Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя?
Здравейте! Аз съм момиче на 17г. и съм във връзка от 1г. Той е на 17г. като мен. В началото водехме активен сексуален живот, но напоследък това се промени доста. Изключвам възможността да си има друга. Но ми писна от неговите женски номера (болки в главата, не е в настроение т.н.). Преди си го правихме редовно, но от 2 месеца насам го правим много рядко. Когато се опитвам да говоря с него за това той ми казва, че апартамента не е само за това. Отношенията ми с него започнаха да куцат поради липсата на секс. Обичам го и искам да съм с него, но това едвам се издържа наистина. Все пак съм млада и имам нужда от това. Говорила съм с майка ми и леля ми и те ми казват, че трябва да го зарежа, но аз не искам, защото го обичам. Може ли да ми дадете съвет какво да правя? Не искам да го зарязвам. Благодаря ви за отделеното време и ще се радвам, ако изразите мнение.

Коментари

4.   Помоли го сериозно да си поговорите и му обясни, че той е важен за теб и затова искаш връзката ви да се развива, но в момента има проблем. Кажи нещо подобно:
- Разбирам, че в момента сексът за теб не е приоритет, и уважавам това. За жалост, на мен ми липсва времето в леглото, затова искам да обсъдим това. Просто искам да знам причината да не искаш, защото напоследък много се разредиха половите ни контакти.
Ако го поднесеш по този начин и му покажеш, че го цениш и уважаваш, той трябва да ти каже причината. Щом изведнъж сексът се е разредил много, няма как да е безпричинно. Може да те чувства емоционално далечна, да е подложен на стрес и умът му да е зает с други неща... но трябва да ти каже, това е предизвикателство, пред което може да се изправите заедно. Ако не ти каже, значи имате проблем, но не със секса, а с комуникацията. Затова в такъв случай ще е по- добре да се разделите. Ако обясни причината, ти го подкрепи и се опитай да му помогнеш да се почувства по- добре. Това ще заздрави връзката ви и ви пожелавам да се справите. Успех!

6.   От авторката: говорих с него. Ще се оправят нещата обаче нещо друго ме притеснява. То се случи два пъти в рамките на 3 дни. Той си позволи да ми посегне. Не казах на никого. Каза ми, че аз съм виновна за това, че ме е бил. Според него съм се държала отвратително с него и затова го е направил. Но истината е, че аз се държа много мило с него. Не знам какво да правя

8.   Авторке, щом те е бил, не се колебай, а веднага го напусни! Той се опитва да ти вменява вина и да те тъпче, няма как връзка с такъв човек да си струва.

9.   Към авторката, моето лично мнение е да го оставиш, защото щом веднъж го е направил, ще има и друг път. Колкото и да те ядосва една жена, мъжът трябва да бъде мъж и да не и посяга независимо какво се е случило. Остави го на време, за да си спестиш проблеми в бъдеще с този човек.

10.   Според историята ти е ясно, че правите секс редовно от 16 годишната ти възраст. И всичко това го споделяш с майка ти и леля ти. Те дадоха ли ти съвет как да го побъркаш с твоята луда сексуалност в леглото все пак те имат по голям опит от теб. Може би ти искаш само той "да води хорото" а ти да си дремеш и мечтаеш за други момчета.

11.   Щом ти е посегнал - напускай го това е голям червен флаг!!