Браво много хубаво игра".

Вече от три години го харесвам и не мога да му призная. А си мисля, че и той ме харесва. Сега аз съм на 14, той на 15. Бях на рождения му ден в АКВАЛЕНД в Пловдив (ний сме си от Пловдив) и си прекарахме чудесно. Имаше още много момчета и момичета, бяха ни общи приятели от клуба, но той доста често ме поглеждаше (но се опитваше да скрие някак си от другите).

То по прицип кат тренираме постоянно го гледам и той мен. Като се видим се поздравяваме.някой път си говорим малко повече 2-3 минути и тва е.Преди два дена се засекохме на стълбите в клуба и той ме попита:
"На училище ли отиваш?"
Аз му отвърнах:"Да!И ти ли?"
Той каза,че се прибира у тях за да си почива.
Питах го още нещо и той ме пита и това беше.
Иначе имаме много общи неща.А сега сме в различни училища.

Чудя се дали да му призная.Но ме страх,ако ми откаже как всеки ден ще го виждам и ще си мисля, че през последнити 3 години съм била излъгана.
Помогнете ми моля Ви.
Кажете ми какво да направя!
Да му призная ли или да чакам!
Моля ви пишете ми!
Незнам какво да правя!Мерси предварително!!!!

Коментари

51-100 от 166

53.   И аз харесвам едно момче мисля че и тои ме харесва но и двамата сме срамежливи помощ

54.   Здравейте! И аз си харесвам едно момче и мисля, че и той ме харесва по миналата вечер бяхме сами навън той ме прегръщаше, играеше си с косата ми и ме държеше за ръката.
Изпрати ме до вкъщи докъто ми казваше лека нощ ме хвана за раката аз тръгнах към вкъщи а той на другата страна, но не ми пусна ръката дръпна ме към него и ме целуна , но това стана за минути и се пуснахме и си тръгнахме. А сега в skype е много различен и не знам какво да правя много го харесвам даже го обичам.Но не знам как да му кажа как да постъпя кажете мии моля вии :(

55.   Значи има едно момче от нашия клас което харесвам но проблема е че сме от един клас и го познавам почти от месец. Страх ме е от реакциите на другите ми съоченици и някои ми викам много ще се смея ако тръгнеш с него. Той е доста спокоен и не много общителен. Само по скайп си пишем доста а на училище сме само на здасти и чао. Мисля си че и той ме харесва защото постоянно като го погледна и е втренчен в мен. Не ми е проблема как да го зарибявам или нещо но на подигравки няма да търпя.

56.   Значи и аз харесвам едно момче, ние сме в един клас, но така и несабрах смелост да му призная. Дойде зимната ваканция и с него не се видяхме поне две седмици. Когато ваканцията свърши едно момче ми каза че той си има гадже.
Извода е:
не чакай а действай!
Надявам се че няма да повториш съштата грешка като мен.

57.   здравейте. аз съм номер 28 писах тук преди година. с момчето което харесвах нищо не се получи, но в живота ми се появи друг...така станаха нещата че вече 7 месеца сме заедно.обичам и съм обичана,всичко е прекрасно,връзката ни е сериозно а не "от ден до пладне" .убедих се че хората от който имаме нужда може да са много близо до нас, но заслепени (както в моя случай) от невъзможната любов не се оглеждаме. погледнете около себе си,огледайте се може би човека който търсите е някъде много близо до вас.късмет

58.   Авторката: номер 57 радвам се за теб! Аз не успях с това момче въпреки, че му признах..но от всичко това е загубил той! Сега в живота ми има друг.. вече сме заедно почти 4 месеца и съм щастлива! Момичета пробвайте.. и знайте не е едно момчето! В сърцето на една жена винаги има място за още един! така, че смело и само напред!

