Споделена история от Тинейджърски

Искам да чуя мнението Ви
Напоследък забелязвам, че на повечето ми "приятели" само аз им пиша, само аз ги каня да излизаме, никога те. А ме търсят, когато имат изгода от мен. Чувствам се тъпо, защото в едни отношения трябва да действат и двете страни. Запознавам се с нови хора, но не виждам нещо различно. Мисля, че като пиша само аз изглеждам досадна... Нямам идея какво да правя.

Коментари

1.   Ами така е. И ти ги използвай за нещо. Истинските приятели се срещат рядко в живота. Късмет е ако човек изобщо има дори един истински приятел. Тези, с които излизаш са само компания за навън.

2.   Нека ти го кажа директно. Ти нямаш приятели! :) Ако за теб приятел е човек, на когото му казваш здрасти като се разминавате и евентуално си пишете, когато трябва да си помогнете значи имаш много приятели. За мен тези хора както ти ги описах са в категория далечни познати.

3.   Ами аз пък никога не съм търсел приятели но бях търсен от хората и така се сдобих с приятели.
Аз когато пиша или направя крачка обикновено това значип че изпитвам по силен интерес към някой иначе съм леко дръпнат. Н смисъл не търся непременно компания.

Може би ще си по търсена ако си загадъчна ако хората усещат че имаш някакъв интересен живот. Това ги привлича да търсят компанията ти да си им интересна.

4.   Често се случва така, но няма смисъл да се ядосваш- тези хора не си струват. Опитай се да се сприятелиш с други връстници.

5.   Здравей. Игнорирай глупавите, цинични коментари по- горе. Така ще е по- добре за теб.

Ако нещата не са взаимни, ги отрежи. Не си струва да си хабиш времето по използвачи. Не се опитвай да извлечеш полза от тях. Не им падай на нивото. Етикетът "използвач" не седи добре на никого. Тръгни си с достойнство и си знай цената, бъди наясно с това какво търсиш в другите, а именно истинско приятелство.

Подбирай си хората внимателно. Имай предвид, че винаги ще се натъкнеш на няколко гнили ябълки, неизбежно е, но недей да ги търпиш, защото би било загуба на време. Сближи се с добри, искрени хора, на които им пука за теб. Ако още ходиш на училище, едва ли ще ти е трудно. И един- двама близки ти стигат.

Успех!