Споделена история от Тинейджърски

Как може 13 годишни момичета да са толкова жестоки???
Здравейте. Преди доста време се запознах с едни момичета, с които сега ми се ще въобще да не се бях запознавала... Всичко беше супер в началото, писахме си, споделяме си неща и така нататък до момента, в който не ги почувствах близки и тогава и аз разбрах че са били приятелки и разбира се ги питах дали искат и мен за приятелка. Съгласиха се и даже едната беше много щастлива и ми пишеше колко се радва че е намерила близък истински приятел, на когото да разчита. Да де ама след месец може би както всичко си беше ок: блокираха ме, отпоследваха ме и нищо, никакво обяснение. С триста зора убедих едното момиче да ми каже какво за бога се случва и тя ми писа че съм се месела в приятелството им, искала съм да съм във всичките им групи, което не е вярно и че съм ги била деляла. Много се разтроих освен това многократно опитвах да се свържа с тях и да им обясня, дори и на сестрите им, защото ги накараха и те да ми пишат и да ме обиждат. Няма дори да давам примери с какви думи ме наричаха и какви изрази използваха... Просто недоумявам колко жесток трябва да си за да причиниш на някого такова нещо, от камък ли трябва да си, но на тях не им пука. Дори и ги питах ако и на тях им направят така дали ще им е приятно и едната ми вика да. Едното момиче поне се вразуми и искаше да си останем в добри отношения и да си кажем сбогом и че и тя не знае какво е станало че ме е намразила и аз се ядосах, защото няма как да е просто ей така и я блокирах, после тя ме нарича тъпа и аз се ядосах още повече и и писах да вървят и те и сестрите им по дяволите. Не съм такъв човек по принцип, но просто те ме направиха на нищо, подиграха се с мен... Не можеш просто така да зарежеш някого и да се подиграваш с него все едно е парцал. И те са хора. Но явно има и каменни хора... Съжалявам че стана малко дълга, но просто искам да знам вие какво мислите и правилно ли съм постъпила.

Коментари

1.   Не е трябвало да им отвръщаш с грубост, но си била наранена. Замисли се, че и те са били разстроени и затова са те обиждали- явно не си ги деляла, но за тях е било така. Извини се и обясни, че си била под напрежение, а не си мислела наистина тези неща. Занапред може да се абстрахираш от групите в социалната мрежа и да общуваш лице в лице с връстниците си- други приятели ще се намерят. Пожелавам ти късмет!

2.   Така е при жените. 2 приятелки, третата е излишна. Странното е що за виртуален живот - блокиране, отблокиране, писане и вълнение от всичко това. Пак по-добре отколкото да се биете и скубете.

3.   Авторката до номер 1: Аз ли да се извиня? Ако не си прочел или прочела, аз многократно се опитвах да се свържа с тях и да обясня, че не съм искала и въобще не съм била под напрежение. Или е било несъзнателно или те си измисляха за да ме разкарат и дори и сестрите си намесиха как да не отвърна с грубост ми кажи???!!!! Тези, които трябва да се извинят са те, макар че вече не ми пука за тях.

4.   Номер едно, дори да са били разтроени, така ли трябва да се държат?

5.   Тийнейджърите са абсолютни задници. Независимо дали са момчета или момичета. Хормоните ги пукат и вършат глупости.
В твоят случай, тегли им едни майни и ги пускай по пързалката.

6.   Съществува и в приятелството ревност. Най-вероятно си станала жертва на този феномен от страна на едно от момичетата, а тя от своя страна е повлияла на другото. Случват се тези неща, неприятно е, боли, но поне така ще отсееш истинските приятели, на които да разчиташ.