59.   Дано всеки намери своята половинка и бъде обичан така, както съм обичана аз! Късмет :) номер 57 ;)

60.   Здравейте! Аз съм момиче на 13 години и харесвам едно момче от моя клас . Той никога не се държи добре с мен (всъщност с нито едно момиче) и си личи , че няма никакви хубави чувства към мен .Не издържам много го харесвам а не мога да му призная защото направя ли го , всички от класа ще разберат и ще ми се подиграват , а и самият той. Моля ви да ми помогнете. Благодаря предварително :)

61.   Здравейте!!!Казвате да се действа,казвате да се поеме риска е да ама при мен не става и не става колкото и да опитвам...На 14 съм (крехка възраст-ДА!!) и съм харесвала силно точно 3 момчета на всеки един от тях казах след определен период от време и всеки един от тях ме отблъсна,но и аз го приех с позитивизъм...да...но после се случи най-лошото което може да се случи на един тийнейджър:да се влюбиш в най-добрия си приятел не да го харесваш да си си влюбен до полуда в него...И така аз го обичах и мислех че и в него има заченъци на любов най-накрая не издържах и му казах и той...ем...той тотално ме отряза започна да говори че това толкова странно че чак сръхестествено едва ли не,започна да говори колко бил объркан и колко съм била виновна че съм била влюбена в него :х сега не сме нито приятели нито гаджета...
Както и да е преживях го,преживях го в смисъл че мога да харесвам и други момчета не да си мисля само за него...И сега в новото училище има едно момче с което още от първия учебен ден си разменяме погледи,може би има вероятност да ме харесва,защото оня ден като че ли ме изревнува,но няма как да съм сигурна какво си мисли все пак...Страх ме е да поема риска да му кажа че го харесвам,обмислям го,но всеки път стигам до заключението че трябва да си мълча и всеки път след това оставам с впечатлението чесъм стигнала до грешно заключение...
Кажете ми според вас трябва ли да му разрия чувствата си,трябва ли да поема риска отново да се угорча??
Междудругото много се радвам че все пак някои от вас са успели да осъществят връзка макар и да не е с човека който са очаквали :дд

62.   От номер 57 : Здравейте! Искам да ви кажа, че аз така и не събрах смелост да призная на момчето което харесвах почти 4 години.... еми да ама не сежелявам. Не е ли по добре в някои случаи момчетата да правят първата крачка?!?!?! Но ако видите че момчето е срамежливо (а има някакви чувства към вас (то се усеща ВИНАГИ)) тогава може и да направите опит :) Номер 61 и аз съм била в същата ситуация с най-добрия приятел, нарочно не му казах , защото щеше да се случи както при теб (приятелството да свърши) . Сега съм много щастлива и не съжалявам за нищо от миналото си :) на 16 години съм , надявам се моите мисли до някаква степен да Ви помогнат :)

63.   Здравейте! И аз от известно време харесвам едно момче (мисля, че и той ме харесва), познаваме се от малки. Искам да му призная за чувствата си, но проблема е, че баба му и дядо му се познават с нашите и те идват у дома почти всяка седмица. Страх ме е, че ако ме отблъсне ще е ужасно неловко. Помощ! Мерси, предварително!

64.   Според мен момчето трябва да направи първата крачка затова съвета ми е просто да изчакаш :) а пък ако вече не издържаш а виждаш,че той се срамува прекалено много,му кажи:)))

65.   Според мен трябва да му признаеш чувствата си, защото ще се чувстваш по-добре ако той знае какво изпитваш. Предполагам, че изпитваш страх да не каже, че не изпитва същото, но представи си ако отговори на чувствата ти колко щастлива ще си. Опитай, за да не се залъгваш повече, а да продължиш. По-добре да знае какво изпитваш, за да не си казваш след това можеше, но не стана. Пожелавам ти успех!

