Споделена история от Тинейджърски

Онлайн бизнес на 15
Здравейте, на 15 години съм и искам сама да почна да изкарвам парите си, мисля за онлайн бизнес, например да правя домашни гланцове или гривни и да продавам в инстаграм. Въпроса ми е, трябват ли ми някакви документи или разрешения, че да не стане беля. Не мога да си намеря физическа работа на тази възраст и затова се насочих към това.

Коментари

1.   Не ти трябва нищо.

2.   Давай смело. За такива дребни пари не биха те закачили, нито си струва времето, нито усилията.

3.   Няма да има проблем, като за начало. Ако се разрастенш и нещата правят сериозни обороти, тогава може да помолиш ваще да направят фирма. Измисли нещо, което да е представено по-различен начин от останалите. Трябват ти хубави снимки, постоянство в публикациите и нещата да са качествени. Успех!

4.   Чети статии със съвети как да направиш собствен бранд.

5.   Хахаха момиче ти си на 15 години по закон вече имаш право да работиш без никакъв проблем не си вече малка спокойно можеш да си намериш работа, но само по на половин работен ден всички мой съученици работеха на тази възраст също и на сестра ми съучениците и между впрочем аз съм 01 на 21 години съм и все още уча защото прекъснах училището и да ти кажа, че от цялото ми училище всички ученици които вече имат лични карти някой от тях работят, а то училището е такова професионално училище механотехникум и момчетата и момичетата си работят без никакъв проблем макар така, че и ти може просто иди и си намери работа нищо не те спира, иди питай за работа дали търсят работници ако имат места или гледай от интернета за обяви за работа или пък по вестника, пак казвам нищо не те спира ти вече си голямо момиче, но най лесно ще стане да си намериш работа чрез приятели или техни приятели.

6.   има си тънкости тази работа. Като пускаш платени публикации във фейсбук - след еди колко си долара ти пускат фактура и ти трябва фирма, регистрирана по ДДС. И в този ред на мисли, ако има хора, които рекламират с платени публикации и нямат фирми - кажете тайната.

7.   Номер 5, не и пълнете глава с глупости, моля. Собствен бизнес на 15 - страхотно! Давай смело!

8.   Номер 5 - защо е този смях в началото и защо се опитваш да я пращаш работник?

Аз имам предположение и ще го споделя:
Страх те е от това, че на 15 години мисли за бизнес!
Страх те е да не постигне нещо повече в живота си и искаш да се умори и отегчи, като стане работник на тази възраст.
Страх те е от това, че е предприемчива!
Страх те е да не направи собствена марка на 15 години и за това се смееш ехидно!

Пожелавам на момичето да се вслуша в хубавите съвети по-нагоре и да чете много, да не се отказва и да вярва, че може да създаде нещо качествено и полезно за хората, от което да изкарва пари и да се чувства удовлетворен човек, който да дава пример на другите! А от такива, като теб ми се гади!

9.   Отговор към номер 8 аз съм номер 5 смея се снисходитело, а ти не разбра и веднага започваш да си мислиш едиси що си нещо което аз изобщо нямам предвид.

11.   Номер 8 ти вероятно си някаква легла дето живее в облаците момиче слез на земята защото много си фантазираш и ми викаш страх те онова страх те това, абе ти си много глупаво създание от какво да ме е страх? И ми викаш страх те, че може да си направи свой бранд къв ти брад бе ти първо започни да мислиш реално в живота как е защото ти си много зле.