Споделена история от Тинейджърски

Приятели
Момиче съм и съм на 13 години. От малка съм отбягвана от всички (не казвам, че сега съм голяма, ама имам предвид от 1-ви клас.) Така и не се промених от 1-ви клас съм затворена в себе си, не говоря с почти никой (от даскало) и не можах да си намеря никакви приятели. Сега ми предстои да се записвам в ново училище, но ме е страх, че пак ще е така :( (плюс, че от 1-ви клас всички ме обиждат и ме игнорират.) Просто се чувствам някак си ненужна на никой. Излизам само с мама или тате, защото не искам сама и просто като видя, че всички са с приятели ми е някво не знам, не мога да го опиша.. Опитвам се да се променя и да стана някак си по-общителна, но не се получава. Просто всички ме игнорират.. Говорила съм неведнъж с класната и директорката за тва, че ме игнорират и обиждат, но те сякаш не ми вярват. Не знам как да се променя пък и ме е страх, защото в новото училище ще са повече деца и не знам.. Почти винаги се прибирам в нас разплакана, а дори не знам защо рева просто ми е трудно.. :(

Коментари

1.   Здравей. И аз бях така в училище, с разликата, че успявах да си намеря по една приятелка и си седях с нея. Моя съвет е да не се опитваш да се харесваш излишно, бъди себе си, огледай се в новия клас- ако някой е сам отиди при него, запознайте се. В ново училище ще ти е даже по-лесно, защото ще имаш възможността да започнеш отначало и реално да се сприятелиш с някого. Не се отчайвай, не се затваряй за околните, ще си намериш някоя дружка!

2.   Промени мисленето си. Усмихвай се и бъди позитивна. Никой не обича намръщени и негативно мислещи. Усмихни се.

3.   Виж,разбирам те, и аз бях така. До 7 клас имах приятелки ,но те само ме използваха за разни неща. Към края на 7.клас заминахме по проект от училище 4 момичета от училище и едното беше от другата паралелка 7.клас. Не я познавах, само я знаех общо взето, тя мен също, но още веднага си станахме много близки. Върнахме се, продължихме си приятелството и така вече 30 и няколко години сме най-добри приятелки, неразделни. Бяхме в различни гимназии, но не загубихме връзка. Понякога приятелствата идват в най-неочаквания, но най-точния момент, както стана при мен. Така че не се отчайвай, стани по екстровертна и когато дойдат правилните хора всичко ще се нареди!

4.   Дръж се и други хора сме минали през това. Ти просто нямаш техните интереси и за това така се получава, но някъде по пътя ще си срещнеш твойте хора и имай в предвид за напред в живота много пъти ще ти се появяват хора и изчезват, изключително рядко има някакво дълбоко приятелство. Правиш много добре че си седиш с родителите ти, те са най най важните хора за теб и ти за тях. Целта е да откриеш какви интереси имаш и да търсиш контакт с хора със сходни интереси и да мислиш единствено и само как да си осигуриш по добро бъдеще.

5.   Здравей момче съм , преминал съм през почти същото нещо

Просто се опитай да се , промениш бъди по общителна

Или освем да не си попаднала във синдром просто предпологам.

Да не се страхувай от друго училище може би предишното ти училище е било , кофти даскало.

Може би следващото да бъде по добро и да имаш много приятелки !

И аз бях в същата ситуация но после всичко се променя!

6.   Здравей! Малко по-голяма от теб съм (15). Първоначално и аз разглеждах себе си като "Берлинска стена" между характера си и хората. Дълго време бях в период на депресия, породена от странични фактори и вторичен продукт от нея бе мнението ми, че обществената сфера е против хора като мен. В момента, месеци по-късно излязох от тези тъмни монотонни дни и си хамерих сравнително много приятели и възвърнах връзката си с други. Сега имам няколко приятелски компании, като голям процент от тях са в училище. По време на прехода си от изолация към социалност разбрах няколко фундаментални принципа за привличането на хора. Лошото самочувствие отблъсква хората, затова демонстрацията му е основен елемент в промяната на социалния баланс. Самоувереността не се изразява в хвалби, а в усмивка, хумор и език на тялото, който загатва за вътрешна свобода. Опитвай се да разчупваш обстановката, когато прецениш, че е нужно. В повечето случаи дори и най- малко забавната шега върши работа. Самоиронията, докато не е отчаяно самосъжаление, е ефикасен инструмент за привличане на позитивно внимание. Можеш да правиш остроумни шеги по време на час, стига да не уронват авторитета на учителя, както и докато водиш кратък разговор с познат. Проявявай искрен интерес към останалите (хобита, и.т.н). Бъди добър слушател и ги насърчавай да споделят неща, за които могат да говорят свободно и им е интересно да разказват. Вместо несъстоятелни ласкателства,заслужени комплименти на хората, с които общуваш, но не се подмазвай, сипейки на всяко изречение хвалби. Събуди интереса им с твое потенциално добро качество/талант. Накарай човека, с когото общуваш да отвори съзнанието си за теб признавайки искрено неговите дадености в посочената сфера. Понякога сарказмът, отнесен към Правилния, без да е дебелашка смешка, го кара да се чувства специален. Смелостта е изключително важна, но е нужна практика. Опитвай се на ден да си говориш с поне един връстник. За да си преживяла училищен тормоз, явно си силно момиче. Аз също съм минавала през този ад, но с малко увереност ще си намериш приятели, защото имаш опит. Подсъзнателно знаеш как да предразполагаш хората, но трябва работиш върху самочувствие.
Успех!

7.   Ако живееш в София, която е по-голям град шансовете ти дс попаднеш сред по-добри деца са много по-големи. Вярвам, че ще срещнеш приятели на новото място. Приятелствата обикновено се завръзват в гимназията и остават за цял живот. И моето дете е момиче на твоите години и сега също ще сменя училището. Тя се чувства по подобен начин с повечето си съученици.

8.   Хей , здравей ! :) Това е хубаво , че сменяш училището , защото почваш на чисто и може да го промениш . Според мен бъди по-общителна в новия класна заговори някой , който ти е симпатичен , отиди на шопинг купи си нови дрехи и неща , да направиш добро впечатление и да ги привлечеш и нещата ще дойдат на мястото. Всичко с времето си :) .

9.   Горе главата. Минала съм по същия този път и съвсем сърдечно те съветвам да спреш да се притесняваш относно това. Самият страх, какво ще си кажат другите за теб, какво да говориш, дали няма да се изложиш, как те възприемат.. всичко това отдалечава. Този страх се усеща, другите виждат несигурността в теб. За да привлечеш хора към себе си, бъди усмихната, лъчезарна, изхвърли всякакви травми и страхове, общувай с всеки открито без значение, дали ще те отхвърлят.