Споделена история от Тинейджърски

Оценка
Здравейте. Аз съм на 16 и съм в 10 клас. Искам да разкажа моят проблем. Имам една учителка, която не ми пише добрите оценки, а лошите. Давам пример : тест на, който имам 3 ( веднага я нанася ), но ако имам 5 или 6 от активно участие не ми я нанася изобщо. Накрая ще ми каже : Трябва да те оформя, как ще те оформя с този и тази оценка, дай да те изпитам още 4 пъти. Добър вариант ли е да и пиша в школо, че нали така и така, кога ще ми напише оценките, защото като гледам само лошите оценки и похвали ми пише. Ама похвалите накрая не ги броят нали! Смисъл не съм бележкарка и не ми се карат за оценки, но тук говорим за отношения учител-ученик и наистина не ми е приятно, когато съм учила, тя ми е казала, че имам 6 и тази 6 все едно не същестува като оценка. Нали това не е само към тази учителка, повечето го правят.
Ако имате подобна ситуцаия или можете да изкажете мнение по темата, защото наистина искам да и кажа, но да е по най--приличният и възпитан начин.
П. С вече съм говорила на живо с нея - НИЩО.

Коментари

1.   Говори с класния си ръководител и помоли за съдействие.

2.   И аз имах една такава учителка по български. Като ме изпитваше веднъж си спомням (това беше по време на ковид - онлайн) аз и отговорих на всичко, даже някои неща прочетох от нейният план, защото бяхме с изключени камери. И уж казах всичко вярно, буквално повторих нейните думи, но ми написа петица. След мен изпита две други момчета, които нищо не знаеха и даже не си правиха труда да изглеждат подготвени получиха отличен. Учителите просто си пишат това което са решили... и най-лошото е, че е накрая ме оформи с пет за срока (12 клас) нищо че средно аритметично оценките ми бяха над 5, 50. И най-важното е, че отличните ми оценки бяха от присъственото...

3.   Говори с директор

4.   Когато ти каже че имаш 5 или 6 веднага на момента й връчваш бележник, така тя няма как да избяга от вписване, дори и да не впише в дневник, имаш доказателство за добрите оценки които тя лично е вписала в бележника ти.