Споделена история от Тинейджърски

Не мога да преодолея комплексите си...
Имам един много сериозен проблем. Още от много малка съм със смачкано самочуствие и това ми пречи в живота. Изпадам в депресии, защото се мисля за грозна дебела и т.н.

По принцип всички ми казват, че съм много красиво момиче, просто имам 3-4 излишни килограми... Харесвана съм и то много, но не мога да преодолея комплексите си...

Понякога ме е било срам да се кача в автобуса ако там има много момчета, срам ме е да танцувам в дискотеките, просто съм се свила отвсякъде... не ми се излиза... от нас...

Имам много хубав приятел, който ми казва постоянно, че съм невероятно красива, но не знае за комплексите ми... не мога да си помогна сама...

Коментари

1.   Застани пред огледалото, погледни се и раздели нещата на две: На такива които могат и не могат да се променят. Независимо дали ти харесва или не,
ако има нещо,
което не ти харесва в твоето тяло и
не
ти харесва, ти си длъжна хладнокръвно да го приемеш. Това което можеш да промениш, събери усилия време и желание и го промени. Ще се отърсиш от комплексите си когато започнеш да се харесваш сама. И не забравяй, че все пак Бог ни е създал съвършени. Когато не се харесваш сякаш Му казваш че не си е свършил работата добре.
Усмихни се и се отпусни, надявам се, че бях изчерпателен и думите ми не ще бъдат напразни.

2.   Я стига, всеки е такъв какъвто е и за това всеки е красив. Щом имаш приятел значи поне за един човек си красива - за него, а най-вероятно те харесват и други момчета, но стоят на страни защото си заета нали не искаш като вървиш по улиците и да ти падат в краката.

3.   Вдигни главата и раменете и върви напред! Глупаво е да наказваш себе си заради това, че обществото е нетолерантно и зле възпитано!

4.   Щом имаш комплекси относно теглото ти, защо не отслабнеш?
*Яса

5.   Като ти казват, че си красива, а ти не искаш да го приемеш, не мога да те разбера. Разбираемо е, ако си грозна и другите ти казват, че си грозна, но при теб не е така. Стягай се и стига глупости!

6.   Да слушай номер 5. И бъди щастлива, че за приятелят ти си красива. Аз също не се харесвам-намирам се за грозна и дебела, но спроред хората около мен не съм, а аз се чувствам така защото той не ме обича и не ме харесва, и това ме смачква още повече. Изтъква красотата на другите момичета, тяхната интелигентност, а за мен нищо само крясъци и викове, в неговите очи аз съм нищожество колкото и да проявявам разбиране, доброта към него аз и оставам нищожество в неговите очи, а в очите на обкръжението съм мила, спокойна и приятна. Защо той ме мрази и не ме обича не знам

7.   Ама ти нямаш почти проблеми бе момиче харесвана а я е срам.