Споделена история от Тинейджърски

Какво да направя, че той да ми предложи брак?
Аз съм на 21 години и вече съм на 100% сигурна, че съм намерила мъжа с който искам да споделя живота си... Той е много труден характер, има адски много недостатъци или както се казва трески за дялане, но въпреки това аз го обичам такъв какъвто е все пак никой не е идеален, аз също имам своите недостатъци. Та мисълта ми е такава, че много искам да се омъжа за него, дали някой може да ми даде съвет как да го подтикна да ми предложи, но не и да се натрапвам или да го казвам директно... Пробвала съм с разкази за мои приятелки, как са им предложили, коя щяла да се омъжва, на коя кога щял да и предлага, дори 1 - 2 пъти правих намеци от труда на искаш ли да се оженим или ще се ожениш ли за мен, но не на сериозно разбира се, а във вид на майтап, той не се сеща изобщо :(

Коментари

1.   По мое мнение той трябва да се реши на това сам, без да бъде насилван да го направи. Нали знаеш, когато насилват човек да направи нещо, той инстинктивно бяга от това. Щастлива си и това е добре. Има мъже, които панически се страхуват от женитби. Трябва да го имаш на ум. Не се самонавивай, че той не ти предлага и това е нещо лошо. Самонавиването само може да охлади чувствата ти към него и да започнат едни колебания... Живей си живота, обичайте се и се забавлявайте, останалото ще си дойде само.
Това е моето скромно мнение. :P

2.   За къде си се разбързала толкова? След години ще пишеш как си се омъжила по любов и как той не те уважава, не те разбира и т. н. Няма да ти избяга брака, но по-добре изчакай още няколко години. Ппепеляшка

3.   Абе сеща се според мен :)
Ралф

4.   Здравей аз съм момиче на 14 може да не разбирам много но ще си кажа мнението. Ако го обичаш толкова много и искаш да се ожените това е добре, но щом си му намекнала за свадба а той не ти предлага значи не иска да се жени все още защото не ми се вярва да е прост и да не разбира намека ти а можеби премисля това без да ти го каже и иска да ти направи изненада. Намекни му още един или два пътя и ако отново е същото се откажи и не му говори за това може някой ден той сам да ти предложи, но по добре не мисли за това още си млада само на 21 години животът е пред теб! а ако той не иска да се ожени за тебе значи не е човека за тебе.. намери си някой друк има много момчета който можеш да заобичаш и те тебе. просто повечето мъже дори и момчета от 14 на горе са лъжливи знаят как да омаят някое момиче да се преструват че ги обичат а всъщност да не испитват нищо! това е истена не се доверяваи и не бързаи да се жениш всичко с времето си ако съдбата е отредила да се ожениш сега то тогава това момче те обича и сам ще ти го каже няма да чака ти да му намекваш. Просто си чакай не се доверявай много и когато е писано то ти ще намериш мъжът който те обича и няма да чака никакви намеци от твоя страна той сам ще ти го каже! е късмет и се извинявам за правописните грешки и ако съм писала малко объркано просто съм малко расеяна но това е друга тема.. помисли си добре наблюдавай го за всичко и разбери първо дали е сериозен с тебе а ако е така и той има намерение да сподели живота си с тебе то ще стане.

5.   Насила хубост не става. Според мен достатъчно си го предразположила, не е от срамежливост, човекът си знае какво прави...

6.   Забременей :)

7.   Недей! Много си млада и най-вероятно някой ден ще съжаляваш!

8.   ахаха №6 с тебе съм!!! :)) това е идея :)
На колко години е той и от колко време сте заедно?

10.   Първо поживей малко с него, тогава наистина ще разбереш дали е за теб. Няма по - жалко нещо от това момиче да се моли да му предложат... когато му дойде времето той ще ти предложи, не насилвай съдбата. Аз първо поживях с моят и той ми предложи, въпроса не се забави, сигурно и при теб няма, ако той те обича!

11.   Много ме разочароваш, авторке. Толкова младо момиче, а вече готово да се превърне в поредната бременна булка едва ли не, защото е срещнала била мъжа. Не случайно мъжете правят това предложение, остави го него сам да си вземе това решение.
Лошо ли ви е сега, защо трябва непременно да се омъжваш, да правиш сватби?
Толкова голям боклук ли си, толкова ли ниско е мнението ти за самата себе си, че трябва да се предлагаш на момчето като нежелана стока?
Това ли заслужаваш?
Решавай, но ако го подтикнеш по някакъв начин да се ожени за теб, ако той не е готов, ако той не го иска 150%, ще съжаляваш цял живот!
А.

12.   Номер: 8. От 2 години сме заедно, аз съм на 21, а той на 31

13.   Извинявай, но за кого ще се омъжваш, ти нямаш приятел, имаш сексуален партньор, който явно не смята, че си от значение за него.

14.   Номер: 13. От тъпи комплексари не искам коментари

15.   Направи го постепенно. Като за начало, прекарвайте мн вр заедно, след това доста често оставай у тях за през нощта, за уикендите;пренеси си твои вещи в дома му;поискай ключ, с цел например да му направиш изненада, когато се прибере;заживейте заедно и предложението за брак ще се случи като естествено развитие на нещата.
Ел

16.   Ел едва ли има значение за теб, но по принцип нямало е един твой коментар, който да не ме е накарал да не се замисля и да не съм осъзнала колко си права и мъдра в доста отношения. Дори за свои проблеми съм се опирала главно на твоето мнение. Но с този коментар направо ме потресе. Продължавам да се надявам, че се шегуваш... :(

Моля те, дори и да си сериозна, кажи че го каза с ирония, за да се успокоя хаха.

Номер 11 е малко крайна, но като цяло права.

17.   Най-гадното нещо на тази възраст е, че си мислиш, че ТОВА Е ЛЮБОВТА НА ЖИВОТА ТИ! Най-голямата заблуда и младежка грешка, която толкова животи съсипва и такива бели ни кара на главите. На 21 нищо не сме видяли хора, нищо, а си мислим, че всичко. И аз от време на време залитам като авторката, но се опитвам сама да си набивам шамари, няма такъв филм на 20 години да кажеш това е човека, убеден съм, край. Има, грешка, по филмите и в заблудените ни представи и мечти.