66.   смятам,че сме прекалено млади, за да се страхуваме да опитаме. имам предвид, че не е супер страшно и опасно да признаеш на някое момче за чувствата си. в 21 век очевидно, че мъжете са по- пасивни и някой трябва да хване юздите. искам да ви кажа, че преди време и въобще през годините не се осмелявах да направя каквато и било крачка и сгреших. смятам, че с пасивността си изгубих много силни емоции. затова момичета- действайте, дори и някой да ви отхвърли, не се отчайвайте съберете сили и опитвайте отново. животът е пред вас. успех...ваша миси

67.   и аз харесвах едно момче дълго време,много се гледахме и на всички им беше ясно.Чудех се, окуражаваха ме и приятелките ми и му казах.Той ме отряза,каза че сам си измисляла и си хвана и гадже.Не знам дали твоя случаи е такъв,но някои,които повече от 3 години се надява момче да я хареса,дори и той да знае,това е майтап- ако го интересуваше,щеше да се поинтересува!

68.   Хей на всички които сте писали за своите проблеми относно любовта искам да ви кажа само няколко неща...любовта е просто сляпа! Човек никога не може да знае в кого защо и как ще се влюби! И това въобще не е престъпление! Относно това как кога и защо трябва да си признаеш за чивствата си пред даденото момче или момиче...наистина е доста лесно да кажеш просто едно "ами действай!" Но наистина трябва така да постъпите стига да сте убедени в чувствата си и да сте сигурни че го искате! Просто хора това е решението...действайте докато сте сигурни че го искате! Знам че е трудно защото и аз съм попадала в такива ситуации и то не веднъж! Но просто момчетата не са така чувствителни като нс момичетата и не знаят как да си изразят чувствата в повечето случаи. Затова ако наистина го исмаш...1во винаги слушай сърцето си ВИНАГИ 2ро пробвай или с намици а ако не разбере какво искаш да му кажеш или покажеш значи карай направо и каквото стане стане! Но никога не увъртайте! Така не само той няма да разбере какво му казваш но и ти самата ще се объркаш!
Аз във момента имам дриг проблем...аз съм на 15 и миналата събота слушайки съцето си се забих с любовта на живота си на един купон и беше мега доброто но не разбрах едно...дали ще имам шанс с него като гаджета? не успях да му задам този въпрос и не знам дали въобще да му го задам тъй като не мисля че е редно аз да го направя? моля някой да даде някакъв съвет относно моя проблем. Мерси предварително!!!

69.   Според мене трябва дас е забавляваш на макс:забивайте се с момчето и ако примерно след 1 седмица той просто не ти каже че иска да сте гаджета ти го направи :)))

70.   аз съм момче.имам проблем подобен на вашите.харесвам едно момиче от моя клас.от доста време тя ми прави намеци като ме заговаря,опитва се да привлече вниманието ми като прави разни неща.доскоро тя ходеше с едно др. момче и направо се побърквах като видя момчето.преди седмица един приятел ми каза че я е чул че казва че сънувала че се целуваме(и аз съм санувал същия сън)и направо умрях от радост.след като седмицата свърши реших да и пиша по скайп.направих се че незнам какво е санувала и я питах.тя ми отговори това което бях чул и след това се направих на един мой и нейн приятел че е унас и пише.и и написах от името на Заека(така му е прякора)че много як сън е сънувала и че разпалва мойте надейди.след това написах(пак от името на Заека)"тей като го гледам май си е парнал доста по теб".и тя нищо не написа.после пак започнах да пиша от мое име и и казах че и аз съм санувал същия сън като нея.тя пак нищо не написа а беше видяла какво и бях написал.на следващия ден когато влизах във фейсбук видях че си е написала че е свободна и че е зарязала онова момче.и от тогава се питам дали е заради мене и дали да направя първата крачка.вие какво мислете че трябва да направя?да й кажа ли че я харесвам?но забравих да ви кажа има един проблам-срам ме е че ще ми откаже.затова моля ви кажете ми как да й кажа че я харесвам.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

71.   от номер 62: според мен й кажи... след като си забелязал, че ти прави намеци и те заговаря какъв е проблема?! КЪСМЕТ :) и аз не успявах да събера смелост , но за сметка на това изобщо не съжалявам .... не правете моята грешка, признайте си..... аз вече веднъж го направих и все още съм с това момче (вече почти година)

73.   според мен трябва да му го кажеш, защото ако те харесва няма да те чака дълговреме. все пак си длъжна да опиташ, послушай сърцето си. в този живот трябва да правим понякога жертви, моля те да опиташ. и аз съм като теб- харесвам едно момче, но се чудя да ли да му кажа... ... .

