Споделена история от Тинейджърски

Проблемите на момиче в пубертета..
Здравейте! Като майка на едно 15 годишно момиче, бих искала да попитам :позволявате ли на децата си да имат гадже и да спят с него почти всяка вечер? До преди 1 месец бях напълно против, но се случи няколко пъти дъщеря ми да се измъкне от нас докато спя и да отиде при него (а сега като се замисля, може и другаде да ходи.. )
След тези случки, започнах да й позволявам да ходи през деня и да преспива у него.
И така, 5 часа след като майката на момчето ми се обади, че е намерила опаковки на кондоми в кошчето, реших да пиша в този скоро намерен от мен сайт. Та, сега се чудя... Какво да правя? Не бих искала съвети, ще поговоря с нея и с мъжа ми и ще решим какво да правим, тъй като последиците може да са много. Затова ще помоля за вашите мнения и ако бяхте на мое място, какво бихте направили?

Коментари

1.   На 15 ми се вижда малко малка, но не я познавам и не мога да преценя. Говорете с нея открито, трябва да си заслужите доверието и тя да не се измъква нощем.

2.   Майката на момчето е постъпила коректно като ви се е обадила да каже какво се случва. Браво на нея, че като виждам вече какви шашави родители има...
Аз имам двама синове, но и те си имаха вечерни часове и правила у дома. На 15- ят им рожден ден между подаръци бяхме сложили по един кондом и книга "аз ставам мъж" мисля, че се казваше.
Не бих допуснала без значение син или дъщеря да остава с преспиване при гаджето. Ясно, че секс вече има и ще има, говори с нея за начините за пазене от нежелана бременност и болести. Вероятно тя си ги знае, но така ще знае и, че може да ви се довери при нужда.
Все пак обаче и спрете спането при него. Тя е още дете, под ваше попечителство. Ако забременее или реши, че е "готова за семейство" си съсипва безвъзвратно бъдещето!
Тя е тийн, вие сте възрастните и трябва да помете отговорност и наложите контрол!
Това е моето мнение, така бих постъпила аз, пък вие както решите, че е най- добре за детето ви.

3.   Да остави я да има гадже, но за секса не знам как да я спреш общо взето пубертета това прави, и не знам какво може да направиш, мисля, че ще е съвестна и на 15 няма да го направи без презерватив и да има бебе, а ако случайно се случи, ще трябва да го махнете, ако изобщо си признае по-рано, много е малка за да има бебе и едва ли ще може да се грижи за него.

4.   Аз почти на 16 правих секс за първи път (съжалявам за първия си избор, но каквото такива, пубертетски трепети), след това имах гадже, с което реално 4г. Първоначално и аз се криех насам-натам, впоследствие си оставах събота и неделя при него, като все пак казвах на баща ми. Не беше много съгласен, но е по-добре от колкото да го лъжа. Мисля, че първото ми официално преспиване в гадже беше в 10-11 клас, като нашите се запознаха с момчето преди това. Сега съм на 24, да чукна на дърво не съм имала гафове с бременности и тн. Мисля, че въпреки ранното ми започване на полов живот съм имала разум в действията си. Може би заради това, че предпочитах да споделям на баща си, в момента ми има огромно доверие и мога дя споделям с него и да се държа естествено, като с приятел.
По-добре седнете и говорете с дъщеря си (аз нямах тази възможност, но в Интернет се образовам от малка и не говоря за порно), предразположете я поне на теб да споделя, да може да те чувства като приятелка. И да и забраните да преспива, все някак ще се измъкне. Говорете с родителите на момчето да поговорят и те с него. Реално е нормално да се започне нещо такова - дали орална любов и пипане или и секс, особено в днешно време децата са доста развити и започват полов живот още по-рано дори.

5.   Секс на 15 - мммм, не виждам чак такъв проблем. Доста хора по мое време си направиха "сефтето" на тези години. С преспиване в гаджето? Категорично не!
Аз имам дъщеря на 17 и син на 15. И на двамата им е строго забранено това нещо. Казал съм, че ще следват страхотни санкции и наказания и за двамата ако се опитат да се измъкват от вкъщи за такива неща.
Нямам проблеми да имат гаджета, но да спят някъде другаде? Абсурд!

6.   Вината е и твоя, кой си оставя детето така по чуждите къщи разглезила си я и си я оставила да си прави каквото иска и на всичкото отгоре не си поела никаква отговорност. Хич не се оплаквай, а вземи си възпитай детето или скоро ще станеш баба.

7.   Здравей, аз съм момиче на 17 години също си имам приятел от 2 години той ми е първият , бъди до нея и говорете за всичко защото мойте родители не са до мен даже бяха против връзката ни, но преодоляхме всичко защото се обичаме и се надявам винаги да е така , с преспиването е нормално не я спирай просто и давай някой прости правила говори с нея като приятелка и обясни методите на предпазване защото е много лошо да нямаш майка до себе си на мен ми дават до 21 на вън с него Апа да спя в тях абсурд, каква майка е ако не разбере дето му как се чувста, за това бъди до нея , вече в днешно време на 15 години за тези работи дори е късно, дръж я до вас за да не направите по зле