Споделена история от Тинейджърски

Твърде малки гърди
Здравейте, аз съм момиче на 13 години (тази година ще правя 14) и от скоро се притеснявам за нещо (не съм сигурна дали е точно притеснение)… Имам малки гърди и се притеснявам, че като порасна ще са ми същите - малки! Представата ми не е да имам супер големи гърди, увиснали и т. н. , а просто нормални, кръгли. Имам чувството, че от както са започнали да ми растат (на 10, 11 години) са ми същите и в прочие първо дясната ми започна и после другата, даже сега тя ми е по-голяма от другата и мисля, че е нормално… Този страх се появи от моя приятелка, която има супер големи гърди! Тя ми каза, че майка ú е казала, че гърдите растат до 7/8 клас, а аз сега съм 7-ми клас и съм супер притеснена и ми е много гадно, но естествено, не знам дали е вярна тази информация. Даже по-малката ми сестра, която е на 10 и след седмица става на 11 са ú по-големи от моите, стърчат и носи ужасно големи сутиени, почти като на мама и не казвам, че искам като нейните, но просто ми прави впечатление как така аз с 3 години по-голяма от нея имам по-малки гърди от нейните… Та желая да ми кажете вашите гърди кога спряха да растат, дали е нормално, или приятелката ми говори глупости! И пак ви казвам моята представа не са най, най-големите и най-увисналите, а просто нормални. Не искам да си мислите, че искам невъзможното, благодаря предварително :) …

Коментари

1.   Трябва да позволиш на някой твой съученик, който много ти харесва, да ти смуче зърната на гърдите, което е една полезна стимулация и ще видиш след известно време как те започват да растат. Аз имах същия проблем на твоите години, но направих това което и теб съветвам и сега съм на 18 години и имам нормална големина на гърдите ми. Дори много момчета ме заглеждат в гърдите.

2.   Важното е да не правиш диети и да гладуваш и ще растат. На 13 си и си в началото на пубертета.

3.   Зарежи сравненията с другите, няма значение за какво става дума. От това нищо няма да спечелиш, даже ще се чувстваш по- зле. Можеш да се успокоиш, защото гърдите не растат до седми- осми клас, а обикновено до много по- късно. Няма как да се знае при теб как ще стане, но главното е генът. Дори и да ти останат малки, трябва да намериш начин да се харесваш. Самочувствието е важно и не бива да се крепи на физически белези, върху които нямаш контрол. Гледай да се поддържаш във форма и да си здрава, показвай колко вярваш в собствените си способности, така ще привличаш околните. Хората, които си струват, ще го оценят.

4.   Малките гърди са много секси! А и колко големи смяташ, че трябва да са ти? На мен като мъж ми е достатъчно колкото да ми изпълнят шепите и да могат да се допират една до друга знаеш за какво. Всичко останало е средновековна лакомия и копиране от порното.

5.   Здравей аз съм 14 години и, ако това ще те успокои съм в абсолютно същата ситуация като теб. Това зависи много от телосложениеро, ако под 50-55 килограма е нормално да не се развиват още, трябва да напълнееш, ако си примерно 60кг ще има огромна разлика

6.   Циците растат поне до 18 годишна възраст.