Споделена история от Тинейджърски

Закъснява ми...много се притеснявам!
Здравейте! Сигурно доста пъти сте попадали на подобни теми, като моята, но наистина съм много притеснена.
Значи на 16г. съм и с приятелят ми водим сексуален живот, правим го с презерватив, пазим се. Той е страхотен, винаги се притеснява като го правим и много ме пази. Но ето, че този месец трябваше да ми дойди на 11-ти, а вече ми закъснява с 6 дена, не знам какво да правя, казала съм на приятеля ми, той също много се притесни, макар че е сигурен, че всичко е наред и ми купи и тест за бременност. Майка ми също знае и се притеснява, дори ми помогна с теста да го направя правилно, направих го и ми показа отрицателен резултат! Каква друга може да е причината, за това? Моля ви, кажете ми.... наистина не знам какво да си мисля!

Благодаря ви, предварително! :)

Коментари

2.   Здрасти, и аз съм като теб, точно такива са ми и датите дори, и ние ползваме кондоми - направих тест - отрицателен.
До 2 седмици е нормално да закъснява. След още една седмица смятам да направя нов тест, ако е отрицателен и ако не ми дойде до края на тези 2 седмици след 11, ще отида на гинеколог.
Аз бях много стресирана в последно време, може да е от това. Случвало ми се е заради изпити, но тогава ми идваше на всеки 2 седмици. Ходих на лекарка, гледа ме само на видеознон /не те слага на магаре/ и каза, че нямам кисти - от кисти именно ставал мензисът нередовен. Каза, че не иска да ми предписва медикаменти, защото са силни, да изчакам организмът ми сам да се регулира. Получи се!
3 години бях редовна, този месец - същото като при теб. Няма как да съм забременяла, сигурна съм.
Ще проверя за кисти, ако не е, ще изчакам пак. Ако не ми дойде, ще се оставя да ми изпишат хормонални хапчета - противозачатачни май изписват и да ми се регулира цикълът.
Не се панирам, гледам си задължеията и животът и ще оставя тялото ми да се регенерира - спя повечко, почивам си, намалих малко работата и това е.
Успех!

3.   Здравей! Възможно е да е от климата, от стрес..
*Яса

4.   Може да ти закъснява от промените във времето, ако ти епо-чувствителен организма, както и от притеснението:)

5.   Не е нужно да е киста, промени в климата, хранене, стрес, пък и си на 16, то още ти се регулира... изчакай и си направи нов тест, ама според мен няма какво да се шашкаш