Споделена история от Тинейджърски

Изкушавам се
От известно време две приятелки ме сватосват с един съученик. Постоянни коментари колко сме си подхождали (амбициозни, състезателни натури), колко бурен .... ще правим. "Проблемът" е, че напоследък наистина започвам да си мисля за момчето по този начин, а вече нямам контакт с него - завършихме, а така и не станахме близки и се нямаме в социалните мрежи. Изкушавам се да му пиша в Instagram, за да си уговорим среща, но ме е срам, че после ще ме обсъждат наборите. Пък и съм свикнала мен да ме канят, не аз тях. Ох, побърквам се от фантазии за него, но тази моя гордост ще ме погуби! Да го направя ли??? Да му пиша ли?!?

Коментари

1.   Фантазиите са често пъти по-добри от реалността, но ако не му пишеш, ще съжаляваш с години. По-добре да се разочароваш, отколкото да си мислиш, че е бил твоят човек, когото си изпуснала.

3.   Пиши му, нямаш какво да губиш. От друга страна, недей да бързаш, просто се опитай да го поопознаеш и да разбереш дали си струва. Ако ти мине меракът, окей- няма нужда да го правиш само защото според приятелките ти бихте си паснали, те може да не са прави.

4.   Ами защо не? Може пък това да е твоят човек?
Ако стане една отлична заварка, какво значение ще има след 5, след 10 години как сте започнали и кой какво щял да каже?
Ако "сватовниците" много знаят или пък търсят някакви дивиденти от това, че са ви събрали - просто преставате да общувате с тях и толкова!
Според мен това човек да има добър партньор в живота, с когото да се обичат, уважават, радват и споделят, да има семейство и деца, е неизмеримо по-важно, отколкото как са започнали и кой какво щял да каже...
Пък ако нищо не излезе - няма как да разбереш без да пробваш. Не подценявай и събирането на опит - следващия път по-добре ще знаеш какво искаш и търсиш.

5.   go on, веднъж се живее!

7.   ПОТЪРСИ ГО!! Изобщо да не ти пука за наборите, завършили сте, т.е. никой няма да се занимава да звънне на Станка от 12б, да й каже, каквото и да за теб. В момента съм в щастлива връзка, точно защото напрвих първата крачка. Повярвай ми, действай, а ако те отхвърли поне знаеш, че си се опитала и ще спреш да го мислиш. Отдаваш се на hot girl summer и това е <3
ж 18