Споделена история от Тинейджърски

Ударих майка си
Какво да кажа нещата стигнаха до краен предел. Майка ми пие има проблем с алкохолът които не признава и това е от години.
Пие всеки ден колкото и да се моля да спре не става само лъже и се крие. Когато е пияна аз не издържам и получавам гневни изблици и да не мога се сдържам и стигам до агресия... Не искам да се оправдавам това е толкова грозно, но знаете ли какво е всеки божи ден да се разправяте с пиян човек? Ужасно е положението вкъщи е на ръба... Не знам какво да правя? ...

Коментари

1.   Не знам дали знаеш, но алкохолизмът е болест. Дори дават ТЕЛК за това заболяване, приемат ги в болница, за да ги закрепят малко, лекуват ги в психиатрия. Алкохолиците могат и да влезнат в ремисия, но първо трябва сами да пожелаят и след това с доктори и близки да се закрепят. Имам близък, който на 25 си е правил безпаметни едноседмични запои, по това време се е осъзнал и после 25 години не е изпил една капка.
Не я бий. Ако искаш се консултирай с нейния ЛЛ и се опитай да помогнеш.

2.   Следващият път и натикай главата под студена струя вода и дано да изтрезнее по-бързо, но май пияниците само определени здравни заведения ги оправят. Дори и диагноза цироза на черен дроб да получат пак не спират

3.   Има клиники за лечение на алкохолна зависимост. Иначе те разбирам перефектно, защото когато човек е е изкаран от нерви, съзнанието му е силно замъглено и тогава може да стигне до крайности. Това те оправдава. Ти в сърцето си не би го направил, но това е в следствие на замъглено съзнание. Но с бой в некакъв случай няма да се оправят нещата. Освен, ако отсрещтната страна не я е толкова страх от това, че да не си позволява да посяга към алкохола, но ти не би причинил това на майка си. Затова най-добре да полежи в клиника за лечение на алкохолна зависимост. Хем ще спрат скандалите, хем ще удължи живота си, понеже алкохола е билет за пряк път към гроба.

4.   Заслужила си е шамара, нямаш вина!

5.   Мисли в посока как да се махнеш защото няма как ти да е спреш докато тя не иска. В този кошмар няма как да живееш отиди при някой близък.

6.   Не посягай ако не те застрашава физически, като за начало. Мога да ти кажа, че знам наизуст за какво говориш. И моята се напиваше, все още се налива. Налива ли се, върху всички болкук хвърля, псува мен и жена ми, изнудва емоционално, реве и обременява всички с жалките ѝ недъзи. Така е било цял живот, много хора измъчи.

Мога да ти кажа аз как се справих: прави само нужното, не се обременявай с лигавщини. Ако те псува, игнорирай. Ако провокира, игнор. Не си бавачка, родителите се грижат за децата, не обратното. Прави каквото е нужно, но не повече. Ако ти писне да слушаш хленч, излез навън. И гледай да се махнеш колкото по-бързо можеш. Такива твари искрено ти хабят живота и изпиват младостта. Аз бях в клинична депресия, докато не се изнесох перманентно и не ограничих контакта. Да гледаш пиянде цял живот не е съдба, която някой заслужава.

7.   Това за шамара не знам дали си го е заслужила, просто не я удряй другия път а бягай с 200 като я видиш в това състояние.

9.   ами кво да ти кажа мн е грозно да удряш майка си смисъл помогни вместо да я пребиваш

10.   Майка ти е такава, каквато е. Остава ти само да я приемеш и обичаш такава каквато е, ако искаш да си щастлива и да ти върви в живота.

11.   Ако си пълнолетен се изнеси на квартира, но не й давай адреса си. Напълно я игнорирай и си гледай живота. Грях е да удриш майка си, каквото и да прави. Изнеси се, замини за друг град, ако трябва и я остави да се оправя сама. Друг начин да й помогнеш е да я заведеш при Анонимни алкохолици. Или в болница за зависимости. Така ще й помогнеш, а не да я удриш.