Споделена история от Тинейджърски

Социална фобия
Здравейте. На 14 год. момиче съм.
Имам социална фобия, но още по-гадното е, че аз съм поканена на рожденият ден на една добра приятелка ще си го празнува в CCS каза, че ще гледаме и на кино някой филм, че ще се размотаваме и т. н.
Но проблема е, че аз не мога да общувам нормално с хората, или веднага щом мина през някого и той започва да се кикоти.. Имам чуството, че всички гледат мен и че всички се смеят единствено на мен. / Как изглеждам, как ходя и т. н. /
Не знам какво да правя, рожденият ден е в събота а аз не искам да отида, защото ме е страх точно от това. ;х
А пък и от страна искам да уважа приятелката си.
Не знам какво да правя, побъркват ме тези мисли, моля ви помогнете ми. :(

Коментари

1.   Ами така се преодолява тази "фобия"
като излизаш повече. Като за първо време не мисли толкова много, че всички кометират. гледат и мислят за теб.
Със сигурност не си толкова интересна, че да привличаш вниманието на всички.
Щом ти е приятелка, иди!!!
Не е казано, че трябва да си център на вниманието или душа на компанията :)

2.   Още си малка и трябва бързо да се пребориш със тази фобия защото като станеш-по голяма става много лошо. ти си на 14 аз съм на 19 заради тази фобия изгубих всичките си приятели, за това преодолявай я защото става много лошо.

М19

3.   Нека да те успокоя, че не си центъра на вселената. Този рожден ден е шанс за теб. Като излизаш по-често ще го преодолееш. Всичко идва от ниското ти самочувствие.

4.   №1, мани, то сега е модерно малко нещо да не ти е на кеф и веднага се казва, че имаш фобия или депресия. Едно време на тези работи никой не им обръщаше внимание - идваха си и си отиваха от самосебе си.

5.   Иди на психиатър, ако не успееш да преодолееш това. Все пак първо пробвай сама - нали знаеш, че това да се смеят на теб, да оглеждат само теб и пр. е абсурдно. Защо се тревожиш и нямаш самочувствие? Бъди по-смела и излизай повече, не се тревожи за глупости и отди на рожденния ден.

6.   Навремето страдах от социална фобия, бях много, много зле като се сетя смешно ми става и немога да повярвам. Как го преудолях-изправих се срещу фобията. Направи както ти казва 1, отиди, забрави за другите, не ги забелязвай, мисли само затова да се забавляваш и на теб да ти е добре. Направиш ли това успешно, резултатът ще е налице:)

7.   Скъпааа, всичко е в главата ти!
Не се притеснявай, всеки си има някакви недостатъци. Както каза и номер 1, тази фобия се преодолява с излизане. Не отказвай никакви покани, даже ако можеш, сама кани приятели и приятелки да ходите нагоре-надолу.
А за рождения ден - слагаш си нещо, скоето се чувстваш удобно - рокля, пола, блузка, костюмче.. все едно какво, важното е да се чувстваш добре в него, правиш си прическа, слагаш малко грим и ОТИВАШ!!! Естествено, не прекалявай с разкрасяването, защото тогава наистина ще ти се смеят. Най-важното е да се чувстваш ти самата добре в собствената си кожа и да бъдеш уверена! След това спри да мислиш за мнението на другите. Не забравяй, че никой не е идеален. ;) Успех! :))

8.   Отиди и уважи приятелката си!!! Но ако смяташ, че сама не можеш да се справиш с този проблем, моят съвет е да се консултираш с детски психолог! Сигурно ще си кажеш АЗ НЕ СЪМ ЛУДА! И тук ще сгрешиш - на психолог не ходят лудите! А и имаш право на направление от Здравната каса... просто ще споделиш със специалист.. успех с твоята фобиа... а и още нещо не си мисли, че само ти имаш фобиа... Аз отивам на кафе и си мисля, че ще ми прилошее и ще повърна... НЕ СИ САМА!!!!

9.   Вземи си Валидол от аптеката това са таблетки които се смучат като бонбон има ефект успех

10.   На мен също ми се струва, че всички ми се смеят, всички мен гледат, но не им обръщам много внимание. Да не те интересуват другите-просто не обръщай внимание и ходи където си искаш с когото си поискаш.