Споделена история от Тинейджърски

Гадже или просто приятел?
Здравейте, аз съм момиче на 14 години – 8 клас. Ходя на тренировки по плуване всяка събота. Автобусът за плуването идва в 14:15 часа на спирката. Заедно с мен чака и едно момче, което е на 13 години – 7 клас и също ходи на плуване. Аз го познавам от преди, но той сякаш не ме помни. Та запознахме се наново и си станахме доста близки, въпреки че се виждаме само в събота за плуването. Аз започнах да си го харесвам, а той сякаш също изпитва нещо към мен, но не съм сигурна.
Той държи да идваме на спирката за плуването 15 мин. преди автобуса, за да си говорим. Освен това сяда до мен в автобуса, гъделичка ме, закача ме и ме разсмива. Днес също бяхме на плуване и сякаш той се опитваше да флиртува с мен. Докато бяхме в автобуса разказваше вицове. На няколко пъти се опита да ме погали по косата и да ми легне на рамото. На басейна също не спря да се закача. После на сешоарите ми предложи да ми изсуши косата. А докато чакахме автобуса даже ме попита – „Може ли гуш? “ – тоест да го прегърна!? Аз бях толкова изненадана, че като най-голямата загубенячка просто му казах, че се държи странно. На връщане в автобуса ми каза, че е имал шестица по Математика и ми посочи бузата си. Аз веднага разбрах, че той иска целувка по бузата! И тогава се парализирах! Моите родители са доста старомодни и са ми забранили да си имам гаджета. Веднъж се опитах да си направя една шега, но мама разбра и ме наказа без фейсбук, без интернет и даже започна да ми контролира телефона, което не е нормално на моите години, а аз даже не съм имала истинско гадже, а си бях направила шега. Оттогава съм обещала на мама и тате да нямам никакви гаджета.
Така че наистина се парализирах, когато момчето от плуването ми поиска целувка по бузата. Толкова много ми бяха повлияли родителите ми, а даже не беше по устните, а по бузата. И толкова дълго съм седяла без да кажа нищо, че момчето си помисли, че не знам какво значи този знак (да си посочиш бузата), каза го на глас и аз го чух. После, за да не бъде неловка ситуацията, аз започнах да говоря за някакви зелени пчели!!! Представяте ли си!?
Иначе останалата част от пътуването мина много добре. Като наближихме спирката за слизане от автобуса на мен изведнъж ми се доспа и се облегнах на предната седалка, но не ми беше никак удобно и момчето ми предложи да легна на рамото му. Аз отначало се дърпах, но после се съгласих. И както се бях подпряла на рамото му и той по едно време си наведе главата към моята и ме хвана леко за ръката. Беше ми много хубаво, но точно тогава стигнахме до спирката и трябваше да слизаме. Разделихме се с прегръдка и всеки си тръгна към дома.
Сега въпросите са ми:
1. Дали според вас той също ме харесва, или просто се държи мило и се опитва да е кавалер?
2. Трябва ли да предприема нещо, защото все пак съм дала обещание на наште?
3. Как бих могла да превъзмогна този страх от близостта и целувките?
Бих Ви била много благодарна, ако ми бъдете полезни със съветите си! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Той е голямо бебе, но въпреки това, нахално и нарцистично.
Откъде-накъде ще очаква целувки, защото имал бил шестица по математика. Супер инфантилно и бележкарско от негова страна.
Родителите ти имат право, защото знаят в какъв свят живеем.
Тези уж невинни момчета още от 11-12-годишни гледат порно и се самозадоволяват. Имай го предвид, а може и вече да си чувала съучениците си да обсъждат подобми преживявания.
За мен това е несериозно. Някакви си 15 минути на спирката всяка събота.
Вие сте просто познати. Нищо повече. А единият е нарцистична личност.

2.   Виж, дръж се по-резервирано и се научи да казваш не, не ми е приятно, не искам и т. н. Момчето те харесва, но е доста напористо и след една седмица вече може да поиска секс. За съжаление, на повечето това им е основната тема. Не можеш ли да споделиш с майка си, тя най-добре те познава?

3.   Мисля, че те харесва дай му шанс не съм съгласна с номер 1, нещата са невини и това е детска любов.

4.   Номер 2 нали майка и не и дава гадже бе човек.