74.   ЗОВ ЗА ПОМОЩ! Много харесвам едно момче! Не зная как да му го призная! Помогнете ми... аз съм на 12 а той на 14! Ще полудея искам да му го кажа но ме е страх от отговора му. Прави ми разни намеци, пращам му любовни балади по скайп а пък той ми казва че това са нашите истории.. Помогнете ми не зная как да действам! ;(

75.   според мен вие се страхувате да им кажете. значи цял живот ще пазите тази тайна зад гърба му. накрая той ще си хване някое гадже и така няма как да бъдете с него.

76.   аз мисля, че в живота няма по-хубаво нещо от любовта. :)

77.   благодаря на номер 69, че ме укоражи. :)

78.   Явно почти всички тук имаме един и същ проблем-не можем да признаем на момче, че го харесваме. И така... има едно момче в училище с една година по-голям от мен е. Наскоро доста често го засичам в училище и започва да ми допада. Не го познавам, но като вървя покрай него забелязвам, че ме заглежда. Започнах да го харесвам, да отида и да си поговоря с него, да се запознаем..

79.   Номер 70, според мен тя те харесва не се колебай и и предложи...

80.   ами според мен му признай и аз имам същият проблем !!
Но не смея да кажа че го харесваам зашото ме е страх ако той ми каже че не ме харесва

82.   Според мен трябва да му признаеш,защото ако не го направиш няма и да разбереш.а и бес това и аз имам същия проблем, но с момиче.

83.   ох аз какво да ви кажа всеки харесва някой. аз по принцип нямам въобще късмет в любовта :( ще ви дам няколко примера едно от момчетата които харесвах преди се оказа мой братовчед другият пък харесваше едно друго момиче а сега харесвам едно момче ама и приятелката ми го харесва а той харесва една от двете ни но не знам коя а и не мога да го питам тъй като е от друг клас и не го познавам много добре на пък мен ме харесва едно момче сигурна съм но той не прави нищо за да ми го покаже само понякога ми хвърля едни такива погледи и нищо повече ама нещо ми казва че ме харесва аз не знам дали го харесвам май започвам ама сякаш не искам да е така моля някой ако знае какво да правя да пише!! мсс

85.   Здравейте! Имам малко странен проблем и най-накрая се реших да пиша, дано някой ми отговори. Значи има един мъж, който е с около 8 години по-голям от мен. Аз много го харесвам. Покани ме на кафе, дори и да съм с него целият ден. Аз отказах след кафето, но след време ми се обади да се видим за една работа и аз отидох. Запозна ме с негови приятели, ама аз се държах малко тъпо. Просто бяха по-големи. След това тои си замина за неговия град и от тогава не сме се чували сигурно има вече 6 месеца. Много го харесвам и не знам дали да му се обадя и какво да му кажа? Моля помощ!

86.   номер 70 : Ти си момче кой чакаш ти трябва да направиш първата стъпка. Относно всички други дето не могат да признаят любовта си пред момчета ще кажа само едно...
Стегнете се вие те първа имате да живеете. След всяко разочарование идва и успех така че не чакай а ако те е срам да му признаеш ха има и трикове хора. Знаете че когато един човек пише писмо тогава той се изразява с цялото си сърце. Взимате лист химикалка и напишете всичко което мислите за това момче и в последния час от училище сложете писмото в раницата и на другия ден ще съберете смелост ще го попитате дали е прочел писмото и дали и той изпитва нещо към вас. Аз също харесвах момче умирах му когато го виждах имах чувството че ще припадна. Какво ли не правих за да ме забележи но без резултат. След 1 година разбрах че той е бил много прост и как съм могла да го харесвам. Аз съм на 12 години и през целия си живот съм нямала гадже чувствам се самотна но някой ден ще се появи и моито щастие. Номер 70 не забравяй какво ти казах