7.   Ако все още не знаеш-хората са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЖЕСТОКИ, ПРОСТИ и ГАДНИ. това трябва възможно най-отрано да го разбереш и да не се доверяваш на всеки срещнат... Живота е л... о-това е истинатата и имай едно на ум... Истински приятели сe намират МНОГО ТРУДНО-особено в днешно време... Има и завист, тъпотия и какви ли не още неща-кой знае защо са постъпили така с теб...
Знаете ли-аз когато бях дете-бяхме на 6-7 години, моя "приятелка" ми ОТКРАДНА сребърни и златни бижута, докато беше у нас!!! 6 гдоишна!!! И после дълго време казваше-"НИЩО НЕ СЪМ взела" и гледаше майка ми в очите и я лъжеше без проблем! ... Тоест-възрастта НЕ те прави невинен(особено пък на 13 години-вече съм сигурност НЕ)... в днешно време децата са много гадни и перверзни-да точно така- перверзни, точно такива са....

8.   О, мен ме блокира по подобен начин сестрата на мъжа ми без обяснения, без да сме се карали и той не разбра защо толкова се разстроих, а се разстроих, защото е изключително гадно някой така да те блокира без причина и да спре контакт завинаги. Просто я игнорирам вече и все едно не съществува. Каквото повикало, такова се обадило.

11.   Номер 7:права си че трябва винаги да имаш едно наум, но защо слагаш всички под общ знаменател?

12.   Номер 1 съм. Не смятам, че онези момичета са постъпили правилно, напротив- били са страшно груби и е трябвало да дадат обяснение. Може обаче наистина да са си мислели, че авторката ги дели. Щом за нея вече няма значение, значи всичко е наред. Те не си заслужават и това ще бъде горчив, но полезен опит.

13.   Тъжното е, че много хора на по 20-30 са на същия акъл като тези 13-годишните момичета. Даже не съм чел темата, но знам за какво става въпрос от първо лице. Точно заради такива индивиди съм избрал да имам братя и познати. Няма средно положение. Съвет - търси качествени хора с твоите интереси, които имат акъл, държат си на думата, не са лицемери и интересчии. Вярно, че трябва да имаш и някой Ганьо за маса, ама аз лично ги избягвам и съм много доволен, че нямам токсични хора, които зад гърби ми да ме коментират, завиждат а пред мен да се правят на приятели. За добро или лошо съм се научил да разпознавам хората дали стават за нещо за няколко минути.

14.   Аз на твое място, така хубаво щях да ги подредя... нямаше да се успокоя, докато не видя как им се връща. Животът Винаги го връща на онези, които са обидили и наранили някой, който нищо лошо не им е направил. Сигурна съм, че ще имаш повод да се радваш в моменти, когато видиш как животът, Съдбата им го връща на такива. Сега вместо да си тъжна-се радвай, че така е станало и онези злобарки-сами са се разкарали от живота ти. Аз никога в живота си не започвам първа, но когато някой се заяде с мен за нещо, достатъчно е само да си помисля, че той със сигурност ще си плати и тогава аз ще тържествувам и ще се радвам-какво да ти кажа доста Скорпионова енергия имам в Рождената си астрологична карта, в характера си-ха ха, така че-Истината е, че враговете ми винаги си плащат и то с лихвите, понякога трябва да се почака малко, но после е голям кеф и наслада, да гледаш падението на враговете си и как животът ги мачка, случват им се гадости и т. н. Не съм лош човек, дори напротив-твърде добра, дори с простаци, глупаци и селяни, които са и от т. нар. родно семейство-да не ти разправям през какви драми съм минала.... , но плащат си... с лихвите и повече. Затова и ти се успокой и не се тормози, защото тоя свят е населен с боклуци и не си струва свестните хора да се тормозят, заради скапаните боклуци без съвест и морал, с които са заобиколени. Радвай се, че тия злобарки не са от семейството ти, че тогава лошо. Ти нищо не си им направила, пратила си ги по дяволите и то след като първо те са те изтормозили, не си съсипвай настроението заради такива. Ще вървиш с гордо вдигната глава и толкова. Ония просто- НЕ са ти на нивото. И още нещо-ти се опитваш да търсиш логика в поведението им, но от мен да знаеш-логика в кухи тикви-не търси, защото -няма.

