Споделена история от Тинейджърски

Как да изляза от депресията
Здравейте, момиче на почти 18 съм и от 5 години съм в депресия. Няма да изпадам в обяснения просто искам да знам как да се справя. В последно време си мисля дали живота е просто такъв и просто съм пораснала или просто никога няма да изляза от тази депресия. Все си представям как след време съм свободна и щастлива и просто ще се смея на тези моменти, но си и мисля че това никога няма да се случи. Чувала съм за хора които в продължение на години са в депресия. Не искам да се случи същото с мен.

Коментари

1.   От както на 14 години баща ми почина бях в депресия до преди 1-2 години (сега съм на 23)

Единственият начин да се справиш с депресията е да не оставяш време на мислите ти да ти завладеят съзнанието. Всеки човек, който мисли прекалено много за негативни неща се измаря и физически. За да премахнеш тези мисли трябва да промениш малко начина си на живот
1. Ако не спортуваш вече започни да го правиш, но по-усилено
2. Пий по 2л вода на ден за да ти се пречиства тялото от негативните мисли
3 Щом си на 18 скоро ще завършваш училище. Постави си ясна цел с какво искаш да се занимаваш в бъдеще, а защо не и още сега. Работи всяка свободна секунда над тази цел, просто излъжи депресията като не си оставяш време дори да мислиш глупави неща.
4 Малко банално звучи това, но бъди благодарна за това което имаш Дори да имаш някакво заболяване, въпреки че не си описала, бъди благоадрна за шанса да се излекуваш. Бъди благодарна за роднините си, това че още си жива дори, за храната на масата и тн. Неща които имаме за даденост, но изобщо не са за ужасно много хора.

Успех и почвай да действаш, от теб зависи! :)

2.   И аз мисля, че е добре да осъзнаеш колко много имаш - млада си, здрава си, бъдещето е пред теб. Започни да спортуваш или тръгни на йога. Стани планинарка и ходи из природата - има групи планинари във Фейсбук. Стани доброволка в нещо - има приюти за бездомни животни, има Гората. бг, в която хора се събират и засаждат дървета. Или започни да се занимаваш с изкуство - слушай музика, ходи на концелти и пр Помисли си какво искаш да работиш - и го учи в университет...
А ако имаш някакви конкретни проблеми ги разреши.

3.   Можеш да отидеш на специалист, като за начало поне ще си подредиш мислите. Спортът е добра идея, избери си някой, който ти е приятен и не те натоварва прекалено много. Също наблегни на хобитата си и на отношенията с близките си хора.

4.   Номер 1, все едно аз съм го написала този коментар, точно така е! Аз бях в дупка 2 години, успях да изляза точно като спрях да мисля за нея! Намерих си и приятел след това. Сега от време на време се депресирам пак но е за по няколко часа, когато няма какво да правя, затова винаги прави нещо! Ще изчезне и ти няма да усетиш кога и после като се усетиш, че я няма ще станеш по-горда от себе си и още по-добре. Общо взето - само напред и нагоре!