87.   Здравейте,
аз съм момиче на 12-13години и много харесвам едно момче което е от моят клас.
Аз винаги го гледам в часовете (седи пред мен) почти винаги ме гледа. Когато бях ме 5-ти клас той се държеше с мен много зле, а сега ми говори на галено и постояно ми гледа телефона дали имам нови снимки. Ох, моляви се кажете какво да правя аз многого харесвам, да си мълча ли или да му кажа, и как да му кажа много ме е срам и ме е страх т неговия отговор... аз вярвам, че Вие ще ми помогнете. Благодаря предварително! ! !

88.   номер 87: Ами ако ти вземе тела пак ти кажи защо иска твои снимки подхвани темата. Питай негова приятелка/приятел дали изпитва нещо към теб ако е така му изречи цялата истина кажи му че вече не можеш да го скриеш. Ако наистина го харесваш го направи! Успех

89.   Здравейте аз сьм на 12 години и от няколко дни си харесвам момче на 16 така стана, че едно момче от нашия клас го познава и му беше казал за чувствата ми. Той ми написа по фейсбук че знае за мойте чувства и след няколко дни ми написа коментар на снимка:колко си ми хубава :* сьответно аз му написах наистина ли мислиш така и тогава последва едно мьлчание. Моля ви кажете ми как да постьпя след като той знае, че го харесвам. Моля ви за сьвет!

90.   Ми той е по-голям от теб и до доста но любовта няма възраст кажи ми ти наистина ли мислиш 4е съм красива... подхвани някаква тема накарай го да говори

91.   Харесвам едно момиче. И то ме харесва. Но ми е много трудно да и кажа че я обичам. Моля ви помогнете ми. Никога не съм имал гадже. Това са най-големите чувства които съм испитвал. Благодаря ви!

92.   номер:91 Хей ще е добре да започнеш да общуваш с нея и да се сближите. Накарай я да започне да излиза с теб като с фр. И накрая в подходящ момент ще си кажеш "мечка страх мен не ме е"! .... Направи го любовта няма да те чака тя идва и си отива затова побързай.... Желая ти успех! ..

93.   ами... аз харесвам едно момче. и една моя приятелка го харесва, но на нея не и пука за чувствата ми. а това момче ми каза че харесва малко мен и малко моята приятелка. и ми каза да не и споделям за разговора ни. А моята приятелка постоянно се заяжда че момчето харесва нея а не мен. едва се удържам да не и кажа за разговора ни... Моля ви помогнете! ... На 11 г съм, но съм много влюбена...

94.   Ми кажи му да решава дали теб харесва или нея. А на твойта приятелка кажи 4е въобще не ти е приятелка кажи и че неискаш да общуваш с нея и че тя не заслужа никакви приятели. А на мом4ето кажи че го харесваш изкажи се и ще ти олекне

95.   Здравейте, , Моят проблем е доста оплетен и немога да се справя сама, , бихте ли ми помогнали? !
Преди 3 години се влюбих ужасно силно в едно момче което е с 4 години по-голямо от мене, , Такива чувства каквито изпитвах към него до сега не бях изпитвала.
Та.. нещата с него вървяха страхотно сближавахме се повече и повече, но той не знаеше за чувствата ми, , Разбира се една от приятелките ми му разказа поне 3 пъти, че го харесвам след което аз се реших сама да му призная.. Мога да ви кажа че НЕ СПЕЧЕЛИХ абсолютно нищо само ЗАГУБИХ.. Той се отдръпна от мен (все едно не се познавахме), , Много страдах заради случилото се.. Наскоро той си хвана приятелка и аз се отказах напълно.. Започнах да се събирам с друга компания и там си набелязах друго момче. Та проблема ми с него е че харесва една от приятелките ми, , но съм сигурна че изпитва и нещо към мен. Всеки път когато съм с него и по-малко хора около нас ми дава надежди че ще се получи нещо, но тъкмо когато се реша да му призная чувствата си той започва да говори за приятелката ми, , Също така ме е страх да не се отдръпне както предишното момче... Много съм объркана и незнам какво да правя!!

