Споделена история от Тинейджърски

Непрекъснато идва в нас
Здравейте. Момиче на 14 години съм и имам ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ! Поне за мен.. :X:X
От два месеца една моя приятелка идва всеки ден ама наистина ВСЕКИ ДЕН у нас за да си преглежда във фейсбук нещата както и в други сайтове.. Днес примерно дойде в 2:30 а си тръгна в 19:30.. Направо не издържам по цял ден седи на компютъра ми а аз се опитвам да си поговоря с нея как е, какво става а тя мълчи и си гледа нещата.. Много ама наистина много започва да досажда с тези глуповати сайтове и понеже нямам смелост да й го кажа бихте ли ми казали дали има начин да блокирам тези сайтове и като дойде да не може да влиза и да се откаже веднъж завинаги, защото не мога да правя нищо през това време, през което тя седи на компютъра ми.
Моля ви, без обиди.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Хубаво би било да се научиш да бъдеш откровена с хората около теб, без да се притесняваш какво ще си помислят, дали ще се обидят, разсърдят и т. н. Тези, които наистина държат на теб, ще продължават да го правят и след като изразиш мнението и недоволството си от поведението им. Приятелката ти откровено те използва, не идва на гости заради теб самата и компанията ти, за какво ти е такава приятелка? Иначе, един от вариантите е да си спираш нета, когато идва и да й кажеш, че временно нямаш такъв. За нула време ще си намери друг, на който да досажда и ще се отървеш.

2.   Подкрепям номер 1. Ако интернета ти е с рутер, просто го изключи от контакта, ако не е, отскубни кабела отзад на компютъра. Кажи й, че не сте си платили нета и са ви го спряли и не знаеш кога пак ще ви го пуснат.

Другият вариант е да не правиш тия работи, а откровено да говориш с нея, ако трябва я нахокай малко. Но ако мислиш, че няма да те чуе.. дърпай кабела! ;)

3.   Кажи и дарих компютъра на бездомните. Хектор

4.   Как не я е срам! Тя не ти е истинска приятелка щом прави така. Просто и кажи да не идва повече, но ако продължи кажи на вашите. Защо изобщо я смяташ за приятелка? Тя те използва за да си гледа сайтовете. Къщата си е твоя. Не позволявай да влиза-това е ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО! Зарежи я и не я поглеждай повече, колкото и неприятно да ти звучи. По-добре да си сама отколкото да имаш такава приятелка.

5.   Ами от зад на компютъра най - отгоре има едно копче натискаш го и компа ти се изключва и не може да се включи докато не щракнеш същото копченце... Пробвай така и и кажи, че не работи компа

6.   Кажи и го по добре най-лесният и правилен начин не може просто ей така да идва и да седи във вас всеки ден за да седи на компа! Смисъл по добре и кажи че не ти е приятно това или нещо такова не оставяй нещата така (: (С.Р.)

7.   Да, то се иска малко съобразителност, ама щом "приятелката" ти я няма... никаква приятелка не е. №1 е прав(а)!

8.   Спри си интернета. Няма как да влиза в сайтове без нет.

9.   ДА! Има начин. Със всяка антивирусна може, стига да имаш такава, де! Хайде редакторе направи изключение, защото мога да помогна на момичето! Пиши ми на скайп: *** . Дано да си с аваст, авира, есет или др. с тях е най-лесно!

Ама не мисля, че това е решението на проблема. Проблема ти е уж фр. ката ти, която идва у вас всеки ден, сяда пред компа и нито дума повече! Най-добре й кажи всичко в очите. Но тъй като, ако това ми се беше случило на мен, никога нямаше да събера смелост да го направя, така че ще ти препоръчам друго.

Донякъде съм съгласен с 1, но не е толкоа лесно и просто. Посети я и ти някой път. Поговорете си, за какво ли не, (освен за вас, де! Всички знаем, че в това най- ви бива, и нищо няма да излезе. Само ще си загубиш времето и нервите.) Опитай се по някакъв начин да станете по-близки. Напр. помотайте се някъде, говорете си за (нас), момчетата. За птичките, пчеличките, за смисъла на живота, за Бога, дори ако щете за Джъстин.

