Споделена история от Тинейджърски

Дали в университета ще е различно?
Добър вечер хора. Аз съм на 18 и вчера беше последният ми първи учебен ден. Днес беше едва втория, ама нямам търпение всичко да приключи. Вчера тържество беше скучно. Преди имаше мажоретки и танцьорки, а тази година децата четоха стихчета. После в класната стая като се качихме най-неочаквания съученик който плюеше по пушачите преди два месеца запали цигара пред камерата и каза "ето толкова ме ебе за камерата в стаята"(две години нямахме камера в класната стая). После госпожата каза че събира пари за дарение и той се оправда че две кутии му са десет и колко и не може да дари. А уж той постоянно говореше за това как той е един от малкото нормални момчета в държавата. Днес пък едни съученици не спряха да се карат за глупости. И да ги игнорираш не можеш защото те викат с цяло гърло. После в час по информационни технологии госпожата се скара с право на една съученичка за това че е сложила шишето до компютъра. После същата съученичка се оплака от нея на приятелки наричайки я курва. Мислех че за лятото съучениците ми ще се променят към по-добро и ще сме по-сплотени, все пак последна година сме заедно, ама... Някои съученици като мен работиха цяло лято и понеже научих много неща на работа само за два месеца, абе като цяло преживяването ме промени и ме накара да науча важни уроци, та очаквах и те да се променят. Обаче са станали по-ужасни и лицемерни. Очаквах да се държат зряло, ама се държат като петокласници(и аз се държа детински понякога, но се контролирам).

Направо нямам търпение да завърша. Дали в университета хората са по-зрели? Имам позната която трета година следва и тя ми каза да не очаквам нещо по-различно, но не знам. Просто ми писна от лицемерие и детинщини.

Коментари

1.   В университета са същите. Казвам ти го като студент втори курс.
90% от съучениците ти ще запишат висше образование и ще бъдат приети, понеже изискванията в нашите университети са несъществуващи. Взимат всеки който кандидатства.

В живота след университета вероятно пак ще са същите. Хората не се променят лесно.

2.   Това че си 12 клас нищо не значи. Даже колкото повече се приближава краят на годината, толкова по-несериозно ще се държат съучениците ти. При нас най-големите глупости ги правиха в края на 12 клас.

3.   В училище аз също бях в ужасен клас. Всичко беше до долу, под всякаква критика. В университета е по-различно, поне при мен. Тук в университета хората сякаш са по-подбрани, по-интелигентни. Вече съм трети курс.

4.   Нищо различно няма. 70% от хората там са записали нещо колкото за дипломата и ще присъстват по-редовно в местната дискотека, отколкото в университета. Останалите 20% и те не знаят какво правят там и няма никога да завържат контакти. Само едни 10% знаят защо са там и какво точно ще правят с живота си. Съдя по лични впечатления.

5.   Зависи от Университета и от специалността. Там, където се борят по 5-10 души за място, подборът е качествен, там, където всеки, които иска, може да влезе - има хора, които тотално не са адекватни. Към трети - четвърти курс е с една идея по-добре, защото отпадат свободните електрони или се превъзпитават до някъде.