96.   давай смело бе момиче хич да не ти пука кажи му ако те отблъсне значи не те заслужава ДАВАЙ :)

97.   точно така опитай ако се от дръпне хич да не ти пука онзи те отблъсна но дойде друг нали така

99.   От страни винаги изглежда лесно, но не е така...
Аз също имам проблем и незнам какво да правя и ще сам много благодарна ако някой ми помогне... Преди време ходих с едно момче което обичах страшно много. Аз го харесвах две години преди да се саберем и той го знаеше, но понеже беше малко по срамежлив не споделяше чуствата сии.. След доста мъки ние се събрахме.. ходихме три месеца и аз бях безкрайно щастлива но понеже както споменах той е срамежлив и нещата между нас не се развиваха както си ги представях.. незнайно защо той се срамуваше от мен но много ме обичаше.. , но на мен това взе да ми омразва.. в последствие едно друго момче ми предложи... него го биваше само на приказки(нали знаете как умайват)и аз реших да зарежа приятелят си за да трагна с него макар всичките ми приятели да ме разобеждаваха.. когата трагнах с него разбрах че тои не е такав за какавто го мислех и така минаха 3 ужасни месеца с него... той ме ревнуваше много отдалечаваше ме от приятелите ми и т. н.. е така де той скаса с мен по друго причини... ноо аз продалжавам да обичам онзи срамежлив сладур който вече хич не е срамежлив има си приятелка (която го използва и спи с приятелят муу)аз направо откачам при мисалта че той е с друга макар че знам че аз сам виновна и много го нараних... моля ви помогнете ми мога ли да си го варна по някакъв начин??

100.   ок виж сега аз ти предлагам първо да станете мн близки смисъл до толкова че да види че може да ти има довери като на най-добър приятел след това когато наистина сте толкова близки го питай дали някое момиче му е симпатично и ако ти отговори че има такова го разпитай коя е познаваш ли я и такива неща...

101.   Е както всички други и мен ме терзае проблем относно момчетата. Моят проблем е, че харесвам едно момче (той е на 17, а аз на 13) и не мога да му призная. Просто той е дете на наши приятели и се виждаме много често. Ходим на екскурзии с неговото семейство и така. И просто не мога да му призная, защото незнам дали той ме харесва. Имам два въпроса: Когато едно момче изведнъж прояви интерес към теб, въпреки, че се познава с момичето от много, време това признак ли е, че я харесва. Също така когато сяда до теб и се държи не толкова приятелски колкото с другите, това признак ли е, че те харесва? И вторият ми въпрос е как да му кажа, като имам притеснения, че той не ме харесва и ако му кажа вече ще започне да се срамува да си говорим и така?

102.   Ами щом изведнъж е проявил интерес може би те харесва, но все пак не е сигурно.. опитай се да му покажеш, че го харесваш.. прави му комплименти и т. н пожелавам ти късмет!! :)

103.   аа колкото до 100 благодаря ти за помощта :)

104.   Мен ме измъчва същото. Просто не знам как да го кажа. Той е много сладък и готин. Учим в едно училище и постоянно се засичаме. Мисля все пък като се засечем да го питам. Но просто се притеснявам че ще ми откаже. Аз съм луда по него.

105.   И аз съм така, аз съм момичето от 101. Добре вече реших да му призная, но има един проблем, ако му призная и се окаже, че той не ме харесва, ще се чувстваме ли странно един с друг, когато се видим пак или ще развалим ли приятелските си отношения?

106.   Аз познавам едно момче, което ме харесва и аз него, но харесвам друго повече. Какво да правя?

51-100 от 166