Друга идея. Свалих филма "устойчив на огън" и имам програмата, която чете субтитрите чрез KMPlayer, хайде когато ти е удобно да го скиваме? Или й сподели нещо, проблем, мъка, болка. Бре най-общо казано, опитай се да станете мн. добри фр. Ако не стане, е то времето ще покаже.

Хайдй със здраве :)

Модератор - изключение ще се направи в краен случай ако авторката е опитала всички възможни начини да се справи, но не е успяла.

10.   Миличка, а кога се учиш уроците? Тази твоя "приятелка" ще ти провали и ученето и ще намали шанса ти за добра реализация. Какви са тези приятелки? Или поговори с нея с риск да я загубиш, но очевидно тя не ти е приятелка, а просто те използва, или помоли майка ти някой път да влезе в стаята и да го направи, ако не искаш ти да влизаш в конфликт с нея. Но първия вариант е за предпочитане, защото ти трябва да се научиш да казваш не, а очевидно е, че не го можеш. Не се давай така да те използват! Успех и пиши какво се е случило!
Сара

11.   Подкрепям 1, но вече е късно иначе. Кажи ?, че са ти спряли нета...

12.   От авторката:
Хора, нищо не стана.
Бях послушала номер 1 и махнах кабелчето отзад и нямах интернет. Тя като дойде се учуди защо нямам интернет, опитваше нещо на компютъра ала-бала стояхме около 10 минути ей така на и изведнъж тя ми вика: "Я, обърни компютъра" и аз само седя и гледам.. Обърнах го и тя видя, че кабела е изваден и го сложи.. Каза, че явно е паднал и съм се заблудила и отново остана до 5 часа. :x
Не знам какво да правя, нямам смелост да й го кажа. ;х Моля ви, модераторите позволете на номер 9 да си даде скайпа, че.. :x

13.   Авторке, какво чакаш още ми не и кажеш на тази нахалница истината. Някой хора не разбират от намеци. Не си и длъжна все пак, а и вече не е толкова скъпо да имаш компютър и интернет, както беше едно време. Научи се да поставяш натрапниците на мястото им, иначе много ще те мачкат в живота!
Аз си мисля, че тя се е усетила, че ти си извадила кабела, ами се прави на луда. Възползва се от теб, защото нищо не казваш. Кажи и че вече не може да го ползва и от там на татък не и вдигай нито телефона, нито и отваряй вратата!

14.   Има много начини да блокираш сайтовете в които тя е влизала, като например от антивирусната (ако имаш такава) да ги блокираш, но може да го направиш и от защитната стена. Но има още и специални програми за тази цел. Просто се поразрови в гугъл.
Предлагам ти да си изтеглиш една от многото програми (ако модераторите не изтрият линка): http://forums.softvisia.com/index.php/topic/9789-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

15.   Момиче ти си луда тя не ти е приятелка... Кажи, че ваще са ти забранили да идва просто.. незнам какво да ти кажа това ми звучи супер тъпо и все едно не е истина...

16.   Кажи и, че родителите ти се сърдят, че не си изчистила, че не си учиш уроците, че сметките за ток са набъбнали, че ти правят скандали за това... Можеш да и кажеш, че нямаш интернет-просто финансово сте закъсали и не може да го платите... Това момиче защо няма компютър? Няма ли други приятелки? Може да си деликатна и да помолиш майка ти да ти спретне един лъжлив скандал като се прибере по-рано и тя вече няма да стъпи! Успех!

17.   Ами тази твоя, , приятелка'' трябва да бъде нахокана и да я е срам от самата нея (нахокана имам предвид да бъде обидена-тоест ти да и измислиш там някакви велики речи:4е ти е писнало да те използва и да я изгониш да повикаш родителите си да и се скарат и др.