Споделена история от Тинейджърски

Как постъпвате?
Как да постъпвате, когато някой Ви обижда?

Коментари

1.   Най- добре е да не отвръщаш със същото, а да запазиш спокойствие. Има най- различни причини хората да те обиждат- в момента са в мрачно настроение или по принцип са много черногледи и постоянно критикуват света около себе си, не те харесват или искат да прехвърлят някаква вина върху теб. Щом не е конструктивна критика, а откровена грубост- помоли човека да бъде по- сдържан. Пак може да казва каквото си иска, но другите ще го приемат много по- добре, ако със спокоен тон обяснява какъв е проблемът, а не се опитва да разстрои всички около себе си. Това последното по- добре не му го казвай, но го осмисли за себе си. А ако нещата ескалират, кажи на някого, че те тормозят.

2.   1. Затаявам го по начин, който ще разсмее аудиторията, като после го оставям намира, защото боклуците не си струват вниманието.
2. Отгорям с “ Благодаря ти, че разкри нещо за себе си, което би ми било полезно. ” След което ги оставям да викат по мен, докато аз се отдалечавам с моделска походка, от която лъха самочувствие.
3. Ако човекът си струва, го питам защо го прави и се опитвам да водя конструктивен разговор с него.
4. Ако човекът е много, много, много, много ниска топка му се усмихвам надменно и го оставям да си дрънка глупостите без моето присъствие.
Късмет! :-)

3.   Просто се усмихвам и я/го оставям насаме с яростта ѝ/му да се разберат помежду си. :) Ако пък някой е кълбо от нерви и неуравновесено бълва злоба и грибиянщина в Интернет, не отвръщам със същото, а или отговарям спокойно и с добре издържани доводи, или подминавам с усмивка.

- Кифлоприземител

5.   Не им показвай, че те засягат. Направиш ли го, ще продължат и ще са доволни, че успешно са си избили комплексите.

6.   Отвръщам много по-жестоко. Нямам никаква милост и забравям за всички морални норми и принципи. Затова малко хора са ме обиждали и обикновено са такива, които не знаят много за мен. ;) Те за това се осмеляват.

7.   Особено ако е лице в лице, усмивката е която ги "побърква". Те да се опитват да те обадят, а ти да им се усмихваш оглеждайки ги отгоре надолу. Ако усъвершенстваш и сарказма, ще ги отказваш бързо.

8.   Добре е да реагираш. Ако ит кажат - ти си еди какъв си, отвръщаш - и ти също.