Споделена история от Тинейджърски

Приятелски настроен или флирт?
Здравейте! От скоро се запознах с едно момче - много готино отвсякъде. Имаме обща компания, и напоследък доста често се засичаме като излизаме. Проблемът е, че не мога да разбера флиртува ли с мен или това е просто приятелско отношение. (не съм имала гадже до сега, за това ми е и малко по - трудно да разтълкувам поведението му)
Един ден, като бяхме заедно с компанията една приятелка се похвали, че имала някакво гости и тя била сготвлиа основното и десерта. От там друга приятелка каза, че много момчета ще са впечатлени от готварските й умения и, че ще е по - лесно да впечатли някое момче, като му сготви. Тогава аз се пошегувах, че по тая логика аз ще си седя без гадже и в близките години (мога да приготвям само 2/3 основни ястия ) и тогава това момче, каза че не му трябва гаджето му да готви, стига да може да прави баница.
Също така на няколко пъти имам чувство, че ми прави индиректни комплименти. Веднъж каза, че много харесва хората със зелен цвят очи (моите са такива). Един друг път една приятелка каза, че трябва да си запише час за аманикюр и той каза, че момчетата въобще не забелязвали тези неща, и че лично той намира за най - елегантен едноцветен маникюр ( моят беше такъв ). Друг път пък каза, че хората с къдрава коса винаги са изглеждали секси (да, косата ми е къдрава). Също не се бяхме виждали доста време - някъде около няколко седмици, защото бях на почивка и после при една приятелка, която е от дру град и като се видяхме след това той се пошегува, че съм му залипсвала за това време. И така като цяло на няколко пъти вече, имам чувство, че така леко подхвърлени небрежно тези исказвания са насочени към мен. Иначе в поведението му не съм забелязала други признаци, които да подсказват че ме харесва. Вие какво мислите? Не искам да го питам директно, защото може да стане сконфузна ситуация

Коментари

1.   Да, момчето определено те харесва, но вероятно е малко стеснителен и се притеснява да тръгне с директен флирт към теб, затова и действа по този начин. Ако всеки път, когато подхвърли комплимент, в който да се припознаеш и ти си мълчиш и не реагираш по никакъв начин, той ще си помисли, че нямаш симпатии към него и в даден момент ще се отдръпне. Направи му и ти някой комплимент, дръж се малко по-свободно и ще видиш как ще се развият нещата. Пиши после тук-как са се развили нещата. Моето мнение е, че наистина те харесва, но и ти трябва да реагираш по някакъв начин.

2.   Може би да те харесва, да, щом посочва неща които те обрисува. Ако е така, той със сигурност ще е по- притеснен от теб дали пък ти го харесваш и дали няма да го отреже ако е по- директен. Ако ти е симпатично момчето и имаш романтични мисли към него, намери начин да му го покажеш. Но не само защото смяташ, че той те харесва и просто ей така да имаш гадже.
Нищо извън това не посочваш за характера му, нещо в личността му да те е впечатлило.

3.   Засега не е сигурно, но определено те намира за симпатична. Прекарвайте време заедно и се опознайте взаимно, а ако продължава да ти праща сигнали, а и ти поискаш нещо повече, признай му. Успех!

4.   Вместо да "четете" мисли, поговорете бе хора.

Не е толкова трудно, отиваш при човека, поздравявате се и казвате каквото ще си казвате. Ако ви откажат това не е краят на света. Има още някъде към 4 милиарда души, които не са ви отказали. Дори да филтрираме хората по много критерии пак ще останат най-малко МИЛИОНИ или ХИЛЯДИ със сходни на нашите интереси. Поне сега има интернет, социални мрежи, телефони, имейли, не е трудно да се общуваш с човек, който е на другия край на света. Ако не знаеш език има Google (Microsoft, Yandex или друг) преводач.

5.   Не е приятелско, а те харесва. Даже много щом е стигнал до цвета на очите. И не се засичате случайно. Ако ти харесва му го покажи, покани го на кафе или предложи кино или неща неангажиращо, а не питай и разпитвай. Два пъти ти го е казвал вече, че те харесва.

М68