Споделена история от Тинейджърски

Писна ми все да ми се подиграват..
Здравейте! Момиче на 14 години съм и от 15-ти съм в ново училище. Класа ми е ужасен, особено момчетата непрекъснато ме обиждат.. В смисъл подиграват ми се на това, че съм рижава.. Само ми измислят гадни прякори като "Гарфилд" ; "Рижа" ; "Лисицата" и т. н. Много хора ми казват да не обръщам внимание на това, което казват, опитвам се, но не е толкова лесно. Колкото пъти да са ми говорили и аз не съм им обръщала внимание са започвали още повече да ме дразнят.. Когато закачат другите момичета с нещо и те веднага след това отвръщат с подобна обида или нещо такова.. Е, аз не правя така.. Много често съм говорила с родителите си да се боядисам за да спре този тормоз, но те в никакъв случай не ми позволяват..

Вече не знам какво да правя.. Моля ви, дайте ми съвет искам просто да спрат! :(

Коментари

1.   В тази възраст е нормално... и на мен ми се подиграваха, че нося очила, че съм с еди какви си чорапи и всякакви простотии. Наистина няма какво да се направи! А според мен рижавите хора са доста симпатични, тези, които те обиждат, са просто глупави хлапета. Изобщо не си и мисли да се боядисваш, толкова е чаровно. :) След време на никого няма да му пука. Тяхното са лапешки истории.

2.   Не им обръщай внимание. Рижите хора са страшно рядки в България.
Като станеш на 16 ще се разхубавиш много и ще почнат да те свалят за световно. Не си пипай цвета на косата, никога няма да можеш да си го върнеш, а той е уникален!
А.

3.   Мила сега ти се подиграват, но след няколко годинки ще тичат след теб! Хич не им се връзвай. Ако се боядисаш все едно отстъпваш пред тях и им показваш че се съобразяваш с тяхното мнение. Тогава от къде си сигурна че няма да измислят нещо друго? Бъди себе си и бъди доволна от начина по който изглеждаш. Покажи им че се харесваш и тяхното мнение не струва и пет пари, отвърни им с безразличие, колкото повече виждат че се засягаш толкова повече ще те бъзикат, знам го от опит, хич да не ти пука малката :) ти си супер

4.   Напълно подкрепям 2 и 3 гледай си живота, хич ама хич не им се връзвай. Ще видиш догодина момчетиите как ще тичат след теб, е вярно че другите девойки ще гледат със завист, но какво пък толкова просто твоят момент наближава.

5.   Много харесвам червенокоси жени - такива със сини очи и изпъстрено с лунички лице. Симпатяги. {}

7.   Това са тийн отношенията, за съжаление трябва да минеш през всичко преди да се оформиш като личност. И да ти кажа да не им обръщаш внимание - трудно, понеже сега това ти се случва всеки ден и ти се натрапва, но след време като пораснете всички, като станете по на 20 няма да е така. Нормално е за възрастта. Това е начина на малките момчета да обръщат внимание на момичетата. Не го приемай лично, едва ли не те харесват, просто си им интересна и се закачат.... А по - отворените момичета отвръщат....

8.   Не ги слушай! И в никакъв случай не си боядисвай косата! Трябва да се радваж, че косата ти е рижа! Такива хора са малко, а цветът е уникален! Лично аз имам съученичка с много хубава рижа коса, и мога да кажа, че й завиждам! Ти да не би да искаш косата ти да е най-обикновен кафяв цвят или нещо такова? ! Запази си косата! Ако я боядисаш, после никога няма да можеш да си върнеш цвета, и ще съжаляваш! Според мен е прекрасно да имаш рижа коса, и ти ТРЯБВА ДА СЕ РАДВАШ!

9.   Плюс това предните коментари са верни-после ще тичат след теб! :)

10.   Боядисаш ли се - това означава, че ще започнат да те мачкат до край! Родителите ти са прави :) Защо не им отговаряш с обиди. Номера е да накараш другите идиоти да се смеят на този идиот, който те е обидил. Наблюдавай какви са техните недостатъци и къде са им слабите места. Има голям нос - клюн, лешояд и т. н. Изтъквай това, което не ти харесва в тях. Всеки има някакъв комплекс. Опитвай да ги сложиш на местата им. Просто има хора, които са големи комплексари - обиждат за да подхранят своето самочувствие. Разбирам те, знам че е трудно, но трябва да не се даваш лесно. Успех!

11.   Господи, сигурно ти е много хубава косата! Не я боядисвай, след време тези, които ти се подиграват, ще ти завиждат! Аз носех очила и шина, днес няма помен от това. Не се притеснявай, просто не им обръщай внимание.
Сара

12.   Господи, сигурно ти е много хубава косата! Не я боядисвай, след време тези, които ти се подиграват, ще ти завиждат! Аз носех очила и шина, днес няма помен от това. Не се притеснявай, просто не им обръщай внимание.
Сара

13.   Ъъъъ... много "умна" постъпка от тяхна страна. Аз пък много се възхищавам на рижавите хора, супер много ми харесва. Много малко хора се раждат с такъв цвят на косата (поне в България), не им обръщай внимание.
ПП: Първото нещо, което много харесах в сегашния си приятел беше, че има рижа коса!

14.   Рижите хора са много симпатични. Казват, че има "огнени" характери. Аз мисля, че рижите хора са сладки.

15.   От авторката:
Въобще не вярвах, че ще има хора, които да харесват толкова много рижавата коса. Много ви благодаря, аз преди страшно много си харесвах цвета на косата, но поради негативни коментари, че цвета е лайнян ; xD ; Че е като на циганите и т. н. и така супер много се сдухах заради цвета.
Но иначе благодаря отново за положителните коментари и за съветите! :)

16.   Момиче, имаш най-яката коса не се боядисвай, защото никога няма да можеш да си върнеш прекрасния цвят! Не обръщай внимание на тия глупаци, ясно е, че са големи комплексари. (:

17.   Според мен най-хубавота черта на една жена е косата;затово я обичай

18.   Родителите ти са прави! Никога не се променяй, заради другите. Те трябва да те харесват такава каквато си. Естествената красота е най-хубава. Знам, че ти е много трудно да търпиш обидите им, затова просто ги игнорирай. Колкото повече не им обръщащ внимание толкова по-добре за теб. Когато не им обръщащ внимание ще спрат да те дразнят.

19.   Знам че е публикувано предо година но случайно намерих този форум . ровех се в нета именно защото много искам да се боядисам рижа. не знам как точно седят нещата но има много начини да ги затапваш без да ги обиждаш и псуваш ;д горе главата вие рижите сте ми страшно симпатични хора :)

20.   Много отдавна е направена темата, надявам се проблемите ти вече да не са актуални :) И аз имам такава коса, за това те разбирам :) Но децата са такива, подиграват се на всичко различно. Но по начина, по кайто се изразяваш и пишеш личи, че си умно момиче, а това е най-важното. Защото светът на възрастните е много различен от ученическия и в него рижата коса е нещо нормално, по-ценни са интелектуалните възможности на човека.
Желая ти щастлив живот, а истинските приятели не те гледат по косата :)

21.   Не мога да разбера защо момчетата ме дразнят и обиждат