Споделена история от Тинейджърски

Изнудват ме за тийн порно
Здравейте. Една моя приятелка ме беше вкарала в разни телеграм групи да гледаме момчета и един продаваше достъп до телеграм група, в която има порно с тийнейджъри, най-вече каза, че има с Джейсън Момоа като тийн.

Попитах го дали може да ме вкара, за да видя, стана ми много любопитно, но ми каза, че това е възможно срещу 20 долара.

Преведох му на пейпал и след това ми изпрати някакви линкове, отворих ги, но само в единия имаше порно и там нямаше тийн, нито Джейсън Момоа, а имаше някакви малки китайчета.

След това ми се включи някакъв друг потребител (предполагам е същия) и ми изпрати ип адреса ми и каза, че ще съобщи на съответните органи на интерпол и в България ако не му преведа 500 долара. Изпрати ми скрийншот как съм му писала и съм му превела 20 долара по пейпал. Уплаших се и го блокирах.

П. с. имейла му и имената му в пейпал бяха руски.

Ако нашите разберат нз какво ще ми се случи....

Мога ли да имам неприятности? Не съм извършила нищо нередно, нищо не съм сваляла на компютъра си от такъв тип неща.

Коментари

1.   Не се страхувай, първо него ще тикнат в пандиза, ако се свърже с полицията.

2.   Ама и ти в какви глупости се набутваш... ползвам телеграм от няколко години и никога не съм влизала в подобни групи. Фенка съм на Момоа, но какво по дяволите ще му видя като тийн... детенце някакво. Вълнуващ и възбуждащ е като зрял мъж, но... "любопитството убили котката".
Не е трябвало да го блокираш, но нищо, и така може да се хване ако се обърнеш към офис на Евро или Интерпол в България, а може и в прокуратурата да подадеш сигнала. Щом линкът, който ти е дошъл не е по твое желание и специална поръчка, ти нямаш от какво да се притесняваш. Но е редно да подадеш сигнал с приложени чатовете ви, заплащането т. н цялата комуникация.
А другият вариант е просто да забравиш и да не се вкарваш повече в подобни схеми. Аз бих докладвала обаче подобно нещо!
Няма как да знам за хора занимаващи с продажба на педофилски материали и да премълча.

3.   Значи голяма глупост си направила като си му се вързала на тоя да му платиш 20 долара за да гледаш порно с Джейсън Момоа.
Доколкото знам, порно сайтовете в България са забранени (България е една от четирите страни в Европа които ги забраняват), но такава забрана съществува само на хартия. Никой няма да тръгне къща по къща да гледа какъв е трафикът и да търси дали потребителите на интернет не гледат порно. В Бг се гледа порно и полицията не закача чикиджиите и палавниците, никой няма да тръгне да глобява 70% от населението (най-малко). Не се връзвай на шантажите, тоя хубостник дето ти иска 500 долара не е толкова тъп да вземе да съобщава на Интерпол и ала бала. Той самият извършва престъпление (кибър измами), тъй че в момента ти би трябвало да отидеш в полицията и да подадеш жалба срещу него. Ти разполагаш с неговите координати. Най-вероятно имената му са фалшиви, но пейпала е свързан с банкова сметка, доколкото знам, и зад тая банкова сметка стои реален човек, тъй че не е трудно да се проследи кой получава парите. Въпроса е че ти като непълнолетна за да подадеш жалба трябва да отидеш с родителите си и предполагам че не искаш те да разберат.
Сега най-добре да излезеш от тия чатове в Телеграм и да провериш телефона си за вируси или програми шпиони. Свали си някой хубав анти вирус. Лошото е че си влязла в тия линкове, а от там може да са ти вкарали всякакви боклуци в телефона.
Имам позната която работи в съда и не са никак малко случаите на хора шпионирани чрез уеб камерата на компютъра. Вкарват им шпионска програма без те да разберат (просто чрез кликване на линк) и вируса задейства камерата. От там нататък престъпника разполага с интимни кадри и лична информацията на жертвата. После престъпниците влизат в контакт с жертвата и я изнудват за пари, в противен случай заплашват с разпространението на интимната информация. Да не говорим че ако ти вкарат някой по-интелигентен вирус и парите могат да ти източат ако ползваш електронния офис на банката (копират ти потребителя и всички пароли). Задължително сканирай телефона си за подобни вируси и повече никога не отваряй такива линкове нито превеждай пари на непознати. Това да ти е за урок.

4.   Авторе недей се набутва повече в такива схеми. Стискай зъби сега да не почукат на входната ти врата от ГДБОП, да питат кой от този IP адрес е гледал порно с малки китайчета... Порнографията е забранена в България, а педофилията е наказуема от закона!

5.   Номер 4 първо тоя който е подал сигнала ще набутат у пандела.

6.   Н 5, глупости говориш! Надяваш се на дезинформация да те спаси от... нещо по темата? !

7.   Нищо не могат да ти направят, бъди спокойна и блокирай изнудвача.
България не си мърда пръста за киберпрестъпления, ся ако си хакнала сайта на МВР, НАП и НОЙ е друго.