15.   Авторката до номер 12 мерси за коментара. Явно просто не си прочел или прочела и затова си бил на това мнение или поне аз мислех че ги защитаваш.благодаря и на другите, все едно прочетох в един коментар думите на най добрата ми приятелка:НЕ СИ ВИНОВНА ТИ НЕ СЕ ТОРМОЗИ ЗАРАДИ ТЯХ!

16.   Авторката:Забравих да допълня че те самите ми казваха че никога не са ме смятали за приятелка, а в същото време съм ги била деляла.... Това нима е делене? При положение че за тях не съм била приятелка, значи мога да си пиша с която си искам повече или по малко. Не се замислих да им го кажа тогава, защото ми беше много тъпо, но то и сега не е късно да им го кажа и на мен да ми олекне, а те ако щат да го четат или да им пука

17.   Приятели няма, само интереси. Особено при жените.

18.   Авторката: Това е последния ми коментар, който иска може да пише след това. Аз много ама много пъти се опитвах да се свържа с тях, да говорим да се изясним. Толкова месеци държах този товар и наскоро преди няколко дни реших ей така да си го излея! Макар и на тях да не им пука аз пак исках да си го излея, да ги обидя, да ги по изтормозя точно както те направиха. Отидох и дори и на сестрите им си го излях и на тях самите и сега се чувствам много ама много по добре. Знам също че човек не е хубаво да си връща, но когато човек многократно те наранява ти търпиш търпиш ама накрая вече ти писва и кипваш. Не съм споменал, но много пъти въпреки и ударите аз пак исках и исках да се сдобря с тях, но после се осъзнах. Човек трябва да се научи да прощава но е важно и той самия да е готов да прости.

19.   Я им тегли една майна и си продължи живота. След 10 г. ако отново прочетеш тази тема ще се смееш гарантирам ти. Толкова други неща те очакват в живота не си заслужава да си късаш нервите заради едни пикли, които не искали да са ти приятели. Като не искат много им здраве ще се сприятелиш с други хора, които ще те оценят! И запомни едно, мила в трудни моменти си личи, кои са ти истинските приятели. В този живот на много малко хора ще им пука наистина за теб така да знаеш още от сега. Аз като дете имах трудности в общуването, после лека полека ги преодолях и се научих да разпознавам хората още от първия в път. Някой път се случва да сгреша в преценката си за даден човек, но в повечето случаи интуицията не ме подвежда. Усетя ли, че някой е свестен и ми допада нещата се получават, като усетя, че от другата страна няма особено желание или някой не ми е приятен не си давам изобщо зор. С времето и ти ще се научиш да преценяваш хората и да отсяваш свесните от плявата. Горе главата и не ги мисли повече тези девойки, каквото било било продължаваш напред смело!

20.   Авторката: Здравейте, това ми е последния коментар, просто исках да ви споделя какви манипулатори могат да бъдат хората. Да, наистина ги обиждах и им писах неприятни неща и едната ме заплаши че пази скрийншоти и да внимавам какво правя иначе щяла да ги покаже в една група, някои от нещата обаче и са мои и са измислени. Въпроса е обаче че да, писах гадни неща, но не се замислят защо и че не съм ги писала просто така, след това ми изиграха една сцена за помирение, в която даже и те си казаха че може наистина и те да са ме провокирали и след това отново ме блокираха... Питах едното момиче защо пак и отговора беше просто че го е видяла и това е... просто бях ядосана и затова им писах тези неща, за да им го върна някак....

21.   Ами прекалила си щом са те заплашвали, ама преди това те са те изтормозили, но явно не го осъзнават просто.

22.   Авторката: Благодаря на всички за съветите, ясно ми е че с последното прекалих но вече всичко е в миналото. Идват ми спомени но ги игнорирам. Ще ми се да бях написала тази история януари когато бях още по разтроена, всъщност май писах но не можах да а намеря и затова е тази новата и буквално като чета старата ми става тъжно за мен че съм била тъжна за някви чикли на които даже не им пука за мен.